22 Mart 2016, Salı 15:50:38

AHL'de yeni tedbirler alındı

Son günlerde Türkiye'de yaşanan terör olayları ve bugün de Avrupa'nın merkezi olarak bilinen Brüksel Havalimanı'ndaki patlama yeni tedbileri de beraberinde getirdi.
  • zaten belinde silah üzerinde üniforma olan görevlinin nesini arayacaksın
  • Önce polisler ve güvenlik memurları o x-rayden geçsin. yok artık öyle ellerini kollarını sallaya sallaya ben güvenlikçiyim geçmem demek. Kuralsa herkese kural
  • Havalimanında her türlü kontrol çok önemli. Kesinlikle güvenlik açığı olmaması gereken bir durum. Hele bizim gibi ülkelerde. Her türlü eleman titizlikle incelenmeli. Terör bu tür yollarla eyleme girişiyor. Örnek çok lockerbie pan am faciası, son olarak Mısır'da yaşanan olay metrojet uçağının düşürülmesi. Allah bu tür olaylardan bizleri korusun. Unutulmamalı her türlü güvenlik önlemleri bizim için alınıyor,onun için sabırlı olmalıyız hayırlı uçuşlar.
  • Ayrımsız herkes aynı güvenlik uygulamalarından geçmelidir. Güvenlikte zafiyetin telafisi yoktur.
  • polis arkadaşın kasılmasına bakarmısın.. sanki bombacı yakalamış karar vermeye çalışıyor.. yaa gerçektende çok yapmacıksınız..... bırakın böyle boş işleri.. önce diğer arkadaşların dediği gibi polis gümrük muhafaza memuru tav güvenlik memuru amiri valisi vs.'si güvenlikten geçmesi gerekir. ayrıcalık olmamalı..
  • Gümrük muhafaza memurları da güvenlik kontrolünden geçmelidir. Adam elini kolunu sallayarak içeriye giriyor.X ray cihazlarina bile girmiyor.Makam ne olursa olsun güvenlik tedbiri hersekilde ele alınmalıdır.
  • Havalimanında görev yapan polisler mesaiye başlarında havalimanına girerken üzerleri aranmıyor,kimlikleri kontrol edilmiyor,güvenlik noktasından kenardan geçebiliyorlar.Bu durum art niyetli kişilerin dikkatinden kaçmaz,ortalık bu kadar karışmışken,polis üniforması elde etmek,içeriye bir şeyler sokmak bu kadar zor olmasa gerek.Ve tıpkı uçuş mürettabatları,kabin kokpit Nasıl kimlik ibraz ediyorsa,aranıyorsa görevli memurları o sahada çalışıp çalışmadığını kontrol edecek bir sistem getirilmeli..Bu devirde kimseye güven olmaz!
  • Tav güvenlik görevlilerinin hiçbir kontrol noktasında x-ray den geçmemesi veya aranmaması olayı ne olacak? İçten planlı saldırı ihtimali hiç düşünülmüyor mu acaba?
  • Allah aşkına sahte apron kartını temin eden kötü niyetli kişiler sahte kimlik edinemezler mi? Ben böyle boş bir uygulama görmedim. Umarım başımıza bir felaket gelmeden güvenlik önlemleri arttırılır.
  • Ali Kidik gercekten cok zeki bir insan. Olacaklari coook onceden gormus. Keske Belcika hukumeti de Ali Bey'i dinleseydi, bugun bunlar yasanmazdi. Ali Bey gibi kisilerin cok yuksek mevkilere gelmesi gerekir.

Son günlerde Türkiye'de yaşanan terör olayları ve bugün de Avrupa'nın merkezi olarak bilinen Brüksel Havalimanı'ndaki patlama yeni tedbileri de beraberinde getirdi.

Türkiye'nin dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olan Atatürk Havalimanı'nda bazı tedbirler alındı. Havalimanındaki ikinci güvenlik noktasından geçiş yapan personel, polis tarafından bir kez daha kontrol ediliyor. Apron kartlarıyla personelin kimliğini karşılaştıran polis, emin olduktan sonra geçişe izin veriyor.

Havalimanında adeta kuş uçurtmayan polis, şüpheli gördüğü her duruma müdahale ediyor.

©AirportHaber


AirportHaber Genel Koordinatörü Ali Kıdık bu hafta köşesinde havalimanındaki tedbirlerin artırılması gerektiğini ifade etmiş ve personel geçişlerinin daha dikkatli olması gerektiğini yazmıştı.

YAZI İÇİN TIKLAYINIZ...

AHL'de yeni tedbirler alındı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

güvenlik ~ 5 yıl önce
zaten belinde silah üzerinde üniforma olan görevlinin nesini arayacaksın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
polis ve güvenlik ~ 5 yıl önce
Önce polisler ve güvenlik memurları o x-rayden geçsin. yok artık öyle ellerini kollarını sallaya sallaya ben güvenlikçiyim geçmem demek. Kuralsa herkese kural

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arbeitslos ~ 5 yıl önce
Havalimanında her türlü kontrol çok önemli. Kesinlikle güvenlik açığı olmaması gereken bir durum. Hele bizim gibi ülkelerde. Her türlü eleman titizlikle incelenmeli. Terör bu tür yollarla eyleme girişiyor. Örnek çok lockerbie pan am faciası, son olarak Mısır'da yaşanan olay metrojet uçağının düşürülmesi. Allah bu tür olaylardan bizleri korusun. Unutulmamalı her türlü güvenlik önlemleri bizim için alınıyor,onun için sabırlı olmalıyız hayırlı uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rutin ~ 5 yıl önce
Ayrımsız herkes aynı güvenlik uygulamalarından geçmelidir. Güvenlikte zafiyetin telafisi yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 5 yıl önce
polis arkadaşın kasılmasına bakarmısın.. sanki bombacı yakalamış karar vermeye çalışıyor.. yaa gerçektende çok yapmacıksınız..... bırakın böyle boş işleri.. önce diğer arkadaşların dediği gibi polis gümrük muhafaza memuru tav güvenlik memuru amiri valisi vs.'si güvenlikten geçmesi gerekir. ayrıcalık olmamalı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gümrük. ~ 5 yıl önce
Gümrük muhafaza memurları da güvenlik kontrolünden geçmelidir. Adam elini kolunu sallayarak içeriye giriyor.X ray cihazlarina bile girmiyor.Makam ne olursa olsun güvenlik tedbiri hersekilde ele alınmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havalimanına girişte istisnasız herkes aranmalı! ~ 5 yıl önce
Havalimanında görev yapan polisler mesaiye başlarında havalimanına girerken üzerleri aranmıyor,kimlikleri kontrol edilmiyor,güvenlik noktasından kenardan geçebiliyorlar.Bu durum art niyetli kişilerin dikkatinden kaçmaz,ortalık bu kadar karışmışken,polis üniforması elde etmek,içeriye bir şeyler sokmak bu kadar zor olmasa gerek.Ve tıpkı uçuş mürettabatları,kabin kokpit Nasıl kimlik ibraz ediyorsa,aranıyorsa görevli memurları o sahada çalışıp çalışmadığını kontrol edecek bir sistem getirilmeli..Bu devirde kimseye güven olmaz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peki ya güvenlik ? ~ 5 yıl önce
Tav güvenlik görevlilerinin hiçbir kontrol noktasında x-ray den geçmemesi veya aranmaması olayı ne olacak? İçten planlı saldırı ihtimali hiç düşünülmüyor mu acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
b kapısı ~ 5 yıl önce
önce b kapısındaki yoğunluğu düzeltin allah göstermesin
istanbullu ~ 5 yıl önce
uzaydamı yaşıyonuz olum kontrolden geçerken hiçmi görmediniz
Mantık hatası ~ 5 yıl önce
Allah aşkına sahte apron kartını temin eden kötü niyetli kişiler sahte kimlik edinemezler mi? Ben böyle boş bir uygulama görmedim. Umarım başımıza bir felaket gelmeden güvenlik önlemleri arttırılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aliiii ~ 5 yıl önce
Ali Kidik gercekten cok zeki bir insan. Olacaklari coook onceden gormus. Keske Belcika hukumeti de Ali Bey'i dinleseydi, bugun bunlar yasanmazdi. Ali Bey gibi kisilerin cok yuksek mevkilere gelmesi gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000