10 Haziran 2014, Salı 09:35:05

AHL'YE TERMİNAL BİNASI GELİYOR

Atatürk Havalimanı’nda artan yolcu sayısı üzerine mevcut terminallerin büyütüleceği ve ek terminal binasının inşa edileceği açıklandı.
  • dijital atis istiyoruz. milleti bize güldürmeyin artık
  • Sayın G müdür vermiş oldugunuz karar cok gec alınmıs. 2 sorum olacak. Niye taksi yolları pist calısmaları yazın en hararetli zamanlarında yapılıyor ?? Yagıs vs denmesin kıstan fazla yagmur yagdı. 2. Si Thy nin büyüme oranını ve kalitesini neden yakalayamıyor Atc üniteleriniz ? Neden smart projesinde fail oldunuz. Bunlar yüzünden hergün tonlarca yakıt ve zaman Ahl de cöpe gidiyor. Yazık günah deil mi cesaret gösterip alamadıgınız kararlar yüzünden bu ülkenin serveti cöpe gidiyor. Dhmi devletinse Thy de devletindir ,yetimin öksüzün hakkı var.görmezden gelmemeliyiz , siz de gelmeyin
  • 3.Havalimanının 1.etabı en iyi ihtimalle 2023'te tamamlanacak, açıkça söylenmese de SGHM de TAV da bunun farkında,o nedenle en az 9 yıl daha kullanılacak AHL'ye hem ilave park yeri hem de ilave terminal yapılıyor, ki çok doğru bir karar verilmiş. Öte yandan 3.havalimanı gerçekten 2017'de hizmete girecek olsa sizce TAV ve SGHM'e inşaat süresi dahil 3 yıl(yani işletme süresi en iyi olasılıkla 2 yıl olacak demektir) için böyle bir yatırıma girerler miydi? Elbette hayır. Tüm bunlara rağmen tek başına THY 450 uçağa ulaşınca terminal ve park yerleri yetse bile 2 pist yetmeyecek ki şimdi bile yetmiyor. Muhtemelen THY'nin bazı uçaklarını SAW da olduğu gibi, ESB ve belki ADB-AYT'ye base etmek zorunda kalacak.
  • 3. Havalimanindan sonra ataturk havalimani kullanilmayacak deniliyor... ? Eh peki kullanilmayacak neden bu kadar milyonlar harcaniyor o zaman ?
  • Türkiye'ye gelip gidenlerin hergün arttığının ve Türk'lerin bol miktarda ürediklerinin bilinmesine rağmen neden en başından herşey olması gerektiği gibi yapılmaz ki? 2014 yılındayız...
  • Çok güzel. Alkışlanacak bir karar . İrade beyanı ve karar maximum 2 kişi arasında alınmalı. Karar mekanizmasında masada oturan sayısı arttıkça bu işlerde sıkıntı oluyor. AHL için çok yararlı ve hayırlı bir karar. Bu karar ile , Check -in, pasaport kontrol nokta ve alanları , uçaklara erişim alanları , transfer yolcu kullanım alanları , parklamalar ve terminale erişim alanları standartlara uygun hizmet üretir hale gelecek. AHL'nin ülke turizmine vereceği hizmet kapanacağı güne kadar eksiksiz sürmelidir. Gelecek kuşakların bizleri iyi anmaları için profeyoneller ve kurumlar olarak sorumluluk bilincinde hareket etmeliyiz.
  • Yaklaşık 2-3 aydır o eski kargo binalarının yerine A380'e hizmet verebilecek terminal inşaa edileceği sürekli söyleniyordu. Yakın zamanda THY ve A380 yine gündeme gelecek gibi...
  • şimdiye çoktan yapılmış ve kullanıma sunulmuş olmalıydı.. orası yapılıp bitirilene kadar yine terminal balık istifi çalışacak.. genişletilmeden bir süre sonra da zaten yeni havalimanına geçiş olacak.. ama yine de buyuk gereklilik.. umarım bir an once tamamlanıp kullanılmaya başlanır. Bir de şu geliş katından transit bolgeye geçişi rahatlatsalar, o rezalet izdiham goruntuleri ortadan kalksa çok iyi olacak..

Atatürk Havalimanı’nda artan yolcu sayısı üzerine mevcut terminallerin büyütüleceği ve ek terminal binasının inşa edileceği açıklandı. Konuya ilişkin bilgi veren DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, “Atatürk Havalimanında terminallerin büyütülmesi konusunda bizim de kararlılığımız ve kararımız var” dedi.

Atatürk Havalimanı'nda artan yolcu talebi üzerine terminallerin büyütülmesine karar verildi.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal Atatürk Havalimanı'nda pek çok yatırım yaptıklarını anlatarak, "Yani bu yatırımın anlamı şu; 2018 dedik, 2018 yılına kadar Türkiye’de havacılık durmayacak. Atatürk Havalimanı şu anda kapasitesini zorlayan noktaya geldi. Ama dört yıl daha bu havalimanında hizmet devam edecek. Bu hizmeti devam ettirebilmek için, şu an ki ve önümüzdeki yıllarda doğacak ihtiyaçlara cevap verecek” dedi.

‘Tedbirlerimizi almamız lazım’ diyerek sözlerini sürdüren Birdal, “Bu meyanda uzun süredir devam eden çalışmalar neticesinde bir takım inşaat işleri yapıyoruz. Askeri alandan aldığımız kısma yeni apron yapıyoruz. Taksi yollarımızı iyileştiriyoruz. Hava trafiği ile ilgili pek çok yeni karar aldık. Düzenlemeler yaptık. Bütün bunları beraber düşündüğünüzde bu sıkışık olan kapasiteyi bu havalimanı açık kaldığı sürece olabildiğince yüksek seviyede tutabilmek için her türlü gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.

Terminal kapasitelerinin de büyütüleceğini aktaran Birdal, “Bunun bir diğer ayağı da terminallerin kapasitesinin aynı oranda büyütülmesi olacaktır. Bildiğiniz gibi bu terminallerin ihalesi de yine kuruluşumuz tarafından Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından kiralama ihalesi yapıldı. Şu anda işletmeci firma tarafından işletiliyor. Tabi ki idarenin vereceği görevle ve işletmeci şirketinde buna hazır olmasıyla projelendirmesiyle terminallerde büyütülecek. Şu kadar paraya çıkacak bu kadar paraya çıkacak bununla ilgili bir şey söylemek doğru değil. Şu an için mümkünde değil. Terminallerin büyütülmesi konusunda bizimde kararlılığımız ve kararımız var. Yakın zamanda inşallah onunla ilgilide kargodan boşalacak olan yere doğru terminal büyüyecek” diyerek sözlerini noktaladı.

AHL'YE TERMİNAL BİNASI GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

... ~ 8 yıl önce
dijital atis istiyoruz. milleti bize güldürmeyin artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Sayın G müdür vermiş oldugunuz karar cok gec alınmıs. 2 sorum olacak. Niye taksi yolları pist calısmaları yazın en hararetli zamanlarında yapılıyor ?? Yagıs vs denmesin kıstan fazla yagmur yagdı. 2. Si Thy nin büyüme oranını ve kalitesini neden yakalayamıyor Atc üniteleriniz ? Neden smart projesinde fail oldunuz. Bunlar yüzünden hergün tonlarca yakıt ve zaman Ahl de cöpe gidiyor. Yazık günah deil mi cesaret gösterip alamadıgınız kararlar yüzünden bu ülkenin serveti cöpe gidiyor. Dhmi devletinse Thy de devletindir ,yetimin öksüzün hakkı var.görmezden gelmemeliyiz , siz de gelmeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğru Karar ~ 8 yıl önce
3.Havalimanının 1.etabı en iyi ihtimalle 2023'te tamamlanacak, açıkça söylenmese de SGHM de TAV da bunun farkında,o nedenle en az 9 yıl daha kullanılacak AHL'ye hem ilave park yeri hem de ilave terminal yapılıyor, ki çok doğru bir karar verilmiş. Öte yandan 3.havalimanı gerçekten 2017'de hizmete girecek olsa sizce TAV ve SGHM'e inşaat süresi dahil 3 yıl(yani işletme süresi en iyi olasılıkla 2 yıl olacak demektir) için böyle bir yatırıma girerler miydi? Elbette hayır. Tüm bunlara rağmen tek başına THY 450 uçağa ulaşınca terminal ve park yerleri yetse bile 2 pist yetmeyecek ki şimdi bile yetmiyor. Muhtemelen THY'nin bazı uçaklarını SAW da olduğu gibi, ESB ve belki ADB-AYT'ye base etmek zorunda kalacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
3. Havalimanindan sonra ataturk havalimani kullanilmayacak deniliyor... ? Eh peki kullanilmayacak neden bu kadar milyonlar harcaniyor o zaman ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muzdarip ~ 8 yıl önce
Türkiye'ye gelip gidenlerin hergün arttığının ve Türk'lerin bol miktarda ürediklerinin bilinmesine rağmen neden en başından herşey olması gerektiği gibi yapılmaz ki? 2014 yılındayız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilen ~ 8 yıl önce
Çok güzel. Alkışlanacak bir karar . İrade beyanı ve karar maximum 2 kişi arasında alınmalı. Karar mekanizmasında masada oturan sayısı arttıkça bu işlerde sıkıntı oluyor. AHL için çok yararlı ve hayırlı bir karar. Bu karar ile , Check -in, pasaport kontrol nokta ve alanları , uçaklara erişim alanları , transfer yolcu kullanım alanları , parklamalar ve terminale erişim alanları standartlara uygun hizmet üretir hale gelecek. AHL'nin ülke turizmine vereceği hizmet kapanacağı güne kadar eksiksiz sürmelidir. Gelecek kuşakların bizleri iyi anmaları için profeyoneller ve kurumlar olarak sorumluluk bilincinde hareket etmeliyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gazoz agaci ! ~ 8 yıl önce
senin bu iyi dileklerin bu ulkede ancak gazoz agaci!!!
Okuyucu ~ 8 yıl önce
Yaklaşık 2-3 aydır o eski kargo binalarının yerine A380'e hizmet verebilecek terminal inşaa edileceği sürekli söyleniyordu. Yakın zamanda THY ve A380 yine gündeme gelecek gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
of beee ~ 8 yıl önce
yahu buraya yazmaktan asindi.. IST a380 gibi ucaklar icin uygun degil. onumuzdeki bir kac yil icinde 380 alinacak olsa simdiye 7 duvele duyrulurdu bu. Ayrica hangi destinasyona 380 ucurmayi dusunuyorsun bu zamanda. LHR, CDG JFK e 777 ler yetiyor zaten..
iyi fikir ~ 8 yıl önce
şimdiye çoktan yapılmış ve kullanıma sunulmuş olmalıydı.. orası yapılıp bitirilene kadar yine terminal balık istifi çalışacak.. genişletilmeden bir süre sonra da zaten yeni havalimanına geçiş olacak.. ama yine de buyuk gereklilik.. umarım bir an once tamamlanıp kullanılmaya başlanır. Bir de şu geliş katından transit bolgeye geçişi rahatlatsalar, o rezalet izdiham goruntuleri ortadan kalksa çok iyi olacak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000