25 Temmuz 2011, Pazartesi 13:40:41

AHL KULESİ DÖKÜLÜYOR... DİKKAT TAŞ DÜŞEBİLİR!

Atatürk Havalimanı’na 34 yıldır hizmet veren Hava Trafik Kontrol Kulesi kendiliğinden yıkılmaya başlayınca DHMİ, kule kenarlarından düşen taşlardan personeli korumak için kulenin etrafını tel örgülerle çevirdi.
  • yeni kulenin eklenen dikey stabilize ile rüzgara göre yön değiştirebilme özelliği oldugu söylendi bu özellik dünyada ilkdefa istanbulda AHL de uygulandıgı söylendi :)
  • ayı çıkabilir...)))))
  • "dikkat! tehlikeli alan girmeyiniz" yazısına asan dhmi hala orada personel çalıştırıyor mu... çalışma bakanlığına sormak lazım. yasal mı acaba???..
  • alışıktır onlar kafalarına taş düşmesine... dua edelim de uçakları düşürmesinler... yazmışlar baksınlar okusunlar daş da düşebilir düşmeye de bilir...
  • hep ayni görüntü, catlayan binalar, dökülen betonlar... demekki biryerde birseyler eksik...
  • türkiyede bir şeylerin yapılması için önce zararın oluşması gereklidir. ama işin içinde cebini düşünen tav varsa yıkılsa bile yapılmaz. büyük ihtimal yıkıldığında camdan kule yaparlar.
  • uşak kule halen askeri nöbet kulesi gibi çapraz nöbeti tutuyorlar sanki orada çalışanlar havaalanı için çok komik bir görüntü
  • 90 milyon avro 180 trilyondan fazla eski parayla bomontide anthill diktiler iki tane 80 küsür katlı kule koca dağı traşladılar 200 küsür daire yaptılar projenin maliyeti 70 milyon dolar rakam doğruysa aprona tower yapmak çok karlıymış
  • Peki ya Dalaman kuleyi gördünüz mü?
  • Dışarıdaki limanlara bakınız. Yeni kule yapılanların hemen hepsinde eski kule korunmuş, başka amaçlarla kullanılmıştır. Ama biz yıkarız, bize mahsus. Dış sıvası bakımsızlıktan dökülüyor başka nedenle değil. Güzel bir sıva yaparsın, boyarsın mis gibi olur. Mimarisi çok değişiktir zaten, yenisi gibi kaba saba bir şey değildir. Ama anlayana tabi.
Yıl sonunda Hava Trafik Modernizasyonu (SMART) nedeniyle emektar kuleden taşınacak olan DHMİ, daha kuleyi terketmeden kulenin çürüyen kenarlarından taş düşmeye başlaması nedeniyle yetkililer önlem aldı. Tel örgülerle çevrilen alana “Dikkat! Tehlikeli alan girmeyiniz” yazıları asan DHMİ’nin, Atatürk Havalimanı apronu dışına yapılan yeni kuleye sene sonunda taşınacağı belirtildi.

Yeni kulenin tam olarak hizmete girmesiyle eski kule yıkılacak ve elde edilen boş alana 4 uçaklık yeni park alanı kazandırılacak. 90 milyon avroya mal olan ve havaalanına 360 derece hakim olacak yeni kuleyle birlikte havalimanının kapasitesi yüzde 15 artacak.AHL KULESİ DÖKÜLÜYOR... DİKKAT TAŞ DÜŞEBİLİR!

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 13 yıl önce
yeni kulenin eklenen dikey stabilize ile rüzgara göre yön değiştirebilme özelliği oldugu söylendi bu özellik dünyada ilkdefa istanbulda AHL de uygulandıgı söylendi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ayı çıkabilir...)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
"dikkat! tehlikeli alan girmeyiniz" yazısına asan dhmi hala orada personel çalıştırıyor mu... çalışma bakanlığına sormak lazım. yasal mı acaba???..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
alışıktır onlar kafalarına taş düşmesine... dua edelim de uçakları düşürmesinler... yazmışlar baksınlar okusunlar daş da düşebilir düşmeye de bilir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
hep ayni görüntü, catlayan binalar, dökülen betonlar... demekki biryerde birseyler eksik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
türkiyede bir şeylerin yapılması için önce zararın oluşması gereklidir. ama işin içinde cebini düşünen tav varsa yıkılsa bile yapılmaz. büyük ihtimal yıkıldığında camdan kule yaparlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
uşak kule halen askeri nöbet kulesi gibi çapraz nöbeti tutuyorlar sanki orada çalışanlar havaalanı için çok komik bir görüntü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
90 milyon avro 180 trilyondan fazla eski parayla bomontide anthill diktiler iki tane 80 küsür katlı kule koca dağı traşladılar 200 küsür daire yaptılar projenin maliyeti 70 milyon dolar rakam doğruysa aprona tower yapmak çok karlıymış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Peki ya Dalaman kuleyi gördünüz mü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Dışarıdaki limanlara bakınız. Yeni kule yapılanların hemen hepsinde eski kule korunmuş, başka amaçlarla kullanılmıştır. Ama biz yıkarız, bize mahsus. Dış sıvası bakımsızlıktan dökülüyor başka nedenle değil. Güzel bir sıva yaparsın, boyarsın mis gibi olur. Mimarisi çok değişiktir zaten, yenisi gibi kaba saba bir şey değildir. Ama anlayana tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000