25 Ağustos 2009, Salı 08:04:28

AHL girişi otopark gibi

Yeşilköy Atatürk Havalimanına iniş yapan uçaklarda bulunan yolcuları karşılamak için otomobilleriyle gelen vatandaşlar, 7.25 TL tutarındaki otopark ücretini ödememek için yol kenarlarına park edince uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyorlar...
  • adanahavalimanı otoparkına parkettim aracımı, 7 gün=178 tl para ödedim.tam bir soygun yeri ve pos cihazıda kullanmıyorlar.peşin paran yoksa perişansın,görevli bir de akıl veriyor"atm den çek gel"gibi emrivaki ukalaca konuşmalar...bunlar şartnamede yokmu?bir pos cihazı alamayan firmaya da ihaleyi vermesinler yaaaaa.ilgililere duyrulur....
  • Ne 25i ne 30u... Yol kenarına bir bakın hepsi lüks arabalar. Arabaları alırken para var, otoparka 7 TL yok. Ne yazık ki ceza kesen poliste yok. Neden korkuyorlarsa ???
  • Altında 25-30 bin tl lik araçlar 7,5tl çokmuş.Komediye bak.
  • Insanlar neden havaalanina cumbur cemmaat gelir hala anlamiyorum. Yurtdisinda yasiyorum, senede iki kere geliyorum. En az on yildan beri Havas/taksi ile havaalanindan eve gidip geliyorum. Es dost, gelip karsilayalim, goturelim filan dedigi zaman, yahu sizin isiniz gucunuz yokmu diyorum, israr ediyorum, oluyor bitiyor. Niye baska insanlara eziyet cektirilir anlasilmaz.
  • Havalimanı polisinin görev tanımı nedir acaba ? Bir iki garibanın arabasını çektirtmek mi yoksa, hatalı parklara ceza kesmek mi ? O da bilmiyor ki ? Ayrıca korkuyorda... Yol kenarında bir tur atsa, hepsine ceza kesse bakalım bir daha yapacaklarmı? Otopark pahalı. evet ama çözümde yol kenarına park değil.
  • otopark pahalı olmasına ragmen yer mi var ??? otoparkta kimse yer bulamıyor yol kenarına parkedene ceza kesen poliste hic gormedim.. kosede durup sinyal yapıyorlar sadece
  • flex değil flags... öldüm gülmekten :))) bir sürü kişi böyle diyor hasta oluyorum yaa flex restoran :)) sanki Flew Wheeler burada salon açtı da onun mekanına gidiyor millet.. neyse konu dağılmasın: otopark çok pahalı bunun sebebi bu.. ayrıca "arabayla mı doğdunuz?" diyen tipe de şunu söyliyim: o kadar yolcu ve bagajı neyle gelecekti taaa havalimanına canım benim? 7 lira otopark olur mu yaa? tav bu konuda sıfır.. ayrıca Flags'deki acılı Szechwan ne güzel bir yemektir yaa, oruç oruç canım çekti be..
  • otopark kültür olayıdır diyen yorumcu; iş bulma şansına erişmiş kişilerden büyük çoğunluğunun günde 25 lira kazanınca takla attığı bir ülkede 7,5 lira otopark parasının ne demek olduğunu bir daha düşünün isterseniz. ve süre olarak 1 saatlik otoparkın da yeterli olmadığı malumunuzdur. bu sözlerimden yollara park edilmesini onayladığım asla çıkmasın (ben hep otoparka park ederim),çok yanlış bir davranış ama çözümü gidin park edin, kültürlü görünün değil; fiyatları ucuzlatın açgözlü olmayın, Türkiye şartlarında iş yapın sayın otoparkçılar.
  • Problem sadece havalimanın değil bence istanbulun problemi, araba kullanıyorsan otopark ücretini ödeyeceksiniz, bu şehirli olmanın bir kuralı. İş bankası kartı olanlar 3.6 ödüyor.. çok komik bir rakam inanın çektiğiniz eziyete değmez bagajlarını rahat yüklersiniz. rahat rahat oturursunuz..
  • flex değil... Flags :))

Yeşilköy Atatürk Havalimanına iniş yapan uçaklarda bulunan yolcuları karşılamak için otomobilleriyle gelen vatandaşlar, 7.25 TL tutarındaki otopark ücretini ödememek için yol kenarlarına park edince uzun kuyrukların oluşmasına neden oluyorlar. Vatandaşlar, havalimanında 7.25 TL'den başlayan otopark ücretlerinin yüksek olmasından şikayet ederken, polisler ise vatandaşların otopark ücretinden kurtulayım derken 62 TL'lik cezayı ödemek zorunda kaldıklarını kaydettiler.

POLİSLERİN UYARISI DA YETERLİ OLMUYOR

Havalimanı Yolu Caddesi üzerinde gidiş ve geliş yönlerinde yol kenarına park edilen otomobillerin yarattığı uzun kuyruklar, günün her saatinde yoğun olan yolu bir şerit azaltıp, trafiği tehliyeke sokarken vatandaşlar, bir saat süresince park ücreti tutarı olan 7.25 TL'yi ödemekten kaçınıyorlar.

Trafik yetkilileri bekleme ile yapılan parklanma ile yol kenarlarındaki birer şeridin ihlal edilmesi hem de özellikle hafta içi işe gidiş-gelişlerde sıkışıklığa neden olduğunu belirtirken”Vatandaşlar, havalimanı içinde 7.25 TL'lik otopark parasını ödememek için bu yola başvuruyorlar. Ama burada park yapmak yasal değil ve trafiği tehlikeye sokuyorlar. Biz bir kez uyarıyoruz. Daha sonra park etmekte ısrarları halinde 62 TL'lik ceza kesmek zorunda kalıyoruz” dediler.

OTOPARK ÜCRETLERİ DÜŞÜRÜLSÜN

Bir yakınını almak için geldiğini söyleyen Hüseyin Kayabaşı, ”Otopark ücretlerinin yüksek olması nedeniyle yol kenarında beklemek zorunda kalıyoruz. Polisler içeride 1-2 dakika gibi çok kısa süre kalmamızı istiyor. Mecburen dışarı çıkıp park etmek zorunda kalıyoruz. Otoparka girdiğimiz zaman en düşük ücret 7.25 TL. Uçak gecikmelerinde ise daha çok para ödemek zorunda kalıyoruz” dedi. Servis şoförlüğü yapan Bayram Pehlivan ise ”Havalimanında otopark ücretleri çok yüksek olduğu için içeri giremiyoruz. Girsem de ücretler pahalı. Kısa süreli de olsa polis bırakmıyor mecburen dışarıda bekliyoruz. Fiyatlar daha uygun olsa herkes otoparkı tercih eder. Ve bu kuyruklar da oluşmaz' dedi.

SAATİ 7.25, AYLIĞI 163 TL

Atatürk Havalimanı otopark ücret tarifeleri şöyle; 0-1 saat:7.25 TL, 1-3 Saat: 9.50 TL, 3-6 Saat: 14.60 TL, 6-12 saat: 17.50 TL, saat: 12-24 saat: 23.50 TL, 4 günlük 67 TL, 7 günlük 109 TL, 15 günlük 148 TL, 1 aylık 163 TL.

Hürriyet

AHL girişi otopark gibi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

m.olcay kuzdan ~ 9 yıl önce
adanahavalimanı otoparkına parkettim aracımı, 7 gün=178 tl para ödedim.tam bir soygun yeri ve pos cihazıda kullanmıyorlar.peşin paran yoksa perişansın,görevli bir de akıl veriyor"atm den çek gel"gibi emrivaki ukalaca konuşmalar...bunlar şartnamede yokmu?bir pos cihazı alamayan firmaya da ihaleyi vermesinler yaaaaa.ilgililere duyrulur....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ne 25i ne 30u... Yol kenarına bir bakın hepsi lüks arabalar. Arabaları alırken para var, otoparka 7 TL yok. Ne yazık ki ceza kesen poliste yok. Neden korkuyorlarsa ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Altında 25-30 bin tl lik araçlar 7,5tl çokmuş.Komediye bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Insanlar neden havaalanina cumbur cemmaat gelir hala anlamiyorum. Yurtdisinda yasiyorum, senede iki kere geliyorum. En az on yildan beri Havas/taksi ile havaalanindan eve gidip geliyorum. Es dost, gelip karsilayalim, goturelim filan dedigi zaman, yahu sizin isiniz gucunuz yokmu diyorum, israr ediyorum, oluyor bitiyor. Niye baska insanlara eziyet cektirilir anlasilmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Havalimanı polisinin görev tanımı nedir acaba ? Bir iki garibanın arabasını çektirtmek mi yoksa, hatalı parklara ceza kesmek mi ? O da bilmiyor ki ? Ayrıca korkuyorda... Yol kenarında bir tur atsa, hepsine ceza kesse bakalım bir daha yapacaklarmı? Otopark pahalı. evet ama çözümde yol kenarına park değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
otopark pahalı olmasına ragmen yer mi var ??? otoparkta kimse yer bulamıyor yol kenarına parkedene ceza kesen poliste hic gormedim.. kosede durup sinyal yapıyorlar sadece

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
flex değil flags... öldüm gülmekten :))) bir sürü kişi böyle diyor hasta oluyorum yaa flex restoran :)) sanki Flew Wheeler burada salon açtı da onun mekanına gidiyor millet.. neyse konu dağılmasın: otopark çok pahalı bunun sebebi bu.. ayrıca "arabayla mı doğdunuz?" diyen tipe de şunu söyliyim: o kadar yolcu ve bagajı neyle gelecekti taaa havalimanına canım benim? 7 lira otopark olur mu yaa? tav bu konuda sıfır.. ayrıca Flags'deki acılı Szechwan ne güzel bir yemektir yaa, oruç oruç canım çekti be..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
otopark kültür olayıdır diyen yorumcu; iş bulma şansına erişmiş kişilerden büyük çoğunluğunun günde 25 lira kazanınca takla attığı bir ülkede 7,5 lira otopark parasının ne demek olduğunu bir daha düşünün isterseniz. ve süre olarak 1 saatlik otoparkın da yeterli olmadığı malumunuzdur. bu sözlerimden yollara park edilmesini onayladığım asla çıkmasın (ben hep otoparka park ederim),çok yanlış bir davranış ama çözümü gidin park edin, kültürlü görünün değil; fiyatları ucuzlatın açgözlü olmayın, Türkiye şartlarında iş yapın sayın otoparkçılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Problem sadece havalimanın değil bence istanbulun problemi, araba kullanıyorsan otopark ücretini ödeyeceksiniz, bu şehirli olmanın bir kuralı. İş bankası kartı olanlar 3.6 ödüyor.. çok komik bir rakam inanın çektiğiniz eziyete değmez bagajlarını rahat yüklersiniz. rahat rahat oturursunuz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
flex değil... Flags :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000