14 Şubat 2013, Perşembe 17:15:01

BİR MİLYAR AYAKLANIYOR!

Kadına şiddete karşı bugün sıradışı bir protesto etkinliği düzenlendi...
  • tebrikler kızlar, harikasınız...
  • tk direnişçilerini selamlıyorum onlarda bır bır zıncırlerı kıracaklar....
  • Ve kadınlar bizim kadınlarımız: korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle anamız, avradımız, yarimiz ve sanki hiç yaşanmamış gibi ölen ve soframızdaki yeri öküzümüzden sonra gelen ve dağlara kaçırıp uğrunda hapis yattığımız ve ekinde, tütünde, odunda ve pazardaki ve kara sabana koşulan ve ağıllarda ışıltısında yere saplı bıçakların oynak, ağır kalçaları ve zilleriyle bizim olan kadınlar,
  • merhaba bile diyemiyoruz...şiddet bir tarafa...
  • Kadınların gücü....Ne nükleer silahlar, ne de felaketler....en büyük güç Allah'ın kendilerine anne olma şerefini veren kadındır. Bir kadın insanı rezil de eder vezir de....Bu gücü erkekler olarak küçümsemeyelim. Ayrıca bazı erkekler başarısızlıklarının, eğitimsizliklerinin acısını kadınlardan çıkarmayın. Öyle bir tekme yersiniz ki, sizin kadına uyguladığınız şiddet yediğiniz tekmenin yanında oyun gibi kalır. Bu arada kadınların özel haklarına ( kürtaj..vs...gibi ) üzerlerine vazife imiş gibi görenler de seçim sonuçlarında apışıp kalırlar. ATATÜRK bu ülkenin ilerlemesinde en önemli faktörü kadınlar olarak görmüş ve haklarını vermiştir. Bizleri de dünyaya kadınların getirdiğini unutmayalım. Kadınsız bir dünya başlı başına bir kabus.Yaşasın kadınlar ve kadınların dünya çapında V day hareketleri.
  • Bu kadar çok kadının aynı anda ''DIR DIR'' ettiğini düşünemiyorum:) Diğer taraftan tabiiki '' kadına şiddete hayır'',siz olmasaydınız biz ne yapardık :)
  • hani nerde gerçekten 1 milyar kadın ayaklansa herşey değişir.

Dünyanın her yerinde sürekli gündeme gelen kadına karşı şiddeti protesto etmek isteyen kadınlar bugün sıradışı bir etkinliğe imza attı.

Türkiye’nin birçok yerinde dans ederek kadına şiddeti protesto eden kadınların bir başka adresi de Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı konumunda olan Atatürk Havalimanı oldu. Atatürk Havalimanı personeli kadınlar Dış Hatlar Gidiş Katı’nda biraraya gelip dans ederek tepkilerini gösterdi.

V-Day hareketinin One Billion Rising (Bir Milyar Ayaklanıyor) adlı etkinliğiyle dans ederek kadına şiddeti protesto eden havalimanı personeli kadınlar, ‘her 3 kadından biri ya dövülüyor, ya öldürülüyor yada tecavüze uğruyor. Biz de bu organizasyonla tepkimizi gösterdik’ dediler.

Profesyonel bir dans eğitmeni ile bir hafta prova yapan yaklaşık 100 havalimanı personeli kadının dans gösterisi havalimanında yoğun ilgi ile takip edildi.

Atatürk Havalimanı’nın personeli ve yolcular tarafından cep telefonlarına kaydedilen dans gösterisi yoğun alkış ve takdir topladı.

©AirportHaber

BİR MİLYAR AYAKLANIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Chado ~ 9 yıl önce
tebrikler kızlar, harikasınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 9 yıl önce
tk direnişçilerini selamlıyorum onlarda bır bır zıncırlerı kıracaklar....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oktay YURDAKUL ~ 9 yıl önce
Ve kadınlar bizim kadınlarımız: korkunç ve mübarek elleri ince, küçük çeneleri, kocaman gözleriyle anamız, avradımız, yarimiz ve sanki hiç yaşanmamış gibi ölen ve soframızdaki yeri öküzümüzden sonra gelen ve dağlara kaçırıp uğrunda hapis yattığımız ve ekinde, tütünde, odunda ve pazardaki ve kara sabana koşulan ve ağıllarda ışıltısında yere saplı bıçakların oynak, ağır kalçaları ve zilleriyle bizim olan kadınlar,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
booşş işler ~ 9 yıl önce
merhaba bile diyemiyoruz...şiddet bir tarafa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güç kadınlarda... ~ 9 yıl önce
Kadınların gücü....Ne nükleer silahlar, ne de felaketler....en büyük güç Allah'ın kendilerine anne olma şerefini veren kadındır. Bir kadın insanı rezil de eder vezir de....Bu gücü erkekler olarak küçümsemeyelim. Ayrıca bazı erkekler başarısızlıklarının, eğitimsizliklerinin acısını kadınlardan çıkarmayın. Öyle bir tekme yersiniz ki, sizin kadına uyguladığınız şiddet yediğiniz tekmenin yanında oyun gibi kalır. Bu arada kadınların özel haklarına ( kürtaj..vs...gibi ) üzerlerine vazife imiş gibi görenler de seçim sonuçlarında apışıp kalırlar. ATATÜRK bu ülkenin ilerlemesinde en önemli faktörü kadınlar olarak görmüş ve haklarını vermiştir. Bizleri de dünyaya kadınların getirdiğini unutmayalım. Kadınsız bir dünya başlı başına bir kabus.Yaşasın kadınlar ve kadınların dünya çapında V day hareketleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadınlar:) ~ 9 yıl önce
Bu kadar çok kadının aynı anda ''DIR DIR'' ettiğini düşünemiyorum:) Diğer taraftan tabiiki '' kadına şiddete hayır'',siz olmasaydınız biz ne yapardık :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 milyarmııı ~ 9 yıl önce
hani nerde gerçekten 1 milyar kadın ayaklansa herşey değişir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000