28 Ağustos 2013, Çarşamba 10:00:53

ATATÜRK HAVALİMANI APRONUNDA YANGIN ÇIKTI!

Atatürk Havalimanı apronunda bulunan Çelebi Kargo Antreposu'ndaki bir bagaj konteynerinde bulunan ve uçağa yüklenmek üzere bekleyen PTT'ye ait kargo paketleri henüz belirlenemeyen bir sebepten alev aldı...
  • Konu apronda çok rahat sigara içiliyor olmasından kaynaklanıyor. Başka neden yok ! Havalimanında işe başlamadan emniyet tarafından eğitime tabi tutulan personelin hiçbir kurala uymadığı yaşananlarla göz önüne geliyor. Cezalar ağırlaştırmalı ve affı olmamalı. Tabiki departman müdürleri talimatıyla apronda çalışan personele denetleme yapılmalı. Sigara paketi taşıyan kim olursa olsun cezası verilmeli.
  • Öncelikle Çelebi Kargo'da görev yapan Ömer Bey ve Erdal Bey'e sonrasında orda olan ve yangının söndürülmesine yardımcı olan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. İyiki uçağa gitmeden bu olay gerçekleşmiş eğer uçakta olsaydı daha büyük olaylar olabilirdi.
  • İyiki uçaklara yüklenmeden yanmış.Bir de havada yansaydı.!
  • Müdürler yan gelip yatınca , şeflerde yetersiz kalıyor , çalışanları siz düşünün.

Çelebi Kargo Antreposu’ndaki bir bagaj konteynerinde yüklü PTT’ye ait kargolar içerisinde eşyalar dün gece saat 23.30’da alev aldı.
Uçaklara yüklenmek üzere antrepoya getirilen kargo paketlerinin yanmaya başlaması üzerine çalışanlar konteyneri antrepo dışına çıkararak söndürdüler.

Yapılan incelemede postaların içerisinde oyuncaklar bulunduğu ve bu oyuncakların içerisinde bulunan pillerin kısa devre yapması sonucu yangının çıkmış olabileceği ileri sürüldü.

UÇAKLARA YAKIT VERİLEMEDİ

Bu arada yangının çıktığı sırada antreponun yakınında bulunan ve uçaklara yakıt vermek için bekletilen yakıt tankerleri alandan uzaklaştırıldı. Olay esnasında kalkış için hazırlanan bazı uçaklara da kısa süre yakıt verilemediği öğrenildi. (Posta)

Bu arada konuyla ilgili Çelebi Hava Servisi tarafından bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada:

Dün saat 23.15 sıralarında, Atatürk Havalimanı'ndaki antrepomuzda bulunan bir bagaj aracındaki yüklü kargo, bilinmeyen bir nedenle alev almıştır. Alevlere ilk müdahale görevli personelimiz tarafından söndürme tüpleri ile yapılarak, söz konusu bagaj aracı kısa sürede bina dışına çıkarılmıştır. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürülmüştür.

Olay esnasında, söz konusu araçta bulunan yüklü kargonun dışında herhangi bir hasar oluşmamış, havaalanı operasyonu etkilenmemiştir. Kendi başına başladığı görülen yangının çıkış nedeni, itfaiye ve polis tarafından yürütülen incelemenin neticesinde belirlenecektir.

Saygılarımızla
Çelebi Hava Servisi A.Ş.

ATATÜRK HAVALİMANI APRONUNDA YANGIN ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Konu apronda çok rahat sigara içiliyor olmasından kaynaklanıyor. Başka neden yok ! Havalimanında işe başlamadan emniyet tarafından eğitime tabi tutulan personelin hiçbir kurala uymadığı yaşananlarla göz önüne geliyor. Cezalar ağırlaştırmalı ve affı olmamalı. Tabiki departman müdürleri talimatıyla apronda çalışan personele denetleme yapılmalı. Sigara paketi taşıyan kim olursa olsun cezası verilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇelebiKargoKemalU. ~ 9 yıl önce
Öncelikle Çelebi Kargo'da görev yapan Ömer Bey ve Erdal Bey'e sonrasında orda olan ve yangının söndürülmesine yardımcı olan çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. İyiki uçağa gitmeden bu olay gerçekleşmiş eğer uçakta olsaydı daha büyük olaylar olabilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
İyiki uçaklara yüklenmeden yanmış.Bir de havada yansaydı.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ~ 9 yıl önce
Müdürler yan gelip yatınca , şeflerde yetersiz kalıyor , çalışanları siz düşünün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a ya cvp ~ 9 yıl önce
ne alakası var?????

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000