27 Nisan 2014, Pazar 13:23:12

AHL'DE TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILDI

İstanbul Atatürk Havalimanı 1.245 uçak trafiği ile en çok uçak trafiği rekorunu geçtiğimiz Cumna günü kırdı ve uçak sayısını 1.248'e yükseltti.
  • Hava ve yer trafiği için dhm ye tşk ediliyor altında doblosuyla dhm nin memuru yabancı uçaklara wollemelik yapıyor THY rekor üstüne rekor kırıyor peki sormuyorsunuz hiç Tgs personeli ne yapıyor 450 500 by bir Toronto yo 5 personel kapatıyor uçak altına gel geliş gidiş sende olsun kalmış 25 dakikası tabiki haklısınız bütün hak edişler dhm ve THY dir Tgs 1043 tly çalışsın
  • Başta tgs nin sırtına bindirdiler. Rekorları hep thy kırıyo. Paraya gelinceTgs ye bişey yok TK ya hep para. Tgs moladan yemekten yoksun insan dışı çalıştırılıyo personel alımı olmadığı gibi sayıların azalması iş yükünü arttırıyo insanca çalışmak istiyoruz ama baştakiler adam değil. Mesai mesai mesai... Yazıklar olsun
  • 3. hava limanına ne gerek var? Yapın ilave bir pist yeter. Hep bunlar döviz israfı. İnsanlarda kuyruklarda azıcık sabırlı olsun canım ne olmuş? Neyse CHP iptal ettirir nasıl olsa.
  • rekor kırıyor da nasıl kırıyor? herşey rezil durumda..kuyruklar almış başını gitmiş, iş bilmezler de cabası,heryer tıkış tıkış,insanlar balık istif...bu mu başarı ? bu mu gelişmişlik?
  • tgs personel alımı varmı başladımı bilgisi olan yazsın lutfen ya
  • Allah kod officelerin yardimci olsun
  • Yolcu sayisinin bu kadar artmasi guzel ama insanlarin pasaport sirasinda cektigi iskenceye ne diyeceksiniz ?Buna bir önlem alinmali yada buna ne neden oluyorsa düzeltilmeli .
  • arkadaşlar Atatürk'ün saatlik pist kapasitesi nedir? 1248'e bakarsak 24 saat full kapasite desek (peak saatler yok) saatlik 50'yi aşıyor peki peak saatlerin mutlaka oluştuğu gözönüne alınırsa bu peaklerde saatlik kapasite 65-70'i bulduğu oluyordur, tam bağımsız pist olmadığına göre rüzgarın sakin olduğu düşünülürse geriye sadece minimum ayırmalardan bayaca taviz verildiği söylenebilinir mi
  • Başarıda kuşkusuz butun ekipler pay sahibi fakat bu trafiği mükemmel sekilde yöneten Dhmi Hava trafik kontrolorleri en buyuk alkışı hakediyor . En az o kadar buyuk bi alkışı da Dhmi yönetimi hakediyor cunku , Atatürk havalimanına son yıllarda yapılan iyilestirmeler yapilmasaydi suan bu rakamların %30 altını konuşuyor olurduk . Allah vatandaşa hizmet sunan herkesten razı olsun .
  • Bunu günde 2000 e çıkarmak lazım

Uluslararası Havalimanı yolcu ve uçak trafiği sıralamalarında son beş sene zarfında büyük bir atılım yaparak dünya çapında hub haline gelen Atatürk Havalimanı rekora doymuyor.

Şimdiye kadarki en fazla uçak trafiğinin gerçekleştiği Atatürk Havalimanı'ndan, 25 Nisan Cuma günü 131 bin 662 yolcu geçti; bin 248 uçak trafiği ile tüm zamanların rekoru kırıldı.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal: "Atatürk Havalimanı'nda bu yoğun trafiğe sorunsuz hizmet veren DHMİ ve tüm havalimanı personelini kutluyorum" dedi.

Atatürk Havalimanı,  2013 yılında yolcu trafiğinde Dünya’da 18’inci, Avrupa’da 5’inci sırada yer alma başarısını gösterdi. 

YOLCU SAYISI DAHA DÜŞÜK

Atatürk Havalimanı 2013 Ağustos ayında 1.245 uçak ve 145 bin yolcu trafiği ile rekor kırmıştı. Geçtiğimiz Cuma günü kırılan yeni rekor ise 3 uçak fazla, 1.248. Ancak bir önceki rekorda yolcu sayısı 145 bin iken yeni rekorda yolcu sayısının 131 bin 662'de kaldı.

AHL'DE TÜM ZAMANLARIN REKORU KIRILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hava ve yer trafiği için dhm ye tşk ediliyor altında doblosuyla dhm nin memuru yabancı uçaklara wollemelik yapıyor THY rekor üstüne rekor kırıyor peki sormuyorsunuz hiç Tgs personeli ne yapıyor 450 500 by bir Toronto yo 5 personel kapatıyor uçak altına gel geliş gidiş sende olsun kalmış 25 dakikası tabiki haklısınız bütün hak edişler dhm ve THY dir Tgs 1043 tly çalışsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Başta tgs nin sırtına bindirdiler. Rekorları hep thy kırıyo. Paraya gelinceTgs ye bişey yok TK ya hep para. Tgs moladan yemekten yoksun insan dışı çalıştırılıyo personel alımı olmadığı gibi sayıların azalması iş yükünü arttırıyo insanca çalışmak istiyoruz ama baştakiler adam değil. Mesai mesai mesai... Yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tru ~ 9 yıl önce
3. hava limanına ne gerek var? Yapın ilave bir pist yeter. Hep bunlar döviz israfı. İnsanlarda kuyruklarda azıcık sabırlı olsun canım ne olmuş? Neyse CHP iptal ettirir nasıl olsa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rekor ? ~ 9 yıl önce
rekor kırıyor da nasıl kırıyor? herşey rezil durumda..kuyruklar almış başını gitmiş, iş bilmezler de cabası,heryer tıkış tıkış,insanlar balık istif...bu mu başarı ? bu mu gelişmişlik?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 9 yıl önce
tgs personel alımı varmı başladımı bilgisi olan yazsın lutfen ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Allah kod officelerin yardimci olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Yolcu sayisinin bu kadar artmasi guzel ama insanlarin pasaport sirasinda cektigi iskenceye ne diyeceksiniz ?Buna bir önlem alinmali yada buna ne neden oluyorsa düzeltilmeli .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airman69 ~ 9 yıl önce
arkadaşlar Atatürk'ün saatlik pist kapasitesi nedir? 1248'e bakarsak 24 saat full kapasite desek (peak saatler yok) saatlik 50'yi aşıyor peki peak saatlerin mutlaka oluştuğu gözönüne alınırsa bu peaklerde saatlik kapasite 65-70'i bulduğu oluyordur, tam bağımsız pist olmadığına göre rüzgarın sakin olduğu düşünülürse geriye sadece minimum ayırmalardan bayaca taviz verildiği söylenebilinir mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İndi-Kalktı ~ 9 yıl önce
Gelen uçak geri döneceğine göre ortalamada iniş ve kalkış için 26 uçak demektir. Pik olursa bu sanırım max. 40 olur.. Kalkış 2 pistten yapıldığına göre sorun yok. İniş için bir şey diyemeceğim..
Tebrikler ~ 9 yıl önce
Başarıda kuşkusuz butun ekipler pay sahibi fakat bu trafiği mükemmel sekilde yöneten Dhmi Hava trafik kontrolorleri en buyuk alkışı hakediyor . En az o kadar buyuk bi alkışı da Dhmi yönetimi hakediyor cunku , Atatürk havalimanına son yıllarda yapılan iyilestirmeler yapilmasaydi suan bu rakamların %30 altını konuşuyor olurduk . Allah vatandaşa hizmet sunan herkesten razı olsun .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Az yani ~ 9 yıl önce
Bunu günde 2000 e çıkarmak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000