17 Haziran 2008, Salı 17:31:17

Air Canada'dan şok karar

Air Canada, artan akaryakıt fiyatlarıyla baş edebilmek için kapasitesini düşürecek...
  • Temel bi gün havaalanında yürüyormuş. bi petrol kuyusu bulmuş...anlayın işte...öyle bi şey
  • THY'nin kapasite fazlasi yok,elindeki kapasiteyi zaten son derece etkin ve limitte kullaniyor.Bu nedenle akaryakittaki artis THY'ni AirCanada,Lufthansa kadar olumsuz etkilemez...Panik yok
  • Dünyanin en onemli Hava yollari ciddi tedbirler alirken Muhtesem Yonetimin yonetigi THY filosuna ucak katmak icin ucak ariyor ve bol bol hat aciyor...Esasinda DUNYANIN Marka Hava yollari bu isi bilmiyor..THY yonetimine muracaat etseler bir Hava Yolunun tedbir almadan nasil kara gececigini ogrenirler????
  • Yakıt fiyatları bizi etkilemez . Gerekirse uçan halı kullanırız . İmza : Temel

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının yüksek olması hava yolu şirketlerini zor durumda bırakıyor. Kanada'nın en büyük hava yolu şirketi Air Canada, artan akaryakıt fiyatlarıyla baş edebilmek için kapasitesini düşürürken, bu yıl sonuna kadar 2 bin kişinin işine son vereceğini açıkladı.

Şirketin uçuşlarını yüzde 7 azaltacağı ve daha az çalışana ihtiyaç duyulduğu belirtilen açıklamada, petrol fiyatında her bir dolarlık artışın, şirketin yıllık akaryakıt maliyetine yaklaşık 26 milyon dolar eklediği ifade edildi.

Air Canada, Ağustos ayından sonra Toronto'dan İtalya'nın başkenti Roma'ya ve Vancouver'den Japonya'nın Osaka kentine aralıksız seferleri kaldıracağını bildirdi.

Bu arada ABD'li hava yolu şirketi United Airlines, bu yıl akaryakıt harcamaları maliyetinin 9,5 milyar dolara çıkacağını, bunun geçen yıla göre 3,5 milyar dolar artış anlamına geldiğini belirtti.

Virgin America hava yolu şirketi de yüksek petrol fiyatlarıyla başa çıkabilmek için dördüncü çeyrekte uçuş kapasitesini yüzde 10 kısacağını kaydetti.

ABD tipi hafif ham petrolün Temmuz teslimi fiyatı, dün bir ara varili 139,89 dolara ulaşarak, tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

 

Air Canada'dan şok karar

Facebook Yorum

Yorumlar

Pompacı ~ 10 yıl önce
Temel bi gün havaalanında yürüyormuş. bi petrol kuyusu bulmuş...anlayın işte...öyle bi şey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkish ~ 10 yıl önce
THY'nin kapasite fazlasi yok,elindeki kapasiteyi zaten son derece etkin ve limitte kullaniyor.Bu nedenle akaryakittaki artis THY'ni AirCanada,Lufthansa kadar olumsuz etkilemez...Panik yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TKTKTK ~ 10 yıl önce
Dünyanin en onemli Hava yollari ciddi tedbirler alirken Muhtesem Yonetimin yonetigi THY filosuna ucak katmak icin ucak ariyor ve bol bol hat aciyor...Esasinda DUNYANIN Marka Hava yollari bu isi bilmiyor..THY yonetimine muracaat etseler bir Hava Yolunun tedbir almadan nasil kara gececigini ogrenirler????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Temel ~ 10 yıl önce
Yakıt fiyatları bizi etkilemez . Gerekirse uçan halı kullanırız . İmza : Temel

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000