11 Ocak 2010, Pazartesi 17:04:51

TEHLİKE UCUZ ATLATILDI! (FOTO)

Uçağın iniş takımları açılmayınca yolcular büyük panik yaşadı... Gövde üzerine teknik iniş yapan uçak nedeniyle havaalanı geçici bir süre uçuşlara kapatıldı.
  • ucak govde uzerine degil on dikme ve sol ana dikme uzerine inis gerceklestirmistir(sag ana dikme kitlenmedigi icin)
  • belliki sağ iniş takımı kapağının actuator'ü stuck olmuş...
  • gir wikipedia yaz "ram air turbine" ulaş gerçek bilgiye... burada yarım yamalak yapılan yorumlarla kafanı karıştırma... "doğru yorum" u da tebrik ediyorum.. konusu ile ilgili olan hemen fark ediliyor...
  • arkadaşlar rat ın asıl görevi hidrolik sağlamaktır. burda sağlanan hidrolik basıncı hem uçuş kumandalarında kullanılır hemde bir elektrik jenaratörünü çevirerek elektrik üretilmesini sağlar.

Dün akşam saatlerinde United Airlines'in Airbus A319-100 tipi UA634 sefer sayılı Chicago Ohare -New Jersey Illinois uçağı, 48 yolcu 5 mürettebatlı uçağın iniş yapacağı sırada iniş takımlarında arıza meydana geldi. Uçakta arızanın fark edilmesiyle korku dolu dakikalar yaşandı.

Havada yakıtını tükettikten sonra zorunlu iniş yapan uçağın inişi sırasında sağ motordan kıvılcımlar çıktı. Gövde üzerine iniş yapan uçaktaki yolcular, slaytlardan tahliye edilirken, 3 yolcunun hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Uçağın ağır hasar aldığı ve yolcuların tahliyesinden sonra hangara çekildiği belirtildi. Olayın ardından açıklama yapan United Airlines şirketi, kimsenin ciddi şekilde yaralanmadığını üç yolcuda hafif sıyrıkların olduğunu ve tedavi edilmek istemediklerini bu yolcuların bilet paralarının iade edileceğini ayrıca, gelecek uçuşlarda kullanabilecekleri promosyon açık tarihli bilet verileceğini açıkladı.

Öte yandan olay nedeniyle 20 dakika boyunca tüm uçuşlara kapatılan havaalanı pistindeki çalışmalar yaklaşık bir buçuk saate varan rötarlara da neden oldu.

United Airlines

United Airlines

United Airlines

United Airlines

United Airlines

TEHLİKE UCUZ ATLATILDI! (FOTO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Misafir ~ 8 yıl önce
ucak govde uzerine degil on dikme ve sol ana dikme uzerine inis gerceklestirmistir(sag ana dikme kitlenmedigi icin)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
belliki sağ iniş takımı kapağının actuator'ü stuck olmuş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
gir wikipedia yaz "ram air turbine" ulaş gerçek bilgiye... burada yarım yamalak yapılan yorumlarla kafanı karıştırma... "doğru yorum" u da tebrik ediyorum.. konusu ile ilgili olan hemen fark ediliyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşlar rat ın asıl görevi hidrolik sağlamaktır. burda sağlanan hidrolik basıncı hem uçuş kumandalarında kullanılır hemde bir elektrik jenaratörünü çevirerek elektrik üretilmesini sağlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000