26 Şubat 2014, Çarşamba 09:36:39

HOSTESLER TACİZ GERÇEĞİNİ AÇIKLADI

Geçen yıl bayan hosteslerin üçte birinin cinsel tacize uğradığını ortaya çıkartan rapor, geçen hafta EOC tarafından açıklandı.
  • Ben bir yol uyum ve seks yapın terim taciz 'nde ya değişim ışte?
  • Arkadaşlar hostes kız arkadaşım var senin için ölürüm seni çok seviyorum senden başkasını gözüm görmez diyen. Ama daha 3. yatıda başka hava yollarından tanımadığı elemanlarla sohbete girmeye başlamış gecenin bir yarısı beni uyku tutmuyor diye ve soranlara sevgilim yok diyerek. Hadi gel de güven.
  • Hostesler degil pilotlar tacize ugruyor. Evli pilotlar evliliklerinin selameti icin bunlari sikayet etmek zorunda kaliyor.
  • Bircok hostes para hırsıyle evli bekar ayırt etmeden pilotlara asılıyor. Ama yakaladığımı rapor edeceğim artık yeter. O uniforma boya küpüne düsmüs gibi varoş bir tarzda boyanıp elma suyu isteyenlere yemek İsteyenlere aranizda hakaret etmeniz icin degil yolculara zarifce hizmet etmeniz icin var. Bir cogunuz ingilizcenin i sini bilmez yemeginin adini telaffuz edemeyen etmek zorunda da olmayan yolcuyu asagilar. Terbiyeli olun biraz edep yahu edep.

Geçen yıl bayan hosteslerin üçte birinin cinsel tacize uğradığını ortaya çıkartan rapor, geçen hafta EOC tarafından açıklandı.

Hong Kong merkezli Equal Opportunities Commission’un (EOC) geçen hafta yaptığı basın bildirisinde korkunç gerçeği ortaya çıkardı.

Hong Kong Flight Attendants Alliance (HKFAA) ortaklaşa gerçekleştirilen araştırmada Kasım 2013 ile Ocak 2014 ayları arasında HKFAA üye havayollarına dağıtılan soru kitapçığındaki cevaplar değerlendirildi.

Cathay Pacific, Dragonair, British Airways ve United Airlines'ta görevli %86’sı kadın ve %14’ü erkek olan kabin memurlarının cevapladığı sorular taciz gerçeğini ortaya çıkardı. Ankete göre bayan hosteslerin %29’u geçen süre içerisinde taciz edildiğini yazarken erkek hosteslerde bu rakam %17!

Cinsel tacizin genelde istem dışı dokunulmak yada öpülmek olduğunu ortaya çıkartan rapor, cinsel içerikli şaka ve taciz eden bakışlar da olduğunu yazıyor.

Cinsel içerikli resimleri gösteren yolcuların olduğu gibi hosteslere cinsel ilişki teklif edenlerin de olduğu kaydedildi.

Anketlerde en fazla şaşırtan ise kabin memurlarına yönelik tacizlerin bir kısmının da kokpit ekibinden olması olarak gösterildi. Tacize uğradığını ifade eden kadın kabin memurlarından bazıları tacizin pilotlardan geldiğini açıkladı.

HOSTESLER TACİZ GERÇEĞİNİ AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (57)

Sex guzeldir. ~ 3 yıl önce
Ben bir yol uyum ve seks yapın terim taciz 'nde ya değişim ışte?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aldatılan ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar hostes kız arkadaşım var senin için ölürüm seni çok seviyorum senden başkasını gözüm görmez diyen. Ama daha 3. yatıda başka hava yollarından tanımadığı elemanlarla sohbete girmeye başlamış gecenin bir yarısı beni uyku tutmuyor diye ve soranlara sevgilim yok diyerek. Hadi gel de güven.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Deniz ~ 3 yıl önce
Hostesler degil pilotlar tacize ugruyor. Evli pilotlar evliliklerinin selameti icin bunlari sikayet etmek zorunda kaliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pırıl ~ 4 yıl önce
Bircok hostes para hırsıyle evli bekar ayırt etmeden pilotlara asılıyor. Ama yakaladığımı rapor edeceğim artık yeter. O uniforma boya küpüne düsmüs gibi varoş bir tarzda boyanıp elma suyu isteyenlere yemek İsteyenlere aranizda hakaret etmeniz icin degil yolculara zarifce hizmet etmeniz icin var. Bir cogunuz ingilizcenin i sini bilmez yemeginin adini telaffuz edemeyen etmek zorunda da olmayan yolcuyu asagilar. Terbiyeli olun biraz edep yahu edep.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000