12 Kasım 2010, Cuma 08:47:03

STAR ALLIANCE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

THY’nin de üyesi olduğu havayolu şirketleri birliği Star Alliance, genişleme planları çerçevesinde Latin Amerikan havayolu şirketleri Avianca-Taca ve Copa’yı da birliğe dahil etti. Böylece, birliğin Latin Amerika’da da elini güçlendirdiği belirtiliyor.
  • Özel yerli havayolu firmalarınıda Star Alliance dagörmek isteriz...
Star Alliance, Latin Amerika’da iki şirketi daha bünyesine kattı. 
 
Star Alliance çatısı altına giren Copa Airlines ve bünyesindeki Copa Airlines Colombia 25 ülkede 52 noktaya uçuyor. Ana operasyon merkezleri (hub) Panama City ve Bogota’da olan Copa, 12 yıldır Continental ve United havayolları ile de koordineli çalışıyor.
 
Star Alliance şemsiyesi altına yeni giren bir diğer Latin Amerikan havayolu şirketi ise Avianca-Taca. Ekim 2009’da birleşen Avianca ve Taca şirketleri Bogota, San Salvador, Lima ve San Jose (Kosta Rika)’dan seferler düzenliyor. Şirketin, bir çok küçük havayolu şirketini de almasından sonra filosundaki uçak sayısı 150’ye yükselmişti.
 
Star Alliance’ın Latin Amerika’daki genişleme planlarının bundan sonra da süreceği belirtiliyor. 2010 Mayıs’ında birliğe katılan Brezilyalı TAM’ın bir diğer Latin Amerikan şirketi LAN ile birleşme planları ise soru işaretleri doğurdu. LAN’ın bir diğer havayolu birliği Oneworld’e üye oluşu, Star Alliance’ın bölgedeki genişleme planlarını tehlikeye atıyor. TAM ve LAN birleşmesinin ardından yeni yapılanmanın Oneworld şemsiyesi altında faaliyetlerini sürdüreceği daha büyük bir olasılık olarak görülürken, Star Alliance’ın Brezilya’daki pazar lideri TAM’ı bünyesinde tutmak için savaşacağı ifade ediliyor.
STAR ALLIANCE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Özel yerli havayolu firmalarınıda Star Alliance dagörmek isteriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000