17 Şubat 2015, Salı 13:05:39

AHL'DE ALTIN OPERASYONU

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir yolcunun üstünde 29,98 kilogram ağırlığında külçe altın ele geçirildi.
  • Terazi Bozuk tam 30 kilo.
  • Hemen olayi hükümete bağlandin :). Kapalı Çarşı dan dünyaya dünyada buraya hersey gider gelir. Hep duyariz. Kişi yahudi olsaydı yakalanmazdi.
  • Rezanın adamlarına -muhtemelen parelelciler- taş koymuş ..Yoksa risk analizi yap, adamı takibe al üstünden 30 kg altın çıksın...Bunlar muhtemelen yıllardır bu işi yapıyorlar, tek kişi de değilllerdir... Her bir adamın üstünde 30 kg altın vardır. yoksa bu kadar yuvarlak rakamlar olmaz...yerse üstüne gider diğer tüm kuryeleri de bulurlar, ama bence çoktan yakalayanların ipleri çekilmiştir.
  • Türkçe'yi nerde öğrendiniz?
  • 2014 nisan ayi yolcuda 50 kilodan fazla altin nerdeyse gordum polis cagirdim tek kelime etmedi Polis : sigara iciyormusun teras bi sigara ismarla Personel: yok isim var dedim ve gittim o gunden buna bu devletten ne beklerim artik. Yediniz yediniz artik bu devleti yakinda USA & ISRAIL bayraklari dalganacak bu ulkede yaziklar olsun . O kullanmiyacam hic bir zamanda oy destekcisi olmuyacam. butun partiler birbirinden beter.
  • Peki bu arkadaş geldiği ülkede üzerinde o kadar altınla x-ray'den geçmiş?

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir yolcunun üstünde 29,98 kilogram ağırlığında külçe altın ele geçirildi.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli, Atatürk Havalimanı’na tarifeli olarak gelen bir uçağın yolcu listesinde risk analizi yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda sık seyahat etmesi ve valiz ağırlığından şüphe duyulan Türk uyruklu bir şahsın çantaları X-Ray’e sevk edilip, şüpheli yoğunluk tespiti üzerine söz konusu çantalar takibe alındı.

Söz konusu şahsın “Gümrüğe tabii eşyam yok” anlamına gelen ‘Yeşil Hat’tan geçmesi üzerine şahıs ve çantaları tekrar X-Ray kontrolünden geçirildi. Daha sonra Yolcu Salonu Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği’ne götürülen şahıs ve eşyaları detaylı olarak arandı. Şahsa ait iki adet valiz ve laptop çantasında yapılan kontrollerde yolcu beraberi muafiyet sınırlarını aşan herhangi bir eşyaya rastlanılmadı. Ancak şahsın yapılan üst aramasında, üzerinde bulunan yeleğin ceplerinde yaklaşık değeri 2 Milyon 638 Bin 240 TL olan 29,98 kilogram ağırlığında külçe altın ele geçirildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. 

AHL'DE ALTIN OPERASYONU

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Terazi Bozuk tam 30 kilo.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
Hemen olayi hükümete bağlandin :). Kapalı Çarşı dan dünyaya dünyada buraya hersey gider gelir. Hep duyariz. Kişi yahudi olsaydı yakalanmazdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir-Duayen ~ 9 yıl önce
Rezanın adamlarına -muhtemelen parelelciler- taş koymuş ..Yoksa risk analizi yap, adamı takibe al üstünden 30 kg altın çıksın...Bunlar muhtemelen yıllardır bu işi yapıyorlar, tek kişi de değilllerdir... Her bir adamın üstünde 30 kg altın vardır. yoksa bu kadar yuvarlak rakamlar olmaz...yerse üstüne gider diğer tüm kuryeleri de bulurlar, ama bence çoktan yakalayanların ipleri çekilmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Türkçe'yi nerde öğrendiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
2014 nisan ayi yolcuda 50 kilodan fazla altin nerdeyse gordum polis cagirdim tek kelime etmedi Polis : sigara iciyormusun teras bi sigara ismarla Personel: yok isim var dedim ve gittim o gunden buna bu devletten ne beklerim artik. Yediniz yediniz artik bu devleti yakinda USA & ISRAIL bayraklari dalganacak bu ulkede yaziklar olsun . O kullanmiyacam hic bir zamanda oy destekcisi olmuyacam. butun partiler birbirinden beter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uygulama ~ 9 yıl önce
yazma kardeşim sen yazma, bu zamanda bu ifade... galiba orada çalışıyorsun, bu daha da acı.
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Peki bu arkadaş geldiği ülkede üzerinde o kadar altınla x-ray'den geçmiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000