20 Kasım 2014, Perşembe 09:21:00

TÜRK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ YILLARDIR BEKLİYORDU

Sivil uçaklara askeri bölgelerin üzerinde konan uçuş yasağı nihayet kalktı.
  • Bu ne sacma bir karardir alinmis zamanla Turkiye cumhuriyetin Bayragini. Tasiyan. Ve askeri Sahadan gecen Ucak. TC nin ucagi. Askerye. Turk askeri. Neden ucmasin Bunlar degisik ulkelermi. Ki Askeri sahada gecmesin Birakalim. MO. Onceki kanunlari. Lutfen Millet ne teknolojiyle ograsiyor Biz nelerle ograsiyoruz Once universitelerimizi Dunyada soz sahibi yapmaya ograsalim. Hersene dunyada. 500 tane universite. Un kazanmis. Bir dalda soz sahibi olmus. Bu 500 icinde bizim hic bir universite yok. Boston. Kutuphanesinde. Arastirdim Bulmayinca cok uzuldum Benim devletimin universitesi neden olmasin. Isim vermek istemiyorum avrupanin. Ve asyada dahi universite. Ismi var. koca turkiye cumhuriyetinin ,universitenin. Isimleri yok. Bosuna Sayin profesor. Demedi. Biz okadar.profesor Yetistiriyoruz hagimiz ne yapiyoruz Ne arastirdik ne bulduk. Bu cumleyi. Turk. Profesorun Agzinda. Duydum. Hemde televizyonda Bir panelde. Suyledi.saygilar sunuyorum.
  • Edremit istanbula arasını 25 dk da uçtuk...demekki oluyormuş.
  • Arkadaşlar burada bahsedilen, askeri çalışma sahalarıdır. Yakın bir zamanda yapılan anlaşmalar doğrultusunda, Bandırma hava sahası çalışma dışında Istanbul'un kontrolünde yani Sabiha Gökçenden kalkan bir uçak İzmir için Biga üzerinden gitmesi gerekirken artık direk Bandırma sahası üzerinden yönlendirilebiliyor. Konuda bahsedilen Askeri NOTAM'lar tarafından hiç bir şekilde sınırı olmayan hava sahalarıdır. Görüşüm normal uçuş süresinde 5dk oynama olacaktır.
  • Biletler ucuzlamaz, çünkü bu sistemde patronlar kazanır, millet sömürülür... Sistem bunu emrediyor...

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından imzalanan asker ve sivil ayrımı gözetilmeden Türk Hava Sahası’nın esnek kullanımına imkan tanıyan yönetmelik yürürlüğe girdi.

Buna göre artık yolcu uçakları Türkiye genelinde serbestçe gidebilecek. Böylece askeri alanların çevresine göre çizilen uçuş rotaları kısalacak ve yeni rotalar ''kuş uçuşu'' belirlenecek.

BİLET FİYATLARI UCUZLAYACAK

Böylece uçaklar daha kısa mesafeden uçacağı için hem yıllık 500 milyon dolar kar sağlanacak hem de biletlerde indirim yolu açılacak. Anlaşmadan önce yolcu uçaklarının uçuş güzergahı üzerindeki askeri alanların üstünden uçması yasaktı.

Yapılan anlaşmayla birlikte yolcu uçakları ihtiyaçlarına göre doğrudan rota belirleyebilecek. Böylece uçakların yolları kısalacak, ilave uçuş yolları anlık belirlenebilecek, önemli oranda yakıt ve zaman tasarrufu sağlanacak, uçakların bakım maliyetleri azalacak, çevre kirliliği ile birlikte küresel ısınma etkisi azalacak ve uçakların toplam aktif kullanma süresinin artışı gibi doğrudan veya dolaylı tasarruflar ile birlikte yıllık 500 milyon dolar kar elde edilecek.

TÜRK HAVAYOLU ŞİRKETLERİ YILLARDIR BEKLİYORDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu ne sacma bir karardir alinmis zamanla Turkiye cumhuriyetin Bayragini. Tasiyan. Ve askeri Sahadan gecen Ucak. TC nin ucagi. Askerye. Turk askeri. Neden ucmasin Bunlar degisik ulkelermi. Ki Askeri sahada gecmesin Birakalim. MO. Onceki kanunlari. Lutfen Millet ne teknolojiyle ograsiyor Biz nelerle ograsiyoruz Once universitelerimizi Dunyada soz sahibi yapmaya ograsalim. Hersene dunyada. 500 tane universite. Un kazanmis. Bir dalda soz sahibi olmus. Bu 500 icinde bizim hic bir universite yok. Boston. Kutuphanesinde. Arastirdim Bulmayinca cok uzuldum Benim devletimin universitesi neden olmasin. Isim vermek istemiyorum avrupanin. Ve asyada dahi universite. Ismi var. koca turkiye cumhuriyetinin ,universitenin. Isimleri yok. Bosuna Sayin profesor. Demedi. Biz okadar.profesor Yetistiriyoruz hagimiz ne yapiyoruz Ne arastirdik ne bulduk. Bu cumleyi. Turk. Profesorun Agzinda. Duydum. Hemde televizyonda Bir panelde. Suyledi.saygilar sunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ibrahim ~ 4 yıl önce
Edremit istanbula arasını 25 dk da uçtuk...demekki oluyormuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Controller ~ 4 yıl önce
Arkadaşlar burada bahsedilen, askeri çalışma sahalarıdır. Yakın bir zamanda yapılan anlaşmalar doğrultusunda, Bandırma hava sahası çalışma dışında Istanbul'un kontrolünde yani Sabiha Gökçenden kalkan bir uçak İzmir için Biga üzerinden gitmesi gerekirken artık direk Bandırma sahası üzerinden yönlendirilebiliyor. Konuda bahsedilen Askeri NOTAM'lar tarafından hiç bir şekilde sınırı olmayan hava sahalarıdır. Görüşüm normal uçuş süresinde 5dk oynama olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Biletler ucuzlamaz, çünkü bu sistemde patronlar kazanır, millet sömürülür... Sistem bunu emrediyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000