02 Nisan 2016, Cumartesi 17:13:25

United Airlines müslüman aileyi uçaktan indirdi

Müslüman bir aile, Chicago'da bindiği ABD'li havayolu şirketi United Airlines'a ait uçaktan 'uçuş güvenliği' gerekçe gösterilerek indirildi. Olaya ilişkin görüntülerin ortaya çıkmasıyla birlikte Amerikan İslâm İlişkileri Konseyi, ''Müslüman yolcuların en dayanaksız gerekçelerle uçaklardan indirilmesinden bıktık'' açıklamasını yaptı.
  • Bence olayı tam araştırıp öyle yorum yapılmalı bence çok abartılmış hiçbir pilot yolcuyu keyfi bir şekilde indirmez.
  • Bence olayı tam araştırıp öyle yorum yapılmalı bence çok abartılmış hiçbir pilot yolcuyu keyfi bir şekilde indirmez.
  • Kural kuraldir Ne kuralin arkadas ucakta insan atmak kural midir. Eger bu ailenin bir hatasi bir kusuru varsa lutfen aciklasinlar,
  • Bakiomda bazi yalakalar yine yazmis,batinin istedigi oluyo merak etmeyin,muslumanlar koseye sikistirilio ve birakin sessiz kalmayi daha hakli gorenlerde var bu hakli gorenlerin ya enistesi yada babasi amerikan.Bende batiya ozenipde iki yolun arasinda kalmis insanlarimdam utanc duyuyom.Biride hollanda dan yazmis cikin isis bizden edgil diye bagirin diye asil cikip senin gibi yalakalar bizden degil diye bagirmak lazim.

ABD'nin Chicago kentinde United Airlines'a ait uçakla Washington D.C.'ye gitmek isteyen Müslüman bir aile, uçuş öncesinde pilot tarafından uçaktan indirildi.

Olaya tepki gösteren bir yolcu tarafından kayda alınan görüntülerde, üç çocuğu ve eşiyle birlikte koltuklarında oturan yolcuya yaklaşan pilot, aileden uçağı terk etmesini istiyor. Kararın nedeni sorulan pilotun, ilk önce, ''Çünkü bu benim kararım'' yanıtını verdiği, diğer yolcuların da tepki göstermesi üzerine, ''Bu uçuş güvenliği ile ilgili bir mesele'' dediği görülüyor.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Amerikan İslâm İlişkileri Konseyi bir açıklama yaptı. Açıklamada, ''Müslüman yolcuların en dayanaksız gerekçelerle, 'güvenlik' adı altında uçaklardan indirilmesinden bıktık'' denildi.

Başlarına gelen olayı, 30 Mart'ta görüntüleriyle birlikte Facebook hesaplarından paylaşan aile iletide, ''Görünüşümüz dışında hiçbir gerekçesi olmamasına rağmen bahar tatili için Washington D.C.'ye gitmek isteyen benim ve ailem hakkında hüküm veren ve 'uçuş güvenliği meselesi' gerekçesiyle bizi uçaktan kovan United Airlines utanmalı. Üç çocuğum böyle bir olayı tecrübe etmek için çok gençler'' yazdı. Aile ayrıca ayrımcılığa karşı Facebook iletilerinin herkes tarafından paylaşılmasını istedi.

BU İLK VAKA DEĞİL
United Airlines havayolları şirketinin ismi Haziran 2015'te de benzer bir ayrımcılık olayıyla gündeme gelmişti. ABD’de yaşayan Tahire Ahmed isimli başörtülü Müslüman kadın, United Airlines'a ait bir uçakta hostesin ayrımcı tavrına maruz kalmıştı. Ahmed’e kapalı kutuda içecek vermeyi reddeden kabin görevlisi, Müslüman kadının 'içeceği silah olarak kullanma ihtimalini' gerekçe göstermişti. (Al Jazeera)

Shame on you #unitedAirlines for profiling my family and me for no reason other than how we look and kicking us off the...

Eaman-Amy Saad Shebley tarafından gönderildi 30 Mart 2016 Çarşamba

 

United Airlines müslüman aileyi uçaktan indirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

.... ~ 2 yıl önce
Bence olayı tam araştırıp öyle yorum yapılmalı bence çok abartılmış hiçbir pilot yolcuyu keyfi bir şekilde indirmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 2 yıl önce
Bence olayı tam araştırıp öyle yorum yapılmalı bence çok abartılmış hiçbir pilot yolcuyu keyfi bir şekilde indirmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Santa barbara ~ 2 yıl önce
Kural kuraldir Ne kuralin arkadas ucakta insan atmak kural midir. Eger bu ailenin bir hatasi bir kusuru varsa lutfen aciklasinlar,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 2 yıl önce
Bakiomda bazi yalakalar yine yazmis,batinin istedigi oluyo merak etmeyin,muslumanlar koseye sikistirilio ve birakin sessiz kalmayi daha hakli gorenlerde var bu hakli gorenlerin ya enistesi yada babasi amerikan.Bende batiya ozenipde iki yolun arasinda kalmis insanlarimdam utanc duyuyom.Biride hollanda dan yazmis cikin isis bizden edgil diye bagirin diye asil cikip senin gibi yalakalar bizden degil diye bagirmak lazim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000