01 Kasım 2010, Pazartesi 10:02:15

TOPBAŞ 3. HAVAALANI HAKKINDA NE DEDİ?

"Mevcut Atatürk havaalanının birkaç katı olacak. Bu planlar Ulaştırma Bakanlığı ile görüşülerek yapıldı."
  • Silivri' ye olmaz diyorsunuz. Ben ve benim gibi binlerce insan Beylikdüzü, Bahçeşehir, Büyükçekmece, Mimarsinan civarında oturuyor. Buradan Sabiha Gökçen'e gitmek mümkün değil. Edirne , Tekirdağ, Kırklareli gibi illerinde AtatürkHA ve SabihaGHA nını kullandığını düşünürsek Silivri veya Çorlu' ya mutlaka hava limanı yapılması gerekiyor. Yeni havalimanının İstanbul'a yapılacağı söyleniyor şudurumdaÇorlu' da biraz zor gibi gözüküyor....
  • Çorlu ile ilgili tüm yorumlara katılıyorum ist-çorlu havaalanı arası eğer raylı sistem (metro) yapılırsa o hat 30 dk. inebilir. Şu rant davası olmasa da milletimizin parası daha verimli yerlerde kullanılsa.
  • Evet toprak fakiri bir ülke oldugumuzdan en iyisi instanbul`a ilave kat cikalim..... esit kalkinma diye birsey duymayanlarin isine gelir...hatta istanbul nüfusunu 70 milyona cikaralim...en azindan sehirlerarasi ulasim derdi kalmaz...hatta ic hat seferlerinede gerek kalmayacagindan 3. hava limaninada gerek kalmaz.......nasil fikir ama...!!!!
  • silivri olsun.yeşilköy artık hava trafigini kaldırmıyor,ve ilave pistlerde yetersiz geliyor
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz gün, "İstanbul'da yakında üçüncü havalimanını görürseniz şaşırmayın" şeklindeki konuşmasına açıklamalarından sonra konuştu.
 
Topbaş, "1/100.000 şehir planlarında Silivri’de bir üçüncü havaalanı öngörüldü. Mevcut Atatürk havaalanının birkaç katı olacak. Bu planlar Ulaştırma Bakanlığı ile görüşülerek yapıldı. Kısa vadede mevcut havaalanlarının kapasitesini yükseltmek istiyorlar. Sabiha Gökçen’e pist ilavesi planı var. Atatürk Havalimanı’nda ‘yeni bir pist daha yapabilir miyiz’ diye çalışmalar var. Ama biz üçüncü bir havalimanını planlarımıza işledik" dedi.
TOPBAŞ 3. HAVAALANI HAKKINDA NE DEDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Misafir ~ 7 yıl önce
Silivri' ye olmaz diyorsunuz. Ben ve benim gibi binlerce insan Beylikdüzü, Bahçeşehir, Büyükçekmece, Mimarsinan civarında oturuyor. Buradan Sabiha Gökçen'e gitmek mümkün değil. Edirne , Tekirdağ, Kırklareli gibi illerinde AtatürkHA ve SabihaGHA nını kullandığını düşünürsek Silivri veya Çorlu' ya mutlaka hava limanı yapılması gerekiyor. Yeni havalimanının İstanbul'a yapılacağı söyleniyor şudurumdaÇorlu' da biraz zor gibi gözüküyor....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Çorlu ile ilgili tüm yorumlara katılıyorum ist-çorlu havaalanı arası eğer raylı sistem (metro) yapılırsa o hat 30 dk. inebilir. Şu rant davası olmasa da milletimizin parası daha verimli yerlerde kullanılsa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet toprak fakiri bir ülke oldugumuzdan en iyisi instanbul`a ilave kat cikalim..... esit kalkinma diye birsey duymayanlarin isine gelir...hatta istanbul nüfusunu 70 milyona cikaralim...en azindan sehirlerarasi ulasim derdi kalmaz...hatta ic hat seferlerinede gerek kalmayacagindan 3. hava limaninada gerek kalmaz.......nasil fikir ama...!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
silivri olsun.yeşilköy artık hava trafigini kaldırmıyor,ve ilave pistlerde yetersiz geliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000