28 Kasım 2015, Cumartesi 10:22:00

Atatürk Havalimanı ilki başardı

İstanbul Atatürk Havalimanı 360 derece panoramik haritası çıkarılarak Türkiye’de Google Street View’a eklenen ilk havalimanı oldu.
  • Foto cekimleri Aralik 2013'te yapilmis. Izinlerin alinip haritanin olusturulmasi 2 yil surmus demek. Guzel calisma olmus.
  • Pilotlar değişime ayak uyduramıyor, kaybolup duruyorlardı, hiç değilse şimdi kokpitte açar google'ı oradan bakarlar :))
  • çok riskli ışid tehdidinin olduğu bu günlerde
  • Bu iyi mi simdi? AHL google map'te gorulen ilk havaalaniymis. Bu hic sevindirici bir haber degil bence.
  • Biz tellere yaklasamazken elin amerikalisi dunyayla paylasiyor. Türk
  • Teroristlere yok gostermek icin birebir
  • Gerçekten de bir ilki gerçekleştirmiş, zaten türkiyeye yeni gelmiş street view ahl ilk olmayacaktı da uşak havaalanı mı olacaktı? Avrupanın en uzun asma 4 şeritli üzerinde raylı sistem olan köprüsü ünvanı kadar saçma bir haber
  • Artık çıkıp da kimse havalimanı güvenliğinden bahsetmesin. Fotoğraf, video çekene de karışmasınlar.
  • ona goremi hergun ucuslariniz iptal oluyoo:( istenilen ucakin ucdugu yere siz ucmuyom ataturkden

İstanbul Atatürk Havalimanı 360 derece panoramik haritası çıkarılarak Türkiye’de Google Street View’a eklenen ilk havalimanı oldu.

İstanbul Atatürk Havalimanı, havalimanı bilişim çözümlerinde dünyanın önde gelen markaları arasında yer alan TAV Bilişim Hizmetleri önderliğinde gerçeğe en yakın şekilde sanal ortama aktarıldı.

Terminallerde çekilen binlerce fotoğrafı bir araya getirerek 360 derece gezilebilen panoramik bir harita ortaya çıkaran “Google Street View” uygulamasıyla kullanıcılar havalimanı içinde dolaşarak gerçeğe yakın bir deneyim elde edebiliyorlar. Dünyanın farklı yerlerindeki 50’den fazla metro, gar ve 16 havalimanının yer aldığı platforma Türkiye’den eklenen ilk havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı oldu.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “Yolcu memnuniyetini en üst düzeye çıkartmak üzere havalimanı ve yolcu dostu inovatif projeler üretme misyonumuz çerçevesinde, Türkiye’de bir ilke imza atarak bu uygulamayı hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Yolcularımızın seyahat planlarını kolaylaştıracak ve havalimanı hakkında detaylı bilgi edinmelerini sağlayacak bu ücretsiz uygulamayı faaliyet gösterdiğimiz diğer havalimanlarında da yaygınlaştırmayı planlıyoruz. Havacılık sektörüne özel yazılım, donanım hizmetleri sunan ve global bir marka haline gelen hizmet şirketimiz TAV Bilişim Hizmetleri ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu uygulamayla yolcularımıza hızlı, güvenli ve konforlu bir yolculuk sunuyoruz. Bundan böyle de yolcu ihtiyaçları ve aldığımız geri bildirimlere bağlı olarak yenilikçi ve ilklere imza atan projeler geliştirmeye devam ediyor olacağız” dedi.

Uygulamaya web üzerinde Google Maps sayfasını ziyaret edip, arama kutucuğuna “İstanbul Atatürk Havalimanı” yazarak kolayca ulaşılıyor. Açılan sayfada ziyaretçilere eşlik edecek sarı bir insan şekli beliriyor ve bu sarı işaret sürüklenip harita üzerine getirildiğinde bazı alanlar maviye dönüyor. Bu alanlar detaylı Street View görüntülerine ulaşılabilecek yerler. Yakından görülmek istenilen noktaya sarı adamı sürükleyip bırakarak gezintiye başlanıyor.

Atatürk Havalimanı ilki başardı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Google maps ~ 5 yıl önce
Foto cekimleri Aralik 2013'te yapilmis. Izinlerin alinip haritanin olusturulmasi 2 yil surmus demek. Guzel calisma olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi olmuş ~ 5 yıl önce
Pilotlar değişime ayak uyduramıyor, kaybolup duruyorlardı, hiç değilse şimdi kokpitte açar google'ı oradan bakarlar :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kızkedi ~ 5 yıl önce
Çok tatlı bu:)
ham ~ 5 yıl önce
çok riskli ışid tehdidinin olduğu bu günlerde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sky ~ 5 yıl önce
Bu iyi mi simdi? AHL google map'te gorulen ilk havaalaniymis. Bu hic sevindirici bir haber degil bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emre ~ 5 yıl önce
Haberi dikkatli okuyun. "Türkiye’den eklenen ilk havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı oldu. "
773 ~ 5 yıl önce
Biz tellere yaklasamazken elin amerikalisi dunyayla paylasiyor. Türk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wtf ~ 5 yıl önce
Teroristlere yok gostermek icin birebir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 5 yıl önce
Gerçekten de bir ilki gerçekleştirmiş, zaten türkiyeye yeni gelmiş street view ahl ilk olmayacaktı da uşak havaalanı mı olacaktı? Avrupanın en uzun asma 4 şeritli üzerinde raylı sistem olan köprüsü ünvanı kadar saçma bir haber

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
Harika bir yorum, tam bende boyle bi yorum yapacaktim.
Sefa ~ 5 yıl önce
Artık çıkıp da kimse havalimanı güvenliğinden bahsetmesin. Fotoğraf, video çekene de karışmasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 5 yıl önce
Bende oldum olası bunu anlamam. Adam uyduyla ictigim sigaranın markasını videoya cekip youtube a atıyor ama bize gelince yasak cok sacma
Gunay ~ 5 yıl önce
ona goremi hergun ucuslariniz iptal oluyoo:( istenilen ucakin ucdugu yere siz ucmuyom ataturkden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 5 yıl önce
Türkce konusabiliyor musun? Senin dilini bilmiyorum:/

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000