02 Temmuz 2012, Pazartesi 16:35:41

UNITED AIRLINES 'O'NA EMANET...

United Airlines bugünden itibaren New York-İstanbul ve İstanbul-New York seferlerine başladı…
  • Aviator arkadaş çok iyi söylemişsin ağzına sağlık.Dediğin gibi bunun gibi çok var.Başkalarının imkanlarıyla ABD ye giderler sonrada imkanı olmayıp pilot olamayanlarada laf ederler.İnanın bunları yakından tanıdığınızda kese kağıdı olduklarını görürsünüz.Zannetmeyin ilk gittiklerinde çoğunun ingilizcesi süper.Hayatları hep şanstır bunların.Kolaycıdırlar.İnanın çoğu azim,çaba harcamadan,bir şeyin peşinde koşmadan bir yerlere gelmiştir.Yani demek istediğim her şey hazır gelmiştir.Dediğim gibi bu dünya aslanı kediye boğdurur.
  • Bu yazıyı geçenlerde gördüm.Epeyde zaman geçmiş.Olayı biraz inceledim ve yorumlara baktım.Öncelikle bende bülent beye bravo demiştim ama biraz incelediğimde bülent beyi eleştirenlere hak veriyorum.Kim ne derse desin eleştirenler haklı.Mesele Amerikan hava yollarında pilot olma meselesi değil.Veya 15 yılı tamamlamadan gitme meseleside değil(Bu konu zaten istismar ediliyor gibi.Hava kuvvetlerine pilot trilyona yetişiyor.Masraflı bir konu.Yakıt vs.Yoksa oradakiler hint kumaşı değil.Müthiş özellikli insanlarda değil çoğu palavra.Tazminat ödense ne olacak.Trilyonmu ödeniyor?)Buradaki konu istismara açık bir konu.Askeriyeden memnun kalmadım sivile kaçtım mantığı.Bahane hazır.Hava kuvvetlerine girip lisans alana kadar ortamı anlamadınmı?Birde işi hallettikten sonra ayrılması ahlaki değil.Benim babamın,amcamın vergileriyle Amerikada eğitimi gidip dönmeme meselesi.Bülent beyin avukatlığına soyunan arkadaşları anlamak zor.Benim gözümde Bülent bey kolay ,kestirme yolu seçmiş.
  • Ne borcunu odemis kacmis vs diyorsunuz. Bu bir tercih adam demekki askeri platformda kendini uygun gormemis herkesin hayati robot gibi bunu okudu bunu yapti vs diye sirf o yolda olmak zorunda degil. Ozaman zamaninda emekli olan 15 sene calisan diger pilotlar cok kolaysa gİtsin DELTA'da UNITED'te kaptan olsun. Adam askeriyede olmak istememis demekki dogru gitmeyen birseyler olmus zaten 4-5 sene gorev yapmis herkes 15 sene calisacak diye birsey mi var kölemi insanlar. Napicakti askeriyeyi birakip THY gecip sonra yabanci pilotlarin ozel muamele gordugu bir yerde askeri pilotlarin "biz kahreman istemiyoruz pilot istiyoruz" diyen yonetiminin altinda mi calissaydi? Oraya da torpili varsa girer tabi ki. Yoksa iki kurusa ozel sirketlerde mi calissaydi. Burda ezik bir bakis acisiyla isi memleket davasina cevirmeniz KOMİK! Adam tercih etmis vazgecmis herkes askeriyede 15 sene calismak zorunda degil. Robot zihniyetlerinizle komiksiniz iste. ADAM BASARİLİ OLMUS! E KİSKANMAYİN
  • adam resmen ülkesine olan borcunu ödemeden kaçmış..bunun gibi niceleri var...aferim birde çıkmış reklamını yapıyorlar ben olsam ülke sınırlarına sokmam

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan, yüzlerce noktaya uçmasının yanı sıra filo sayısıyla da dünyanın en büyüğü olan United Airlines’ın bugün 170 yolcusunu New York’a götüren kaptan pilot Bülent İnce, adeta Türkiye’nin gururu oldu.

United Airlines’ta kaptan pilot olarak görev yapan Bülent İnce, kendi isteğiyle United’ın ilk kez bugün düzenlediği İstanbul-New York seferini kendisi gerçekleştirdi.

İLK UÇUŞU KENDİ YURDUNDAN KENDİSİ GERÇEKLEŞTİRDİ

1960 Ankara doğumlu Bülent İnce 1981 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun oldu. Daha sonra Türk Hava Kuvvetleri’nde görev alan deneyimli kaptan, T-38 tipi eğitim uçaklarında öğretmen pilot olarak uçtu.

Bülent İnce 1985 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti. Yıllarca VIP jetlerle uçan İnce, 1989 yılında ise United Airlines bünyesinde pilotluğa başladı. Bu deneyim İnce’nin ilk kez bir şirkette çalışması anlamına da geliyordu. O tarihten beri United Airlines’ta görev yapan İnce, Boeing 737, 777 ve 767 tipi uçaklarda kaptan pilot olarak uçtu.

Tecrübeli kaptan İnce, şirketinin İstanbul’dan New York’a sefer başlatacağını öğrenince ilk kez bugün yapılan İstanbul-New York uçuşunda görev almak istediğini bildirdi. Şirket, 23 yıldır bünyesinde çalışan kaptan pilot Bülent İnce’nin bu talebini olumlu karşılayarak görev alabileceği yanıtını verdi.

Bugünkü tanıtım kokteylinde hazır bulunan deneyimli kaptan 170 yolcusunu da alarak New York’a uçtu.

Bu özel gün için açıklamalarda bulunan Bülent İnce, "Yıllardır böyle bir arzum vardı. Gerçekleşmesinden dolayı çok mutluyum" dedi.

52 yaşındaki Bülent İnce evli ve 1 çocuk babası.

©AirportHaber detay

UNITED AIRLINES 'O'NA EMANET...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

metin ~ 4 yıl önce
Aviator arkadaş çok iyi söylemişsin ağzına sağlık.Dediğin gibi bunun gibi çok var.Başkalarının imkanlarıyla ABD ye giderler sonrada imkanı olmayıp pilot olamayanlarada laf ederler.İnanın bunları yakından tanıdığınızda kese kağıdı olduklarını görürsünüz.Zannetmeyin ilk gittiklerinde çoğunun ingilizcesi süper.Hayatları hep şanstır bunların.Kolaycıdırlar.İnanın çoğu azim,çaba harcamadan,bir şeyin peşinde koşmadan bir yerlere gelmiştir.Yani demek istediğim her şey hazır gelmiştir.Dediğim gibi bu dünya aslanı kediye boğdurur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa ~ 4 yıl önce
Bu yazıyı geçenlerde gördüm.Epeyde zaman geçmiş.Olayı biraz inceledim ve yorumlara baktım.Öncelikle bende bülent beye bravo demiştim ama biraz incelediğimde bülent beyi eleştirenlere hak veriyorum.Kim ne derse desin eleştirenler haklı.Mesele Amerikan hava yollarında pilot olma meselesi değil.Veya 15 yılı tamamlamadan gitme meseleside değil(Bu konu zaten istismar ediliyor gibi.Hava kuvvetlerine pilot trilyona yetişiyor.Masraflı bir konu.Yakıt vs.Yoksa oradakiler hint kumaşı değil.Müthiş özellikli insanlarda değil çoğu palavra.Tazminat ödense ne olacak.Trilyonmu ödeniyor?)Buradaki konu istismara açık bir konu.Askeriyeden memnun kalmadım sivile kaçtım mantığı.Bahane hazır.Hava kuvvetlerine girip lisans alana kadar ortamı anlamadınmı?Birde işi hallettikten sonra ayrılması ahlaki değil.Benim babamın,amcamın vergileriyle Amerikada eğitimi gidip dönmeme meselesi.Bülent beyin avukatlığına soyunan arkadaşları anlamak zor.Benim gözümde Bülent bey kolay ,kestirme yolu seçmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saka gibi 3 ~ 6 yıl önce
Ne borcunu odemis kacmis vs diyorsunuz. Bu bir tercih adam demekki askeri platformda kendini uygun gormemis herkesin hayati robot gibi bunu okudu bunu yapti vs diye sirf o yolda olmak zorunda degil. Ozaman zamaninda emekli olan 15 sene calisan diger pilotlar cok kolaysa gİtsin DELTA'da UNITED'te kaptan olsun. Adam askeriyede olmak istememis demekki dogru gitmeyen birseyler olmus zaten 4-5 sene gorev yapmis herkes 15 sene calisacak diye birsey mi var kölemi insanlar. Napicakti askeriyeyi birakip THY gecip sonra yabanci pilotlarin ozel muamele gordugu bir yerde askeri pilotlarin "biz kahreman istemiyoruz pilot istiyoruz" diyen yonetiminin altinda mi calissaydi? Oraya da torpili varsa girer tabi ki. Yoksa iki kurusa ozel sirketlerde mi calissaydi. Burda ezik bir bakis acisiyla isi memleket davasina cevirmeniz KOMİK! Adam tercih etmis vazgecmis herkes askeriyede 15 sene calismak zorunda degil. Robot zihniyetlerinizle komiksiniz iste. ADAM BASARİLİ OLMUS! E KİSKANMAYİN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saka gibi yorum 2 diyene ~ 6 yıl önce
adam resmen ülkesine olan borcunu ödemeden kaçmış..bunun gibi niceleri var...aferim birde çıkmış reklamını yapıyorlar ben olsam ülke sınırlarına sokmam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000