22 Ekim 2014, Çarşamba 08:15:21

YOZGAT'A HAVALİMANI MÜJDESİ

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat'ta yapılması öngörülen bölgesel havaalanı ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini, zemin etüt ve raporunun hazırlanmasının ardından yatırım programına dahil edileceğini söyledi.
  • İnşallah bir an önce yapılırsa yozgatın kaderi değişir yıllardır göç kaç kişi ekmek yer
  • hava limanımız hayırlı olsun.unutmayalımki yapılacak hizmet sadece o bölgede yaşayanlar icin değil yurt dışından yılda bu bölgeye yaklaşık 100.150 bin civarında gurbetcimiz geliyor.bu hizmet güneydoğuda bircok ilde hizmet veriyorsa bırakın vatanına hic bir zaman kalleşlik etmemiş bu bölge insanı faydalansın..saygılarımla
  • Herşey bitti, havalimani eksik kaldı, Boğazlıyanli
  • Gelissin abi, buyuyen ulkemse neresi olursa olsun! Yeter ki ulkem guzel yerlere gelsin.

K Parti Milletvekili Yusuf Başer, havaalanı ile ilgili olarak Yozgat Valiliği tarafından Alaca Yol ayrımı bölgesinde belirlenen alanlardan Deremum - Fakıbeyli köyleri arasındaki alanın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından uygun bulunduğunu belirtti.

Başer, Haber 3'te yer alan habere göre; yapılacak havaalanından Yozgat ile birlikte başta Çorum olmak üzere Tokat ve Nevşehir illerinin de yararlanacağını kaydetti. Başer, belirlenen alanın Çorum, Tokat ve Nevşehir illerine yakın olduğuna da vurgu yaparak, "650 metre genişliğinde, 3 bin 720 metre uzunluğunda yapılacak olan havaalanı Alacahöyük ve Hattuşşaş ile birlikte Kapadokya bölgelerinin arasında yer almaktadır. Havayolu ile Yozgat'a gelecek turist kafileleri buradan Çorum ve Kapadokya bölgelerine karayoluyla kısa sürede ulaşabileceklerdir" dedi.

Havaalanıyla ilgili ÇED raporunun alındığına vurgu yapan Milletvekili Başer, Yozgat Havalimanı halihazır haritası ile birlikte zemin etüt ve raporu hazırlanması işleriyle ilgili ayrılan 186 bin lira ödenekle çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını ifade etti. Başer, Yozgat'ta kurulacak olan bölge nitelikli havaalanı projesinin önümüzdeki yıl yatırım programına dahil edilip, inşaat çalışmalarına başlanılmasını beklediklerini kaydetti.

YOZGAT'A HAVALİMANI MÜJDESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

aydogan simsek ~ 3 yıl önce
İnşallah bir an önce yapılırsa yozgatın kaderi değişir yıllardır göç kaç kişi ekmek yer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
egs yozgat ~ 4 yıl önce
hava limanımız hayırlı olsun.unutmayalımki yapılacak hizmet sadece o bölgede yaşayanlar icin değil yurt dışından yılda bu bölgeye yaklaşık 100.150 bin civarında gurbetcimiz geliyor.bu hizmet güneydoğuda bircok ilde hizmet veriyorsa bırakın vatanına hic bir zaman kalleşlik etmemiş bu bölge insanı faydalansın..saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Herşey bitti, havalimani eksik kaldı, Boğazlıyanli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Gelissin abi, buyuyen ulkemse neresi olursa olsun! Yeter ki ulkem guzel yerlere gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000