20 Ağustos 2013, Salı 08:12:55

BAKAN YILDIRIM YERLİ UÇAK İÇİN TARİH VERDİ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yerli uçak projesinde lisansını alacakları bir uçak modelini modifiyelerle 4-6 yıl içinde Türkiye'de üreteceklerini belirterek, aynı anda da özgün bir uçak modelinin yerli üretim projesine başlamayı hedeflediklerini söyledi.
  • Havacılık sektöründe çalışan insanlarla ilgili kanunu ne zaman çıkaracaklarının da tarihini açıklasa bir ara sayın bakan...
  • Ar ve haya nın kalmadığı yerde amansızca haksız bir eleştiridir gidiyor. Kimse utanmıyor 10 sene önce kim hayal ediyordu Türk sivil havacılığının bu hale geleceğini ? Şu yaklaşımı da anlamakta güçlük çekiyorum bu memleket 10 sene önce süper di habire geri gidiyor. Şu TK da çalışanlar bu iktidarın sayesinde oradan ekmek yiyorsunuz,sizin anlayışta devam edilseydi 20 uçak 100 pilot olurdu,sizde pazarda zerzavat satıyor olurdunuz.
  • ahahaha hakkikaten yerli araba 2013 dü, unutmuşum. amaç sadece gündem değiştirmek. hayal kurdurup salya akıttırmak ahmaklara. 11 yıldan beri ülkenin geldiği yer bellidir. tüm komşuları ile düşman olmuş, kırmızı et üretimi ihtiyacı karşılayamayan, sahil beldeleri yabancı emeklilerin evleri ile dolmuş, kendi emeklileri 1000 tl altı maaş ile sefilleri oynayan, ülkenin her sahtında rüşvet ve fesatın kol gezdiği, insanların birbirinden nefret ettiği, ülkeye ve millete bağlılığın azaldığı, terör örgütünün her yaptığının hoş karşılandığı, sokak ortasında insanların dövülerek öldürüldüğü, saçma sapan eflasyon hesaplamalarıyla komik düşüldüğü, işsizliğin kol gezdiği, hukukun ayaklar altına alındığı... sıkıldım be... hee uçak yapacak uçacaz. yarın unutacaksınız be!
  • Konuşmasında, spordan siyasete son günlerin moda hareketi Rabia işaretini göremedik? ..C&A...
  • Kesinlikle destekliyorum. THY 'deki yalakalara ders olsun bu yürekli uzmanın yazdığı. Göz boyamacılığı ne güzel anlatmış. Aldığın maaşı hak ediyorsun. Bravo....
  • Yerli araba için de 2013 denilmişti.
  • Türkiye'de onca sorun varken, işsizlik, yoksulluk, açlık varken gündemi uçak vs. ile tutarak kapatmaya çalışan 3 defa iktidara gelen ABD destekli bir partisiniz. Seni bu devlete bakan yapan sana bu maaşı veren bu devlete YAZIKLAR olsun.

İstanbul Ticaret Odasından (İTO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Yıldırım, İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, Meclis Başkanı Şekib Avdagiç ve beraberlerindeki heyeti kabul etti.

Bakan Yıldırım, kabulde yaptığı konuşmada, yerli uçak projesinde önce lisansını alacakları bir uçak modelini modifiyelerle 4-6 yıl içinde Türkiye'de üreteceklerini belirterek, aynı anda da özgün bir uçak modelinin yerli üretim projesine başlamayı hedeflediklerini ifade etti. Yıldırım, şunları kaydetti:

"Lisanslı uçak üretim projesiyle aynı anda başlamak üzere kendi özgün uçak modelimizin üretim projesine start vereceğiz. Bunu tamamlamamız 10 yılı bulacaktır. Hedefimiz 10 yıl sonra özgün uçağımızı uçurmak. Türkiye'de uçak gibi katma değeri yüksek, yan sanayileriyle birlikte kümelenmenin olduğu bir üretime ihtiyaç var."

Türkiye'deki raylı sistem pazarının büyüklüğüne de dikkati çeken Yıldırım, Türkiye'nin çevresinde 75 milyar dolarlık bir raylı sistem pazarı olduğunu, Türkiye'de raylı sisteme ürün temin eden 450 civarında üretici grubu oluştuğunu, Eskişehir'de birinci sınıf vagon imal edildiğini, ilk vagon teslimatını da İngiltere'ye yapacağını bildirdi.

İTO Başkanı İbrahim Çağlar ise milli uçak projesine gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Çağlar, büyük bir trafik yoğunluğu yaşanan Atatürk Havalimanı'nda geliştirilecek projelere de katkı verecebileceklerini ifade ederek, İstanbul Ticaret Odasının faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

İTO heyeti daha sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti.

BAKAN YILDIRIM YERLİ UÇAK İÇİN TARİH VERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

İnandık... ~ 9 yıl önce
Havacılık sektöründe çalışan insanlarla ilgili kanunu ne zaman çıkaracaklarının da tarihini açıklasa bir ara sayın bakan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kanun mu ? ~ 9 yıl önce
çıkartırlar mı hiç !
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Ar ve haya nın kalmadığı yerde amansızca haksız bir eleştiridir gidiyor. Kimse utanmıyor 10 sene önce kim hayal ediyordu Türk sivil havacılığının bu hale geleceğini ? Şu yaklaşımı da anlamakta güçlük çekiyorum bu memleket 10 sene önce süper di habire geri gidiyor. Şu TK da çalışanlar bu iktidarın sayesinde oradan ekmek yiyorsunuz,sizin anlayışta devam edilseydi 20 uçak 100 pilot olurdu,sizde pazarda zerzavat satıyor olurdunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tyler ~ 9 yıl önce
ahahaha hakkikaten yerli araba 2013 dü, unutmuşum. amaç sadece gündem değiştirmek. hayal kurdurup salya akıttırmak ahmaklara. 11 yıldan beri ülkenin geldiği yer bellidir. tüm komşuları ile düşman olmuş, kırmızı et üretimi ihtiyacı karşılayamayan, sahil beldeleri yabancı emeklilerin evleri ile dolmuş, kendi emeklileri 1000 tl altı maaş ile sefilleri oynayan, ülkenin her sahtında rüşvet ve fesatın kol gezdiği, insanların birbirinden nefret ettiği, ülkeye ve millete bağlılığın azaldığı, terör örgütünün her yaptığının hoş karşılandığı, sokak ortasında insanların dövülerek öldürüldüğü, saçma sapan eflasyon hesaplamalarıyla komik düşüldüğü, işsizliğin kol gezdiği, hukukun ayaklar altına alındığı... sıkıldım be... hee uçak yapacak uçacaz. yarın unutacaksınız be!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tyler ~ 9 yıl önce
Tek kelime ile hakikatın yazıldığı yorumdur bu işte.
THY Uzman ~ 9 yıl önce
Tyler sana helal olsun sevgili arkadaşım! Ankara'da Beştepe Süper Lüks Konutlarında sırça saraylarda yaşayan Orman Eski Bakanı Osman Pepe ( her bir daire 800.000.-TL dir kendisine ait toplam 10 dairesi vardır.)Sağlık Eski Bakanı Recep Akdağ, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milli Eğitim Eski Bakanı Nimet Çubukcu ve adını yazamadığım diğer bakanlar her birisinin süper lüks ve son model evlerde oturmaktadılar. Başbakan R.T.E.'nin halkın içine inin halka karışın cümlesinin anlamı budur. İşsiz gençler dışarda boş boş gezerken devletin paralarını örtülü olarak ceplerine indirerek halkı fakirliğe, gençleri iş konusunda umutsuzluğa, yeni nesil gençlere gelecek kaygısı yaşatmaktadırlar. Halkı asgari geçime sokarak karın tokluğuna yaşatan bir partidir AKP! Siyasi popilist hareketlerle Yüce Türk milletini kandırmaktadırlar. AKP, Türk milli kültürünü AB'ye entegre ederek toplum değerlerini yozlaştırarak insanları yalnızlaştırma politikası yapmaktadır.
Eksiklik ~ 9 yıl önce
Konuşmasında, spordan siyasete son günlerin moda hareketi Rabia işaretini göremedik? ..C&A...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEVHEROGLU ~ 9 yıl önce
Son gunlerde moda isaretmi.Hakikaten sizlerin ALLAH korkusu kalmamis arkadas ve buna parelel sizlerin yureklerinde insanlik hakikaten bitmis.O kadar hirslisinizki kan kusuyorsunuz adeta.O meydanda kac bin kisi oldu biliyormusun.Vicdanin iflas etmis senin.Klavye basinda oturarak savundugun degere destek olunmaz arkadasim..Orada o kadar insan katl ediliyor senin yazdiklarina bak hakikaten komik kendini kucuk dusuruyorsun acikcasi.Almis oldugun kulturun patlamasi bu diyebilirim.Ama hirslansanizda kinlensenizde hicbirsey ifade etmeyecek calisan adamlar bu ulkeyi bir adim daha ileri tasimak icin gece bir adim yol daha kat edecek sense kendi ekseninde donmeye ne yazikki devam edeceksin bu gercegide kabullenmen gerekiyor.Buyuk eksiklik senin yureginde insani duygularin tumuyle yok olmasi..Birileri show icin toma onune atlar oda turist cikar ovunurler turk diye digeride olmek icin tankin onune gecer ve olur fark burada.dahada orneklerini siralayabilirim ama yerin dibine yeteri kadar girdin.
Cevheroglu.. ~ 9 yıl önce
Adamın dibisin.. Kapak olmuş cevabın.
sn cevheroğlu ~ 9 yıl önce
biz en son kıbrıs savaşı yaptık bize hangi ülke kol kanat gerdi ( Lİbya - Kaddafi ) , burada bu günlerde dünyaya kol kanat gerdiğimiz tüm arap ülkeleri neredeydi o zaman ? Kıbrıs ı hangi arap tanıdı ? Katlediliyormuş, boşverin be kardeşim.Bizim bizden başka dostumuz mu var ?
THY Uzman ~ 9 yıl önce
Kesinlikle destekliyorum. THY 'deki yalakalara ders olsun bu yürekli uzmanın yazdığı. Göz boyamacılığı ne güzel anlatmış. Aldığın maaşı hak ediyorsun. Bravo....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 9 yıl önce
Yerli araba için de 2013 denilmişti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Uzman ~ 9 yıl önce
Türkiye'de onca sorun varken, işsizlik, yoksulluk, açlık varken gündemi uçak vs. ile tutarak kapatmaya çalışan 3 defa iktidara gelen ABD destekli bir partisiniz. Seni bu devlete bakan yapan sana bu maaşı veren bu devlete YAZIKLAR olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEHVEROGLU ~ 9 yıl önce
Yaptigini en guzel ve kolay is olan masabasina gecerek klavye basinda Turkiye Cumhuriyetinin en caliskan bakanini hedef alarak futursuzca yazmak.Arkadasim sen onun yaptiklarini kullaniyorsun tuketici olarak ondan once yapilmayan yapilmasi vaad eden Daha onceleri yapilmasi gerekiyordu ama senin savundugun insanlar yapmadilar ulkeleri adina.Simdi Sn.Bakanim cikmis acikliyor iste Babayigitce.Sizinkiler ne yapmisti hicbirsey tabiki hep vaad hep vaad ulkenin kalkinmasi adina tek bir somut girisim sadece hayallerde idi.Ama simdi caliskan adamlar sayesinde bu durum degisti ve soz veriliyorsa yapiliyor bircok ornegi var google abine sor gostersin sana./Saldirmadan once ne sekilde yorum yapacagina once arastir sonra tart sonra cumlelerini aktar.Komik oluyor cunku boylece.objektif olalim saygi duyalim sevmesinizde siz pc basinda iken bu insanlar ulke sevdasi icin meydanlarda ter dokuyordu ve secilerek geldi.Esas sana yaziklar olsun Birde THy uzman yazmis.Issizlik yoksulluk aclik istatisgne bak
Ekmek yediği tasa ~ 9 yıl önce
Çalıştığın şirket 10 sene önce neydi bi hatırla bakalım! Sana da haram olsun THY Uzman maaşı

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000