25 Ekim 2010, Pazartesi 08:39:55

Yurtdışı çıkış harcı bilete eklenecek

Ulaştırma Bakanlığı, yurtdışına çıkışlarda bankalardan ya da havalimanlarından alınan yurt dışı harç pulunun uçak bilet fiyatlarına dahil edilmesi için çalışma başlattı.
  • dunyada hangi ileri,modern,cagdas ulkede boyle ilkel, vatandasini iyice yolmak icin uydurulmus bir harac var acaba??? zaten bilette dunya kadar vergi var daha ne verecegiz ??? ayip yahu utanin ...biz vergi verelim sizler de ozel ucak, mersedes vs alin, luks otellerde kalin, dunyayi gezin yiyn icin..ne guzel degil mi???
  • Iste bunun icin sirketler yabanileri aliyor ise.... onlardan, her pas ucuslarindan para kazanacak sirketler.
  • kıbrıs biletlerine eklenmez ücret bu kadar basit. pass biletlere de 15 tl eklenir. zor birşey değil...
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Uygulamanın geri kalmış ülke imajı yarattığından yakınan Ulaştırma yetkililerine, Maliye Bakanlığı, “Alt yapı uygun değil” yanıtı vererek kırmızı ışık yakıyor.

15 TL bilete

Ulaştırma Bakanlığı’nın üzerinde çalıştığı uygulamaya göre sistem, yurtdışı uçak biletlerine 15 TL’lik harcı otomatik olarak ekleyecek. Böylece vatandaşlar bankalarda ya da havalimanlarında kuyruk beklemeyecek. Bakanlık yetkilileri, ülke imajının en etkin algılandığı yerlerin başında havalimanlarının geldiğini belirterek, harç pulu satın alınmasının imajı olumsuz etkilediğini belirtiyorlar.

Teknolojinin en yoğun şekilde kullanıldığı havacılıkta harç pulu uygulamasının yakışmadığını kaydeden bakanlık yetkilileri, Maliye Bakanlığı’ndan onay alınır alınmaz uygulamaya start verilebileceğini ifade ediyorlar. Çalışmanın Maliye Bakanlığı’na iletildiğini, ancak olumlu yanıt gelmediğini belirten yetkililer, “Bu ayıbı kaldırmamız lazım. Maliye Bakanlığı, ‘alt yapı uygun’ değil gerekçesiyle projeye olumlu bakmıyor. Geri kalmış uygulamanın ortadan kalkması için Maliye’den haber bekliyoruz” dedi. (Hürriyet)

Yurtdışı çıkış harcı bilete eklenecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 7 yıl önce
dunyada hangi ileri,modern,cagdas ulkede boyle ilkel, vatandasini iyice yolmak icin uydurulmus bir harac var acaba??? zaten bilette dunya kadar vergi var daha ne verecegiz ??? ayip yahu utanin ...biz vergi verelim sizler de ozel ucak, mersedes vs alin, luks otellerde kalin, dunyayi gezin yiyn icin..ne guzel degil mi???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Iste bunun icin sirketler yabanileri aliyor ise.... onlardan, her pas ucuslarindan para kazanacak sirketler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kıbrıs biletlerine eklenmez ücret bu kadar basit. pass biletlere de 15 tl eklenir. zor birşey değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000