11 Kasım 2009, Çarşamba 08:05:01

Alkollü pilot görevden alındı!

Gün geçmiyorki havada sarhoş pilot krizi yaşanmasın... İngiltere'de Londra - Chicago seferini yapacak olan uçağın pilotunun sarhoş olduğu tespit edildi. Şirket pilotu görevden aldığını açıkladı.
  • Gece geç saatte uçanların, özellikle de orta yaş olup havalı olanların gözlerine yakından bakın hafif parlaklık görürseniz budur dersiniz..
  • Neye dayanarak konusuyorsun ? TurkAir
  • Çok şaşılacak durum değil, Bizde de bir çok arkadaş kafa hafif dumanlı uçmuştur emin olun.

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Heathrow Havaalanı'nda bir pilot, sarhoş olduğu kuşkusuyla gözaltına alındı. Scotland Yard Sözcüsü, 51 yaşındaki pilotun, şikayet üzerine alkol testi için polis karakoluna götürüldüğü söyledi.

Sözcü, adını ve hangi havayolu şirketinde çalıştığını açıklamadığı pilotun, kefaletle serbest bırakıldığını ve halen İngiltere'de olduğunu bildirdi.

İngiltere'de yayımlanan Independent gazetesi ise, pilotun ABD'nin United Airlines şirketinde çalıştığını ve şirketin Londra-Chicago seferini yapacak uçakta bulunan 100 yolcunun, pilotun 'hasta' olduğunu söyleyerek uçağı terk ettiğini bildirdi.

Bu arada United Airlines, Londra'da sarhoş olduğu kuşkusuyla gözaltına alınan pilotunun görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

UAL Şirketler Grubu Sözcüsü Megan McCarthy, gruplarına bağlı olan United Airlines'ın 51 yaşındaki pilotunun görevden alındığını belirterek, güvenliğin kendileri için en yüksek öncelik olduğunu söyledi.

United Airlines'ın Chicago'ya kalkacak Boeing 767 tipi uçağında 124 yolcu ile 11 mürettebat bulunduğu ve yolcuların başka uçuşlara yönlendirildiği kaydedildi.

Alkollü pilot görevden alındı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
Gece geç saatte uçanların, özellikle de orta yaş olup havalı olanların gözlerine yakından bakın hafif parlaklık görürseniz budur dersiniz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Neye dayanarak konusuyorsun ? TurkAir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Çok şaşılacak durum değil, Bizde de bir çok arkadaş kafa hafif dumanlı uçmuştur emin olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000