27 Mart 2013, Çarşamba 14:26:43

ATATÜRK HAVALİMANI FARK ATTI!

İstanbul Atatürk Havalimanı, 2011 yılından bu yana yüzde 20 oranında büyüme rakamı ile dünyada çift haneli büyüme rakamı yakalayan 7 havalimanı arasında zirvede yer aldı.
  • o zaman neden yıkıp başka bir yere milyarlarca dolar harcayarak sıfırdan alan kurmuyoruz?
  • Listedeki +/- 5 milyon farkımız olan havaalanlarından Bangkok, Singapore, Madrid, Amsterdam, JFK ve Shanghai, Munih havaalanlarında defalarca bulundum. Toplam km2 büyüklüğü, Terminal büyüklüğü, Apron büyüklüğü, checkin alanları, gate sayıları açısından AHL ile kıyaslanamayacak kadar büyükler. Hepimiz şikayet ediyoruz arasıra rotarlardan, uçağın ta Teknik'in önüne parketmesinden ama mevcut alan, terminal ve şartlarla AHL'nin 45milyon yolcuya hizmet vermesi gerçekten bir mucize.
  • yahu birinci atlantada 95 miyon trafik var, bizimki 45 milyon ve zirveye dogru ilerliyormus. akil var hesap var yahu.sirf haberi yap 95 milyonlu havalimani var biz nasil daha iyi oluruz, trafigi arttiririz dersen o baska. o bahsedilen atlanta sehire 10 km uzaktadir evet sadece 10 km. delta nin ana hubu dersek yalnis olmaz. delta nin 700 un uzerinde ucagi var. yani lufthansa + THY toplami kadar filosu var. elma ile elmayi karsilastirmak faydali olur dusuncesindeyim.saygilarimla
  • Artık batı çöküyor doğu büyüyor bu onun habercisi...
  • 2000 LI YILLARDAN ONCE ADINI HIC DUYMADIGIMIZ DXB IST ' e 15 ML. FARK ATMIS... ILK OTUZ A 2007 E GIRMISLER... 2012 DE ILK ON... TRANSIT YOLCUYU KACIRIYORUZ... TK ACIL BUYUK GOVDE FILONU GENISLET... PC KK 8Q XQ GIBILERDE KUCK GOVDE DE 1. LIGI CIKSINLAR...
  • Bunlar güzel gelişmeler içinde de ; operatörlerin, çalışanların, bölgesel gelişmeler , mevsimsel faktörler , ülke yönetiminin havacılığa bakışı, THY'nin uyguladığı programlar vardır. Büyük resimdeki hükümetin bakışı , bölgesel negatiflikler ve dünyadaki gelişmeler umaraım uzun süre böyle olumlu devam eder. Büyük düşünce ve aksiyonlarımız dünya coğrafyasında bölgemizin ana hub istasyonu olma çabalarımız olmalıdır. Durmak yok , hedefte liderlik varsa daha çok çalışmalıyız.

Atatürk Havalimanı, dünyanın en kalabalık havalimanı olmasa da son yıllarda yolcu sayısını en çok artıran havalimanları arasında zirvede yer almayı başarıyor. Dünyadaki bütün havalimanlarının yolcu rakamları istatistiklerine göre Atatürk Havalimanı, 20. Sırada yer aldı. Yıllık 45 milyon 124 bin rakamıyla zirveye doğru ilerleyen Atatürk Havalimanı, çift haneli büyüme rakamı yakalayan 7 havalimanı arasında yüzde 20 büyüme oranıyla ilk sıranın sahibi oldu.


Atatürk Havalimanı ile birlikte en hızlı büyüyen havalimanları listesinde yer alan havalimanlarının tamamının Asya ülkelerinde yer alması ise dikkat çekti. Bangkok, Singapur, Dubai, Jakarta ve İncheon havalimanları iki rakamlı büyüme oranı yakalayan diğer havalimanları oldu. ABD’deki Houston, Chicago ve Phonex ile İspanya’daki Madrid havalimanları da yolcu sayısında düşüşler yaşadı ve eksi rakamlı performans gösterdi.

İŞTE O LİSTE:

ATATÜRK HAVALİMANI FARK ATTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

tyler ~ 9 yıl önce
o zaman neden yıkıp başka bir yere milyarlarca dolar harcayarak sıfırdan alan kurmuyoruz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mjj ~ 9 yıl önce
Listedeki +/- 5 milyon farkımız olan havaalanlarından Bangkok, Singapore, Madrid, Amsterdam, JFK ve Shanghai, Munih havaalanlarında defalarca bulundum. Toplam km2 büyüklüğü, Terminal büyüklüğü, Apron büyüklüğü, checkin alanları, gate sayıları açısından AHL ile kıyaslanamayacak kadar büyükler. Hepimiz şikayet ediyoruz arasıra rotarlardan, uçağın ta Teknik'in önüne parketmesinden ama mevcut alan, terminal ve şartlarla AHL'nin 45milyon yolcuya hizmet vermesi gerçekten bir mucize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
d ~ 9 yıl önce
yahu birinci atlantada 95 miyon trafik var, bizimki 45 milyon ve zirveye dogru ilerliyormus. akil var hesap var yahu.sirf haberi yap 95 milyonlu havalimani var biz nasil daha iyi oluruz, trafigi arttiririz dersen o baska. o bahsedilen atlanta sehire 10 km uzaktadir evet sadece 10 km. delta nin ana hubu dersek yalnis olmaz. delta nin 700 un uzerinde ucagi var. yani lufthansa + THY toplami kadar filosu var. elma ile elmayi karsilastirmak faydali olur dusuncesindeyim.saygilarimla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Habercisi, ~ 9 yıl önce
Artık batı çöküyor doğu büyüyor bu onun habercisi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DAHA IYISI OLMALIIDI ~ 9 yıl önce
2000 LI YILLARDAN ONCE ADINI HIC DUYMADIGIMIZ DXB IST ' e 15 ML. FARK ATMIS... ILK OTUZ A 2007 E GIRMISLER... 2012 DE ILK ON... TRANSIT YOLCUYU KACIRIYORUZ... TK ACIL BUYUK GOVDE FILONU GENISLET... PC KK 8Q XQ GIBILERDE KUCK GOVDE DE 1. LIGI CIKSINLAR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLEN ~ 9 yıl önce
Bunlar güzel gelişmeler içinde de ; operatörlerin, çalışanların, bölgesel gelişmeler , mevsimsel faktörler , ülke yönetiminin havacılığa bakışı, THY'nin uyguladığı programlar vardır. Büyük resimdeki hükümetin bakışı , bölgesel negatiflikler ve dünyadaki gelişmeler umaraım uzun süre böyle olumlu devam eder. Büyük düşünce ve aksiyonlarımız dünya coğrafyasında bölgemizin ana hub istasyonu olma çabalarımız olmalıdır. Durmak yok , hedefte liderlik varsa daha çok çalışmalıyız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000