30 Eylül 2010, Perşembe 15:37:58

UÇAKTA AYAKTA YOLCU SKANDALI!

Antalya'dan Rusya'nın Ekaterinburg kentine giden Tataristan Havayolları'na ait bir uçağın tıpkı dolmuş minibüsler gibi ayakta yolcu alarak sefer yaptığı ortaya çıktı.
  • tamamiyle kulliyen yalan. para istemis yolcular vermeyince sirket sikayet etmisler. olsa olsa 2-4 yasinaki cocuklarin para iadesiyle kucaga alinma talebi olmustur. gercek budur. ayakta ucma gibi bir ihtimalde yoktur. ayrıca her uçağın kabin ekibi için ayrılan bir sürü koltuğu var. oraya da mı oturmadılar.
  • Bu yorumları yazan asalım keselim, vayyy nasıl olur diyen arkadaşlarım sanırım bu sektörde çalışmıyorlar veya sektöre yeni girmişler herşeyi kitaplarda okuduğu gibi sanıyorlar. Gerek yer gerek havayolu firmalarında bu işi (çocuğu infand gösterek kapı kapatmayı) yapmadım diyen varsa beri gelsin, alnından öpeyim :)) Arkadaşlar bu iş her zaman olmuştur, bundan sonrada olacaktır. Relax relax
  • Sen ne yapacaksın? Bu sorumsuz havayolu şirketinin Türkiye uçuşlarını iptal edecek misin? Antalay için ne düşünüyorsun?
  • pilotun eski mesleğide dolmuş şoförü olsa gerek :)
Daily Mail’in haberine göre, Tataristan Havayolları’na ait, 142 yolcu kapasiteli Boeing 737 tipi uçak, 24 Eylül Cuma günü 6 fazla yolcu ile kalkış yaptı.

Yolcular tam 5 saat boyunca, emniyet kemeri, oksjien maskesi, can yeleği gibi yeterli güvenlik malzemeleri olmadan ve her türbülansta koltuklar arasındaki koridorlarla savrularak uçtu.

Dolmuş minibüs gibi ayakta yolcu alan uçak, Rusya’nın dördüncü büyük kenti olan Ekaterinburg’a salimen vardı. Ancak hem Rusya Ulaştırma Bakanlığı hem de Uluslararası Havacılık Örgütü şirket hakkında soruşturma başlattı.

Habere göre skandal, Tatar Havayolları’nın Antalya-Ekaterinburg seferi için daha önce programlandığı şekilde 148 koltuk kapasiteli uçak yerine 142 yolcu kapasiteli uçak göndermesiyle patlak verdi.

ÇOCUKLARI KUCAĞA ALDIRDI
Şirket önce bazı yolculardan çocuklarını kucaklarına almalarını istedi. Ancak uçakta kucağa alınacak kadar küçük yolcu bulunmadığı görüldü. Bunun üzerine bazı yolculara biletlerinin iade edilmesi teklif edildi. Ancak yolcular 130 dolarlık biletin iadesi yerine 3’er bin sterlin tazminat istedi.

6 yolcuya toplam 18 bin sterlin (yaklaşık 41.5 bin TL) istemeyen şirket, “ayakta yolcu alma” yolunu seçti.

Tatar Havayolları olayı resmen doğruladı, ancak soruşturma devam ettiği gerekçesiyle ayrıntılı bilgi vermeyeceklerini duyurdu.
UÇAKTA AYAKTA YOLCU SKANDALI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
tamamiyle kulliyen yalan. para istemis yolcular vermeyince sirket sikayet etmisler. olsa olsa 2-4 yasinaki cocuklarin para iadesiyle kucaga alinma talebi olmustur. gercek budur. ayakta ucma gibi bir ihtimalde yoktur. ayrıca her uçağın kabin ekibi için ayrılan bir sürü koltuğu var. oraya da mı oturmadılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu yorumları yazan asalım keselim, vayyy nasıl olur diyen arkadaşlarım sanırım bu sektörde çalışmıyorlar veya sektöre yeni girmişler herşeyi kitaplarda okuduğu gibi sanıyorlar. Gerek yer gerek havayolu firmalarında bu işi (çocuğu infand gösterek kapı kapatmayı) yapmadım diyen varsa beri gelsin, alnından öpeyim :)) Arkadaşlar bu iş her zaman olmuştur, bundan sonrada olacaktır. Relax relax

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sen ne yapacaksın? Bu sorumsuz havayolu şirketinin Türkiye uçuşlarını iptal edecek misin? Antalay için ne düşünüyorsun?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pilotun eski mesleğide dolmuş şoförü olsa gerek :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000