19 Nisan 2014, Cumartesi 08:30:35

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA DARAĞACI KURDULAR

Ulaştırma Memur-Sen üyeleri Mısır’da 529 kişi hakkında verilen idam kararını Atatürk Havalimanı’nda protesto etti.
  • Burda bir emek var emeğe saygı eleştiri o kadar kolayki birazda yürekli olmak gerek bu kadar duyarsız toplumu olduk
  • her şeye bir kılıf uydurmayı kesin artık! onlar sizin din kardeşleriniz ! Buna duyarsız kalan kesinlikle kendıni bi sorgulamalı? Duyarsız kalmayan arkadasları tebrik ediyorum.Müslüman olarak elimizden her ne kadar bir sey gelmese de onların arkalarında olduğumuzu gostermemiz gerek biz Hz.Muhammed in ümmetiyiz Peygamberimizi ve onun güzel ahlakını örnek alın ona göre hareket edin!
  • güney körede deniz kazasında ölenler adına tören düzenlemek istesek AHL de yapabilirmiyiz
  • Sıkıysa twitter veya insan hakları konusunda sessiz gösteri protesto edin .. sadece hükümetin sevmediği konularda protesto etme hakkımız var artık
  • imam şimdi bu konuya param basıyor parti toplantılarında.. tabiki thy deki toplanmış olan muritler hemen havalimanında protesto ediyor.. Sıkıysa başka bir konuda protesto edin. canınızı okurlar.. Örnek 305 .. sadece Hükümetin protesto ettiği konuyu protesto etme hakkınız var artık türkiyede ..
  • Bu işin arap sempatizanlıgı ile ilgisi yok. memur-sen in duyarlı uyelerini susmadıkları için kutlarım. adil olmayan bir kararla 529 canın kıyımına dur demek lazım. butun dunyanın bunu gorerek tepki vermesi gerekli. Arap, Turk, Alman farketmez nihayetinde insan. Bunun da dısında zaten alınmıs olan karar ne yazık ki musluman kardesler uyelerine ait. hem dini hem politik sebeplerle idam kararı verildi. Mısır konsoloslugunda da biz gecen aylarda miting yaptık.. Umarım AZINLIKLAR COGUNLUKLARA GALİP GELİR.
  • Aslinda sozlerim daha sert olurdu ancak malum burda elestiri yapan butun arkadaslara katildigim gibi bir eksik noktaya deginmek istiyorum secilmis secilmis diye kendinizi yirttiniz ya misir da azicik suriye secilmisinede saygi duymayi ogrenin ve artik bizi ilgilendirmeyen ulkelerin ic meseleleri ile gundemi degistirmeyi birakin
  • 12:48 söylenecek başka bir şey bırakmamışsın kalemine sağlık
  • Türkiyede herşey çözüldü hiçbir şekilde iç sorun yok hatta kalmadı sanki,bir mısırdaki insanlar için duyarlı olacakları geldi insanların,ülkenizdeki sorunlar için hiçbir şekilde duyarlılık göstermeyip ülke dışındaki diğer ülkelerdeki sorunları için duyarlılık gösteren insanların duyarlılığından şüphe ederim,kendi ülkendeki insanlar insan değil mi,yeri gelince hani müslüman bir ülkeyiz diyen insanlar herşey sözde mi ya da Türkiye gerçekten müslüman bir ülke değil mi,çok yüzeysel göstermelik hareketler bunlar yemezler
  • 305 zamanında ya da grevın ılk gunu cevık kuvvet polısının havalanını nasıl ablukaya alıp greve cıkan ıscılerı orda tutmadıgını bır kez daha hatırlatıyorum.yandassan her turlu eylemı yaparsın havaalanı ıcınde dısında.ama degılsın yassakk!!!

Ulaştırma Memur-Sen üyeleri Mısır’da 529 kişi hakkında verilen idam kararını Atatürk Havalimanı’nda protesto etti. Eylemde kefen giyen grup, darağacı kurdu.

Basın açıklamasının yapılacağı Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş katının önüne idam sehpası kuran Memur-Sen üyelerinin bazıları ise kefen giydi. Eylemin ardından bazı vatandaşların idam sehpası önünde hatıra fotoğrafı çektirmesi ise ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Grup adına Ulaştırma Memur-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Süheyla Balaban açıklama yaptı.

Balaban, “529 kişi yargılandıktan sonra ikinci duruşmada idama mahkum edildi. Darbe hükümetinin hukuksuz yargısı tarafından tamamen siyasi olarak verilen idam kararları Mısır’daki anti-demokratik sürecin yeni bir yansıması olarak karşımızda durmaktadır. Mısır yargısı şuanda darbeci baskıcı yönetime alet olmuştur.”Memur-Sen üyesi Murat Aşkın, simgesel olarak darağacını havalimanına getirdiklerini aktardı. Sadece simge olmanın ötesinde Mısır’da var olan bir gerçeği de göstermek istediklerini belirten Aşkın, “Mısır’da yaşananları 21. Yüzyılın bütün insanlarının görmesini istiyoruz. Bu utanç vesikası hadisenin bütün kamuoyunun göstermiş olduğu hassasiyetle ortadan kaldırılacağına inanıyoruz” dedi.

Grup açıklamanın ardından dağıldı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA DARAĞACI KURDULAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

ayay ~ 9 yıl önce
Burda bir emek var emeğe saygı eleştiri o kadar kolayki birazda yürekli olmak gerek bu kadar duyarsız toplumu olduk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
her şeye bir kılıf uydurmayı kesin artık! onlar sizin din kardeşleriniz ! Buna duyarsız kalan kesinlikle kendıni bi sorgulamalı? Duyarsız kalmayan arkadasları tebrik ediyorum.Müslüman olarak elimizden her ne kadar bir sey gelmese de onların arkalarında olduğumuzu gostermemiz gerek biz Hz.Muhammed in ümmetiyiz Peygamberimizi ve onun güzel ahlakını örnek alın ona göre hareket edin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güney kore ~ 9 yıl önce
güney körede deniz kazasında ölenler adına tören düzenlemek istesek AHL de yapabilirmiyiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sıkıysa twitter veya insan hakları konusunda sessiz gösteri protesto edin .. sadece hükümetin sevmediği konularda protesto etme hakkımız var artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
imam şimdi bu konuya param basıyor parti toplantılarında.. tabiki thy deki toplanmış olan muritler hemen havalimanında protesto ediyor.. Sıkıysa başka bir konuda protesto edin. canınızı okurlar.. Örnek 305 .. sadece Hükümetin protesto ettiği konuyu protesto etme hakkınız var artık türkiyede ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hu ~ 9 yıl önce
Bu işin arap sempatizanlıgı ile ilgisi yok. memur-sen in duyarlı uyelerini susmadıkları için kutlarım. adil olmayan bir kararla 529 canın kıyımına dur demek lazım. butun dunyanın bunu gorerek tepki vermesi gerekli. Arap, Turk, Alman farketmez nihayetinde insan. Bunun da dısında zaten alınmıs olan karar ne yazık ki musluman kardesler uyelerine ait. hem dini hem politik sebeplerle idam kararı verildi. Mısır konsoloslugunda da biz gecen aylarda miting yaptık.. Umarım AZINLIKLAR COGUNLUKLARA GALİP GELİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Aslinda sozlerim daha sert olurdu ancak malum burda elestiri yapan butun arkadaslara katildigim gibi bir eksik noktaya deginmek istiyorum secilmis secilmis diye kendinizi yirttiniz ya misir da azicik suriye secilmisinede saygi duymayi ogrenin ve artik bizi ilgilendirmeyen ulkelerin ic meseleleri ile gundemi degistirmeyi birakin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
12:48 söylenecek başka bir şey bırakmamışsın kalemine sağlık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Türkiyede herşey çözüldü hiçbir şekilde iç sorun yok hatta kalmadı sanki,bir mısırdaki insanlar için duyarlı olacakları geldi insanların,ülkenizdeki sorunlar için hiçbir şekilde duyarlılık göstermeyip ülke dışındaki diğer ülkelerdeki sorunları için duyarlılık gösteren insanların duyarlılığından şüphe ederim,kendi ülkendeki insanlar insan değil mi,yeri gelince hani müslüman bir ülkeyiz diyen insanlar herşey sözde mi ya da Türkiye gerçekten müslüman bir ülke değil mi,çok yüzeysel göstermelik hareketler bunlar yemezler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kiremit ~ 9 yıl önce
305 zamanında ya da grevın ılk gunu cevık kuvvet polısının havalanını nasıl ablukaya alıp greve cıkan ıscılerı orda tutmadıgını bır kez daha hatırlatıyorum.yandassan her turlu eylemı yaparsın havaalanı ıcınde dısında.ama degılsın yassakk!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogrucu Davut ~ 9 yıl önce
Hemen polise .ok atmaya calisma.305 kisinin atilmasi sebebi ile yapilan kanunsuz eyleme dishatlar gelis katinda 2 yil kadar müsade edilmedi mi?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000