02 Aralık 2009, Çarşamba 08:22:22

UÇAKTA BEBEĞİN TRAJİK ÖLÜMÜ!

Amerika’dan Kuveyt’e giden bir uçakta trajik bir ölüm olayı yaşındı...
  • MEME EMZİREN ANNELER VAKFI diye Türk Vakfı'nı ben internetten bulamadım. Çok daha ilginç vakıf ve dernekler buldum ama. Sağlık Vakfı gibi bazı vakıflar bu konularda bilgi veriyorlar. Bebek tek kolun üzerinde yatar vaziyette olmalı. Fazla süt çekmesi veya kusması halinde ağızının kenarından atığın çıkmasını sağlamak gerekiyor. Anne sırtını dayayacak şekilde oturmalı. "Bebek oturtulduğunda" ise bu drain düzeneği bozuluyor. Dolayısı ile anne oturmalı, bebek oturtulmamalı, hele 3 aydan küçükse kafasını da tutamayacağından boğulma tehlikesi artıyor. Bunu babalar için yazdım, bizim hanımların vakfı yok ama anneleri bunları söylerler.
  • oturarak değilde bebeği oturtarak emzirmeyin olacaktı, bebek yatar pozisyonda olsun ve uyuyunca beslemeyi bitirin. hem anne hem çocuk uyuması sebebiyle bu tür üzücü olaylar yaşanabiliyor.
  • oturarak emzirmeyin demisler..am bunu herikes yapiyor. Peki oaman bebegi nasi emzirmek lazim?? bilen varsa aydinlatsin ltfen..
  • o durumlarda insan cok panik yapiyor malasef Allah kimseye gostermesin cok zor bir durum

United Airlines uçağında gerçekleşen olayda 29 yaşındaki Mısır vatandaşı anne uçak havalandıktan sonra çocuğunu emzirmeye başladı. Ancak meme emerken uykuya dalan bebek, ciğerlerine kaçan süt yüzünden hayatını kaybetti. Bebeğinin nefes almadığının farkına varan anne feryatlar içinde uçağı ayağa kaldırdı. Yolcular arasında bulunan bir doktor bebeğe ilk müdahaleyi yaptı. Uçak da hemen İngiltere’deki Heathrow havalimanına yönlendirildi. Ancak tüm çabalara rağmen bebek kurtarılamadı. İngiliz yetkililer, çocuğun trajik bir kazaya kurban gittiğini 29 yaşındaki annenin bebeğini akrabalarına göstermek için Kuveyt’e seyahat ettiğini açıkladı. Meme Emziren Anneler Vakfı açıklama yayınlayarak, “Oturarak bebeği emzirmeyin” uyarısında bulundu.

Vatan

UÇAKTA BEBEĞİN TRAJİK ÖLÜMÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
MEME EMZİREN ANNELER VAKFI diye Türk Vakfı'nı ben internetten bulamadım. Çok daha ilginç vakıf ve dernekler buldum ama. Sağlık Vakfı gibi bazı vakıflar bu konularda bilgi veriyorlar. Bebek tek kolun üzerinde yatar vaziyette olmalı. Fazla süt çekmesi veya kusması halinde ağızının kenarından atığın çıkmasını sağlamak gerekiyor. Anne sırtını dayayacak şekilde oturmalı. "Bebek oturtulduğunda" ise bu drain düzeneği bozuluyor. Dolayısı ile anne oturmalı, bebek oturtulmamalı, hele 3 aydan küçükse kafasını da tutamayacağından boğulma tehlikesi artıyor. Bunu babalar için yazdım, bizim hanımların vakfı yok ama anneleri bunları söylerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
oturarak değilde bebeği oturtarak emzirmeyin olacaktı, bebek yatar pozisyonda olsun ve uyuyunca beslemeyi bitirin. hem anne hem çocuk uyuması sebebiyle bu tür üzücü olaylar yaşanabiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
oturarak emzirmeyin demisler..am bunu herikes yapiyor. Peki oaman bebegi nasi emzirmek lazim?? bilen varsa aydinlatsin ltfen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
o durumlarda insan cok panik yapiyor malasef Allah kimseye gostermesin cok zor bir durum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000