18 Mart 2010, Perşembe 08:59:56

Askeri Havaalanı, AHL'ye mi dahil ediliyor?

Son yıllarda Atatürk Havalimanı'nın transit havaalanı konumuna gelmesi nedeniyle Ulaştırma Bakanlığı'nda Yeşilköy'deki Askeri Havalanı'nın Atatürk Havalimanı'na dahil edilmesi gündeme geldi.
  • amstrerdam dan bir alan olarak eksiğiz. o deidğin butun alanlari kazansak bile amstermdaki gibi orgnzie olamayiz. ekleye ekleye zor bu işşler. amsterdam baska eksiğimizde zihniyet. adamlar tıkır tıkır yapiyor. yapamayan gidiyor . amsterdam da hiç bir şeyi istemezsin adamlar her şeyi verir sana. burada sen istemezsen belki yakit bitene kadar inmeyedebilirsin.amsterdamda her şeyimiz eksik arti gerek te yok oyle bir meydana thy 105 ucaklık spiarişi veryiorsa o zaman biraz meydaninida duzgun kullansin. o meydan 105 ekstra ucagi kaldirack bir meydan değil. thy biraz akilli davranmasi lazim. kontrolsuz fetocularin okullarin oldugu yerlere ucucagim diye çok anlamsiz buyuyor.
  • Sadece THY 105 tane uçak siparişi verdi..Diğerleride bir dünya sipariş verdi. Hepsinin teslim süreleri 5 yıl.. Bu kadar uçağı cebimize mi koyacağız :-))))) Amsterdam dan neyimiz EKSİK :-)))))))))
  • delirdin galiba ? :)) onlarin hepsinin yapilmasina imkan varmi ? imkansiz. o kadar psit yapmaya da gerek yok. amsterdam dğeil istanbul sacmalamyin. ayrica yeni bir pist yapilmayacagi belli istanbula. olan pistler yeterde artar bile. yeter uygun kullanılsın.bir de o lojmanlar muze vs oyle ha deyince kalkmaz. kolay seyler değil onlar.plansiz buyumenin , gelecegi gorememenin fatursini ne askere ne yolculara ödetmeye kimsenin hakkı yok. 06-24 ün uzatilmasi ve yeni park sahalairnin acilmasi soruna cozum bulacaktir. bulacaktir.
  • Askeriye, Müze ve lojmanlar kalkacak!.. Floryadan 300m açıklığa kadar alan istimlak edilecek! Sefaköy'de engel oluşturan yükseltiler traşlanacak! Sefaköy ile Uçuş işletme arasındaki alanda ne varsa kaldırılacak! Böylelikle uzun piste paralel bir pist yapılarak yakın mesafeli pist sorunu kaldırılacak! Askeriyenin yerine kısa piste paralel bir pist yapılacak! Kargo terminali THY Gn Mdlüğü arkasında arazide yeni bir yere taşınacak! Sahil yolu müzeden Florya'ya kadar yer altına alınacak! Demiryolu Yeşilköy Florya arasında yeraltına alınacak! Gerekli dolgular yapılarak Ayamama Deresi çıkışından THY Gn Mdlüğüne doğru yeni bir pist yapılacak! Hava kontrol yazılımları yenilenecek! BVunlar yapılmazsa Türk Sivil Havacılığı BATACAK!!!..
  • BÜTÜN ÖZEL-GENEL HAVACILIKTA AHL BATI APRONDAN TAŞINSIN.BATI APRONDAN İZMİR-DALAMAN-BODRUM-ANTALYA UÇAKLARI ÇIKIŞ YAPSIN.ORAYA ONA UYGUN İÇHAT PARK SAHASI DİZAYN EDİLSİN.O HURDA UÇAKLARDAN KURTULUNSUN.
  • Hava Harp Okulu AHL'deki yoğun uçuş nedeni ile uçaklarını Yalova'da tutuyor ve oradan uçuyor. Bunu okulun taşınması olarak algılamak sadece günümüz seneryocularının işi olabilir. Yarın Hv.H.O. yıllık rutin eğitimler için yaz kampına gittiğinde taşındı der bunlar. PALAVRA...
  • Bence AHL taşınırsa müthiş bir konut projesi yapılır YEŞİLKÖYE
  • (AKP=THY > ASKER) Bu denklemde de gördüğümüz gibi dini kullanarak eğitimsiz insanları sömürerek ülkeyi süpüren AKP ASKERE bir darba daha yapmak amacında,hamdi topcu açıklamasında istediğimiz yeri alırız gireriz demişti...ülkeyi verirsen bunlara 2 gün sonra evinide alırlar altından anlamazsın....işinden atarlar yerine hacı hocalar gelir şaşırırsın...THY academy için ilk soru MÜSLÜMAN olarak dinimizin şartlarını yerine getiriyor musunuz?Yahu kardeşim uçağı ALLAH mı uçuruyor ben mi?
  • bence AHL yalovaya taşınsın çünkü AHL modifiye full artı full doğan slx gibi oldu.
  • Askeri hava alanının sivil havaalanın hemen yanında ne işi var ki? Bu işin politika ile hiç bir ilgisi yok. Adı üstünde, biri sivil diğeri askeri yan yana olmalarının ne avantajı var ki? Gelen turistler görsün diye mi?

Türk Hava Kuvvetleri'ne pilot eğitimi veren Hava Harp Okulu'nun Yalova’ya kaydırılacağı bilgilerinin etrafta dolaşması Yalova’da heyecan yarattı..

Hava Harp Okulu'nun özellikle yaz aylarında Taşköprü'deki tesislerinde eğitim verdiğini söyleyen Yalovalılar, “Hava Harp Okulu'nun Yalova'ya geleceği yıllar önce de gündemdeydi. Hava Harp Okulu'nun Yalova'ya taşınması için milletvekillerimize çok iş düşüyor. Okulun Yalova'ya gelmesi ilimizin ekonomisine büyük katkı sağlar. Bir üniversite gibi piyasayı canlandırır” dediler.

Atatürk Havalimanı - Askeri Meydan

Öte yandan Airport TV Haber Müdürü Murat Herdem bu hafta kaleme alarak konuyu ilk kez gündeme taşımıştı. Herdem'in o yazısı için TIKLAYIN

Askeri Havaalanı, AHL'ye mi dahil ediliyor?

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 14 yıl önce
amstrerdam dan bir alan olarak eksiğiz. o deidğin butun alanlari kazansak bile amstermdaki gibi orgnzie olamayiz. ekleye ekleye zor bu işşler. amsterdam baska eksiğimizde zihniyet. adamlar tıkır tıkır yapiyor. yapamayan gidiyor . amsterdam da hiç bir şeyi istemezsin adamlar her şeyi verir sana. burada sen istemezsen belki yakit bitene kadar inmeyedebilirsin.amsterdamda her şeyimiz eksik arti gerek te yok oyle bir meydana thy 105 ucaklık spiarişi veryiorsa o zaman biraz meydaninida duzgun kullansin. o meydan 105 ekstra ucagi kaldirack bir meydan değil. thy biraz akilli davranmasi lazim. kontrolsuz fetocularin okullarin oldugu yerlere ucucagim diye çok anlamsiz buyuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Sadece THY 105 tane uçak siparişi verdi..Diğerleride bir dünya sipariş verdi. Hepsinin teslim süreleri 5 yıl.. Bu kadar uçağı cebimize mi koyacağız :-))))) Amsterdam dan neyimiz EKSİK :-)))))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
delirdin galiba ? :)) onlarin hepsinin yapilmasina imkan varmi ? imkansiz. o kadar psit yapmaya da gerek yok. amsterdam dğeil istanbul sacmalamyin. ayrica yeni bir pist yapilmayacagi belli istanbula. olan pistler yeterde artar bile. yeter uygun kullanılsın.bir de o lojmanlar muze vs oyle ha deyince kalkmaz. kolay seyler değil onlar.plansiz buyumenin , gelecegi gorememenin fatursini ne askere ne yolculara ödetmeye kimsenin hakkı yok. 06-24 ün uzatilmasi ve yeni park sahalairnin acilmasi soruna cozum bulacaktir. bulacaktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Askeriye, Müze ve lojmanlar kalkacak!.. Floryadan 300m açıklığa kadar alan istimlak edilecek! Sefaköy'de engel oluşturan yükseltiler traşlanacak! Sefaköy ile Uçuş işletme arasındaki alanda ne varsa kaldırılacak! Böylelikle uzun piste paralel bir pist yapılarak yakın mesafeli pist sorunu kaldırılacak! Askeriyenin yerine kısa piste paralel bir pist yapılacak! Kargo terminali THY Gn Mdlüğü arkasında arazide yeni bir yere taşınacak! Sahil yolu müzeden Florya'ya kadar yer altına alınacak! Demiryolu Yeşilköy Florya arasında yeraltına alınacak! Gerekli dolgular yapılarak Ayamama Deresi çıkışından THY Gn Mdlüğüne doğru yeni bir pist yapılacak! Hava kontrol yazılımları yenilenecek! BVunlar yapılmazsa Türk Sivil Havacılığı BATACAK!!!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
BÜTÜN ÖZEL-GENEL HAVACILIKTA AHL BATI APRONDAN TAŞINSIN.BATI APRONDAN İZMİR-DALAMAN-BODRUM-ANTALYA UÇAKLARI ÇIKIŞ YAPSIN.ORAYA ONA UYGUN İÇHAT PARK SAHASI DİZAYN EDİLSİN.O HURDA UÇAKLARDAN KURTULUNSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Hava Harp Okulu AHL'deki yoğun uçuş nedeni ile uçaklarını Yalova'da tutuyor ve oradan uçuyor. Bunu okulun taşınması olarak algılamak sadece günümüz seneryocularının işi olabilir. Yarın Hv.H.O. yıllık rutin eğitimler için yaz kampına gittiğinde taşındı der bunlar. PALAVRA...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bence AHL taşınırsa müthiş bir konut projesi yapılır YEŞİLKÖYE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
(AKP=THY > ASKER) Bu denklemde de gördüğümüz gibi dini kullanarak eğitimsiz insanları sömürerek ülkeyi süpüren AKP ASKERE bir darba daha yapmak amacında,hamdi topcu açıklamasında istediğimiz yeri alırız gireriz demişti...ülkeyi verirsen bunlara 2 gün sonra evinide alırlar altından anlamazsın....işinden atarlar yerine hacı hocalar gelir şaşırırsın...THY academy için ilk soru MÜSLÜMAN olarak dinimizin şartlarını yerine getiriyor musunuz?Yahu kardeşim uçağı ALLAH mı uçuruyor ben mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
bence AHL yalovaya taşınsın çünkü AHL modifiye full artı full doğan slx gibi oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Askeri hava alanının sivil havaalanın hemen yanında ne işi var ki? Bu işin politika ile hiç bir ilgisi yok. Adı üstünde, biri sivil diğeri askeri yan yana olmalarının ne avantajı var ki? Gelen turistler görsün diye mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000