21 Temmuz 2015, Salı 08:54:42

Atatürk Havalimanı'nda rekor geldi

Atatürk Havalimanı'nda bayramın son günü kırılması beklenen rekor dün kırıldı. Kaç uçak Atatürk Havalimanı'nı kullandı?
  • istanbuldan Brüksel e uçuşu bekliyordum o sırada Karnım açtı. restorana doğru yuruyordum pizza alcaktim ben birşey demeden restoran calisani biz kapalıyiz diye üstüme bağırdı. neye ugradigimi sasirdim. iyiki terlik yada fırını fırlatma üzerime. geceydi ama cok actim. Bu şekil devam ederse müşteri kayıp edersiniz.
  • Güzel bir haber paylaşıyorum http://www.haberhurriyeti.com/dogal-cevreye-zarar-veren-proje-olamaz-126668.html
  • Büyüksün AHL.. Sana kimse erişemeyecek. Yeni havalimanı hayalet kalacak.
  • 20/7'de İstanbul'dan dış hat bağlantılı 777 ile full kalktık. A.Menderes'te bagaj teslimde yolcuların neredeyse yarısının bavulları çıkmadı. Bagaj aksaklıkları biriminin tüm çabalarına ve iki saat beklememize rağmen bavullar bulunamadı. Neyse ki ertesi gün bavullar evimize teslim edilmişti -teşekkürler- ama içinde telafi edilmesi zor kongre notları vardı. Bütün geceyi endişeyle geçirdik. Hele İngiltere'den gelen bir turistin bagajları İngiltere de kalmıştı.Kişiyi düşünün yabancı bir ülkeye geliyorsunuz bagajınız çıkmıyor. Yani rekor kırmak güzel de tatil ve bayram yoğunluğunun tarihi belli. Bu yoğunluğa aylar öncesinden hazırlıklı olarak yapılacak planlama, gereken personel takviyesi vb. önlemlerle insanlar mağdur edilmeyebilirdi.
  • Arkadaşım ne rekoru?Evet haklısınız ADB-İST uçuşunda 6000 kg yakıt yakarak rekor kırıyoruz.2saat 45 dk fligt time 15 hold yaparak 50 milde 160 kt ile sözde appr. yaparak rekor kırıyoruz.Rekorlar bununla bitmiyor...Bir kontrolör 40 uçağa yetişemeyip (haklı olarak) frekansı belkide dünyada tek bloke etmekte rekor kırıyoruz...Bizde Rekor çok AGA
  • İşte görün bakalım İstanbul'a neden 3. Alan neden gerekli imiş ! Yine aynı ezberlerletilmiş nakaratlar gelecek. Ağaç, kuş, çevre vs vs
  • Rekor kırmak ne kadar gurur verici değil mi? Kulağa da pek hoş geliyor. Siz gelin bir de ayakta onlarca saat fazla mesai ile çAlışan yorgunluk rekoru kırmış biz zavallıları görün. Insanları harcıyorsunuz... Nasıl uyuyup uyandığımızı anlamıyoruz!
  • Amacın rekor kırmak olmadığını, kimsenin de bununla övünmediğini, talebin fazla olmasından başka bir sebebi olmadığını zannediyorum ki hepimiz biliyoruz. Fakat, bu kaza tellallığı yapan arkadaşların yorumlarını okudukça, sanki birçoğunun amacının "inşallah bir kaza olur da ortamlarda Demiştim Ben derim" olduğunu hissediyorum. Bayram yoğunluğunda görev başında olan tüm arkadaşlarımı takdirle ve sevgiyle selamlıyorum. Bütün AirPortHaber okuyucularının temennisi odur ki Türk havacılığı hep daha ileriye gidecektir, Kazasız Belasız! Unutmayın o temenni edilen kazanın ateşi sizin evinize düşebilir.
  • Bu rekor kırma hevesi yüzünden yolcudan dayak yiyecek duruma gelen bizler oluyoruz. Dün Antalya havalimanında yer işletme personelini yolcunun biri darp edip telefonunu kırdı. Büyük başlarımız da kaytan bıyıklarını fırçalayıp kahkahalar atsın rekor kırdık diye.
  • 175 iç 837 dış hat olmak uzere 1012 de Ayt de olmustur. Tarih 18.07.2015

Atatürk Havalimanı'nda 19 Temmuz Pazar günü ulaşılan bin 374 uçaklık iniş kalkış sayısı dün geride bırakıldı. Mayıs ayındaki bin 375 uçaklık rekorun  kırılaması bekleniyordu ancak pazar günü rekor rakama ulaşılamadı.

Atatürk Havalimanı'nda rekor uçak sayısına dün ulaşıldı. 20 Temmuz Pazartesi günü Atatürk Havalimanı'nı tam bin 389 uçak kullandı. Böylece tüm zamanların uçak rekoru kırılmış oldu.

SABİHA GÖKÇEN DE REKOR KIRDI

Bu arada Sabiha Gökçen Havalimanı'nda da 100 bin yolcu sayısı aşıldı. 20 Temmuz'da 106 bin 546 yolcu sayısına ulaşılırken uçak sayısında da 776 iniş kalkış ile rekor kırıldı. 

Airporthaber.com

Atatürk Havalimanı'nda rekor geldi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

passenger ~ 6 yıl önce
istanbuldan Brüksel e uçuşu bekliyordum o sırada Karnım açtı. restorana doğru yuruyordum pizza alcaktim ben birşey demeden restoran calisani biz kapalıyiz diye üstüme bağırdı. neye ugradigimi sasirdim. iyiki terlik yada fırını fırlatma üzerime. geceydi ama cok actim. Bu şekil devam ederse müşteri kayıp edersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilgin Kaltun ~ 6 yıl önce
Güzel bir haber paylaşıyorum http://www.haberhurriyeti.com/dogal-cevreye-zarar-veren-proje-olamaz-126668.html

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 6 yıl önce
Büyüksün AHL.. Sana kimse erişemeyecek. Yeni havalimanı hayalet kalacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 6 yıl önce
20/7'de İstanbul'dan dış hat bağlantılı 777 ile full kalktık. A.Menderes'te bagaj teslimde yolcuların neredeyse yarısının bavulları çıkmadı. Bagaj aksaklıkları biriminin tüm çabalarına ve iki saat beklememize rağmen bavullar bulunamadı. Neyse ki ertesi gün bavullar evimize teslim edilmişti -teşekkürler- ama içinde telafi edilmesi zor kongre notları vardı. Bütün geceyi endişeyle geçirdik. Hele İngiltere'den gelen bir turistin bagajları İngiltere de kalmıştı.Kişiyi düşünün yabancı bir ülkeye geliyorsunuz bagajınız çıkmıyor. Yani rekor kırmak güzel de tatil ve bayram yoğunluğunun tarihi belli. Bu yoğunluğa aylar öncesinden hazırlıklı olarak yapılacak planlama, gereken personel takviyesi vb. önlemlerle insanlar mağdur edilmeyebilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cpt ~ 6 yıl önce
Arkadaşım ne rekoru?Evet haklısınız ADB-İST uçuşunda 6000 kg yakıt yakarak rekor kırıyoruz.2saat 45 dk fligt time 15 hold yaparak 50 milde 160 kt ile sözde appr. yaparak rekor kırıyoruz.Rekorlar bununla bitmiyor...Bir kontrolör 40 uçağa yetişemeyip (haklı olarak) frekansı belkide dünyada tek bloke etmekte rekor kırıyoruz...Bizde Rekor çok AGA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CC ~ 6 yıl önce
İşte görün bakalım İstanbul'a neden 3. Alan neden gerekli imiş ! Yine aynı ezberlerletilmiş nakaratlar gelecek. Ağaç, kuş, çevre vs vs

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 6 yıl önce
Rekor kırmak ne kadar gurur verici değil mi? Kulağa da pek hoş geliyor. Siz gelin bir de ayakta onlarca saat fazla mesai ile çAlışan yorgunluk rekoru kırmış biz zavallıları görün. Insanları harcıyorsunuz... Nasıl uyuyup uyandığımızı anlamıyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Makine ~ 6 yıl önce
Amacın rekor kırmak olmadığını, kimsenin de bununla övünmediğini, talebin fazla olmasından başka bir sebebi olmadığını zannediyorum ki hepimiz biliyoruz. Fakat, bu kaza tellallığı yapan arkadaşların yorumlarını okudukça, sanki birçoğunun amacının "inşallah bir kaza olur da ortamlarda Demiştim Ben derim" olduğunu hissediyorum. Bayram yoğunluğunda görev başında olan tüm arkadaşlarımı takdirle ve sevgiyle selamlıyorum. Bütün AirPortHaber okuyucularının temennisi odur ki Türk havacılığı hep daha ileriye gidecektir, Kazasız Belasız! Unutmayın o temenni edilen kazanın ateşi sizin evinize düşebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cabin crew ~ 6 yıl önce
Bu rekor kırma hevesi yüzünden yolcudan dayak yiyecek duruma gelen bizler oluyoruz. Dün Antalya havalimanında yer işletme personelini yolcunun biri darp edip telefonunu kırdı. Büyük başlarımız da kaytan bıyıklarını fırçalayıp kahkahalar atsın rekor kırdık diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 6 yıl önce
175 iç 837 dış hat olmak uzere 1012 de Ayt de olmustur. Tarih 18.07.2015

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000