07 Mayıs 2012, Pazartesi 08:34:11

TÜRK PİLOT ADAYINA RUMLARDAN RET

Rum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Rum tarafındaki özel bir okulda uçuş eğitimi almasına ve 44 saat uçuş deneyimi bulunmasına karşın bir Kıbrıslı Türk’e, Limasol Havaalanı’na sürekli veya ziyaretçi statüsüyle giriş kartı vermeyi reddetti.
  • SHGM'yi goreve davet ediyoruz.
  • biz olsak hemen, nerde rum ermeni ve fransiz var, alir sirketimizde calistiririz. buyrun burdan yakin beyler! herseyden önce türk insani! futbol külübleride duysun bunu artik. biktik hep yabanci futbolculari seyretmekten. milli takimimizda oynuyacak iyi futbolcu kalmadi artik...
  • yabancı hayranları görün gavurun yaptıklarını..
  • Hadi damat Ferit'in yabancı hayranı torunlar niye konuşmuyorsunuz. Rum'lar bu işleri aleni yaparlar diger ülkeler gizli saklı fark sadece budur da bizim yabancı hayranları bunu bilmemezlikten gelirler. Thy'nin yabancı hayranı baş pilotu da bu ekiptendir...

Adı açıklanmayan ancak Rum kimlik kartı hamili olduğu belirtilen Kıbrıslı Türk'ün, Rum Yüksek Mahkemesi’ne başvurduğu ancak oradan da olumsuz yanıt aldığı bildirildi.

Fileleftheros “Kıbrıslı Türk’e Uçuşu Kestiler..., Kıbrıslı Türkün İşgal Bölgelerindeki Sicilinin Araştırılması Mümkün Değil” başlıklı haberinde, Rum tarafındaki özel uçuş okulunda 44 saatlik eğitim uçuşunu tamamladıktan sonra Rum Sivil Havacılık Dairesi’nden, eğitim maksadıyla Limasol Havaalanı’na girişi ve dolaşabilmesi için giriş kartı verilmesini talep ettiğini yazdı.

Kıbrıslı Türk’ün bu amaçla Rum tarafından aldığı sağlık raporunu ve temiz sicil belgesini ibraz ettiğini yazan gazete ilgili otoritenin; Kıbrıslı Türk'e havaalanına serbest giriş-dolaşım için apron kartı verilmesi konusunu Rum İstihbarat Teşkilatı’na (KİP) sorduğunu yazdı. Habere göre KİP; KKTC’de ikamet ettiği, buradaki sicilinin araştırılamayacağı gerekçesiyle Kıbrıslı Türk’e kart verilmemesi yolunda görüş belirtti.

Bunun sonucunda Rum Sivil Havacılık Dairesi Kıbrıslı Türk’e “havaalanının güvenliği” gerekçesiyle ne sürekli, ziyaretçi statüsünde ne de saatlik veya birkaç günlük giriş kartı dahi veremeyeceğini bildirdi.

Meseleyi Rum Yüksek Mahkemesi’ne götüren Kıbrıslı Türk oradan da, ret cevabı aldı. Rum Yüksek Mahkeme Yargıcı Mihalis Fotiu KKTC’deki sicil kayıtlarının incelenememesi gerekçesini ve KİP’in ilgili yazısını haklı buldu.

Fotiu, Kıbrıslı Türk’ün özel uçuş okulunda yaptığı 44 saatlik uçuş sırasında yanında bir yetkili bulunduğunu belirterek, başvuru sahibinin, izin verilmeyeceği bilgisi verilmediğinden özel okulda aldığı dersler nedeniyle maddi kayba uğraması konusunda da “Havaalanı’nın bütün güvenliği başvurusunun reddedilmesini gerektirirken başvuru sahibinin talep ettiği hukuki yükümlülük yerine getirilemez” dedi.

TÜRK PİLOT ADAYINA RUMLARDAN RET

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Mutekabiliyet.. ~ 6 yıl önce
SHGM'yi goreve davet ediyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adamlar akilli ~ 6 yıl önce
biz olsak hemen, nerde rum ermeni ve fransiz var, alir sirketimizde calistiririz. buyrun burdan yakin beyler! herseyden önce türk insani! futbol külübleride duysun bunu artik. biktik hep yabanci futbolculari seyretmekten. milli takimimizda oynuyacak iyi futbolcu kalmadi artik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
yabancı hayranları görün gavurun yaptıklarını..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 6 yıl önce
Hadi damat Ferit'in yabancı hayranı torunlar niye konuşmuyorsunuz. Rum'lar bu işleri aleni yaparlar diger ülkeler gizli saklı fark sadece budur da bizim yabancı hayranları bunu bilmemezlikten gelirler. Thy'nin yabancı hayranı baş pilotu da bu ekiptendir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000