17 Aralık 2009, Perşembe 10:35:09

En iyisi 'Southwest' oldu!

Amerikanın en büyük havayolu şirketlerinden Southwest Airlines, çalışanların görüşlerine göre oluşturulan Amerika’da çalışılabilecek en iyi 50 işyeri listesinin başında yer aldı.

2008 yılının birincisi General Mills ise Genel Müdürü Ken Powell’ın en iyi şirket başkanları sıralamasında birinci olmasına rağmen bu sene ikinci sıraya geriledi.

Bu sıralamayı her sene oluşturan Glassdoor.com internet sitesi şirket çalışanlarının görüşlerini toplayıp derleyerek bir sıralama haline getiriyor.

Sitenin genel müdürü Robert Hohman, en yukarıdaki şirketlerin bu konumda olmalarını sağlayan etkenin çalışanlarının kendilerini geliştirmeleri için onlara fırsat vermesi olduğunu söyledi. Bu şirketlerde çalışanların ekonomik olarak zorluk yaşanması durumunda dahi bireysel olarak büyüyorlarsa kendilerini yine de mutlu hissettiklerini belirten Hohman, tersi durumda çalışanların işleri olsa dahi fazla seçeneklerinin olmamasın onları mutsuz ettiğini söyledi. En kötü işyerleri arasında ise bir diğer büyük havacılış şirketi United Airlines bulunuyor.

2008 yılında en iyi 50 listesine giremeyen Southwest Airlines ise bu sene çalışanlarından puan alarak listenin tepesine yerleşti. Teksas merkezli low cost airline (düşük maliyetli havayolu) sınıfındaki Southwest Airlines, taşınan yolcu sayısı ve filosundaki uçak sayıları baz alındığında American Airlines ile birlikte dünyanın en büyük havayolu şirketilerinden birisi konumunda.

En iyisi 'Southwest' oldu!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000