31 Mayıs 2014, Cumartesi 08:20:37

RİZE'Yİ HAVALİMANI HEYECANI SARDI

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, deniz dolgusu üzerinde yapımı planlanan Rize-Artvin Havalimanı projesi için ÇED sürecinin devam ettiğini söyledi.
  • Bu havalimanının yapımını anlamak zor. Atıl bir havalimanı olarak hayatına devam eder. Paraya yazık. Bu siyasetin gözü çıksın.
  • Madem öyle kimsenin hakkı yenmesin. Her ile bir alan yapılsın. Alanları da il özel idareleri işletsin. Bakalım kim altından kalkabilecek.
  • Yapılsin bi an once . Rize ve orgi açıldıginda burdaki Rizeliler gider inşallah.
  • batum havalimanından istifade ediyoruz.Rize li vatandaşlarımız batum ve trabzon havalimanından ulaşımını sağlıyor.Tabiat şartlarının elverişi olmayan bu arazilerde ve çok yüksek maliyetlerde yapılabilecek bir meydana ne gerek var.Kısa dönemlerde turizm kozunu kullanıp; isteyenlere sorum şu Havalimanından önce zaruri Halkın ihtiyacı olan yatırım için fabrikalar kurulmasını isteyelim devletten .Üç ilde de havalimanı varken zarar eden Zafer havalimanını da düşünün.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, deniz dolgusu üzerinde yapımı planlanan Rize-Artvin Havalimanı projesi için ÇED sürecinin devam ettiğini söyledi. Karal, havalimanı yapılacak alanın helikopterle de havadan incelendiğini ve en uygun yer için karar kılındığını kaydetti.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, deniz dolgusu üzerine yapımı planlanan Rize-Artvin havalimanı projesi için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecinin devam ettiğini söyledi. AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ekiplerinin, daha önce teknik ekiplerce belirlenen havalimanı yapılabilecek alanları helikopterle havadan incelediğini belirterek, en uygun yerde karar kılındığını söyledi.

Karal,  teknik ekiplerin yaptıkları incelemede Rize kara sahasında havaalanı yapılamayacağı kararına varıldığını belirterek, “Deniz derinliğinden, uçakların iniş kalkışında engel teşkil etmeyecek dağ veya tepe durumuna, rüzgar ölçümlerinden, derelerden meydana gelebilecek sel ve heyelan tehlikelerine varıncaya kadar her türlü teknik araştırma yapıldı. Rize-Artvin havalimanı yedi aylık fizibilite çalışmaları tamamlandı ve teknik olarak Çayeli-Pazar arasında deniz dolgusu ile yapılabileceği kararlaştırıldı. Havalimanı için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci başlatıldı. Dünyanın en büyük uçaklarının rahatlıkla inip kalkabileceği bir havalimanı olacak" şeklinde konuştu. 

RİZE'Yİ HAVALİMANI HEYECANI SARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Zor ~ 4 yıl önce
Bu havalimanının yapımını anlamak zor. Atıl bir havalimanı olarak hayatına devam eder. Paraya yazık. Bu siyasetin gözü çıksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Madem öyle kimsenin hakkı yenmesin. Her ile bir alan yapılsın. Alanları da il özel idareleri işletsin. Bakalım kim altından kalkabilecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yapılsin bi an once . Rize ve orgi açıldıginda burdaki Rizeliler gider inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
artvinli ~ 4 yıl önce
batum havalimanından istifade ediyoruz.Rize li vatandaşlarımız batum ve trabzon havalimanından ulaşımını sağlıyor.Tabiat şartlarının elverişi olmayan bu arazilerde ve çok yüksek maliyetlerde yapılabilecek bir meydana ne gerek var.Kısa dönemlerde turizm kozunu kullanıp; isteyenlere sorum şu Havalimanından önce zaruri Halkın ihtiyacı olan yatırım için fabrikalar kurulmasını isteyelim devletten .Üç ilde de havalimanı varken zarar eden Zafer havalimanını da düşünün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000