07 Mart 2015, Cumartesi 13:49:25

YENİ HAVALİMANI İÇİN İNCELEMELER SÜRÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın Kaş, Finike, Kumluca ve Demre ilçelerine hizmet verecek havaalanı için incelemeler yapıldığını belirtti.
  • Kalkandaki daki adayi duzleyip oraya yapsinlar..
  • Kas in eski1992iptal edilen eski kalkan ovasindaki eski yerine yapilsin heryer seralarla doldu cohu hazine arazisi istimlak ettigi yerleri istimlak ediyorya buralarimi istimlak edemiycek Yer cok musait..
  • Kaş in havaalani problemi 1990 dan beri var. Akp geldi her secim oncesi haber saliyo valisiyle millet vekilleriyle ant akp il baskaniyla ant batisina 3 havaalani yapicaz diye.. yaw yapicanizda nezaman siz yatirimi doguya yapin tamam orayada yapinda yapilan yatirimi 1 yveya 2 yilda karsiliycak gerekli yerlere yapin once.. Tabi secim geliyorya simdi yine ayni nutuk ant batisina havaalani yapacaz bende inandim yaparsiniz da heralde bi 10 sene daha bizi oyalarsiniz. Ben kalkandan bize en yakin dalaman havalimanina sabah 08:05 ucagim icin evimden gece 03.00 cikiyorum..
  • çözüm denize dolgu havaalanı inşa etmek, adı da kaşDem olsun

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın Kaş, Finike, Kumluca ve Demre ilçelerine hizmet verecek havaalanı için incelemeler yapıldığını belirtti.

Antalya’nın Batı ilçelerini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel geçtiğimiz hafta Ankara'da olduğunu, EXPO raylı sistem hattı protokolü için Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmeler yaptığını söyledi. Türel, “Havaalanı olayı gündemimizde.Vekil arkadaşlarımız da bu konuyla yakından ilgileniyor. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bu sürecin içindeyiz. Daha önce bir alan tespiti yapılmış Demre Kaş civarında ancak büyük uçakların inebileceği bir alan söz konusu değildir. Biz buraya büyük charter uçakların tarifeli uçaklarının inmesini arzu ediyoruz. Bununla ilgili daha uygun bir alan, havaalanı yapacak alan bulmak oldukça güç. Daha çok Torosların dik yalçın kayalıklarının olduğu bir bölge. Çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Önümüzdeki hafta bölgeye alt yapı genel müdürlüğü tarafından bir heyet gönderileceğini kaydeden Türel, “Heyet bölgedeki belediye başkanları ile görüşecek. Belediye başkanları ile yapılacak çalışmada Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı görevli olarak heyete dahil olacak. Havaalanının nereye yapılabileceğini tespit edecekler” diye konuştu.

Konunun hemen bugünden yarına sonuçlanacak bir husus olmadığını da sözlerine ekleyen Türel, şunları kaydetti:

”Uzunca yıldan beri bu hep gündemde. Büyük bir gayretle üzerinde çalışıyoruz. Havaalanını yapacak bir yer bulursak, bulacağımıza inanıyorum, havaalanını bu bölgeye kazandırmak istiyoruz.”

YENİ HAVALİMANI İÇİN İNCELEMELER SÜRÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kalkandaki daki adayi duzleyip oraya yapsinlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kas in eski1992iptal edilen eski kalkan ovasindaki eski yerine yapilsin heryer seralarla doldu cohu hazine arazisi istimlak ettigi yerleri istimlak ediyorya buralarimi istimlak edemiycek Yer cok musait..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Kaş in havaalani problemi 1990 dan beri var. Akp geldi her secim oncesi haber saliyo valisiyle millet vekilleriyle ant akp il baskaniyla ant batisina 3 havaalani yapicaz diye.. yaw yapicanizda nezaman siz yatirimi doguya yapin tamam orayada yapinda yapilan yatirimi 1 yveya 2 yilda karsiliycak gerekli yerlere yapin once.. Tabi secim geliyorya simdi yine ayni nutuk ant batisina havaalani yapacaz bende inandim yaparsiniz da heralde bi 10 sene daha bizi oyalarsiniz. Ben kalkandan bize en yakin dalaman havalimanina sabah 08:05 ucagim icin evimden gece 03.00 cikiyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çözüm ~ 3 yıl önce
çözüm denize dolgu havaalanı inşa etmek, adı da kaşDem olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000