19 Haziran 2008, Perşembe 07:45:14

Havayolları zorda!

Amerika'da benzin fiyatlarındaki artış yaşanmasıyla zor günler geçiren havayolu şirketleri, artan yakıt maliyetlerini düşürmek için her gün yeni bir hizmetlerini daha paralı hale getiriyor.

Mayıs ayında, bazı şirketler, yolcuların ekstra bagajlarına 25 para almaya başlarken, American Airlines ise Haziran ayından itibaren, tek bagajı olan yolcuların tek bagajı için de ekstra 15 dolar almaya başlamıştı. US Airways ve United Havayolları da American Airlines'ın tek bagajdan da 15 dolar alma uygulamasına katılacaklarını açıkladı. 

US Airways bir adım daha ileri giderek, 1 Ağustos gününden itibaren yolcularına ikram ettiği kahve, çay ya da soda için ekstra 2 dolar daha alacağını duyurdu. Yine diğer havayolu şirketlerinin çoğu da American Airlines'ın bilet fiyatlarına 20 dolar benzin farkı ekleme uygulamasına katılma kararı aldı.

Continental Havayolları ise, 3 Eylül'den itibaren 15 noktaya uçuşlarını benzin fiyatlarındaki artıştan dolayı iptal edeceğini açıkladı. Havayolu şirketleri, son bir ayda artan maliyetleri sebebiyle binlerce çalışanlarını işten çıkaracaklarını da duyurmuştu.

Havayolları zorda!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000