18 Kasım 2014, Salı 18:33:17

RİZE'DE HAVALİMANI GERGİNLİĞİ

Rize'ye yapılması planlanan yeni havalimanı ile ilgili halkın da katılımda bulunduğu ÇED toplantısında gergin anlar yaşandı.
  • Çifttgmg
  • Rize aslinda cok farkli bir memlekettir. Anadolunun her yaninda ekmek firini ve pastacilik basta olmak uzere hizmet islerinde Rizeliler vardir. Aileler genelde buyuktur ve memleketlerine tutkun insanlardir. Pazar'a havalimani yapilir ise gercekten bambaska bir yer olur orasi. Trabzon falan hikaye. Pazar denen ilce! aslinda Dogu Karadeniz'in bassehri gibidir.
  • Kapi açacaklarmissss. O kapıyı acamayacak Kamiller müdür oluyor GS de. Akparti ile alakası yok çoğunun. Ya cemaatciler ya ANAP mesutcu
  • Bir an önce açılsın. Coook büyük de olsun. Hergün yuzlerce ucak insin. Ha bu emiceogullari getirildikleri ucakla geri gitsin. Ahl kurulsun. Bedavadan şef müdür doldular. Bide biat edenleri var. Konuşmasıni bilmeyen sistem adamıyim deyip duran hımbıllarini da alıp gitsinler

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Rize Havalimanı Projesi ÇED Sürecine Halkın Katılımı toplantısı gerçekleştirildi.

İlgili bakanlık yetkilileri ve ÇED raporunu hazırlayan Armada Mühendislik elemanlarının sunumu Pazar Belediye Toplantı salonunda gerçekleşti. Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda Pazarlı vatandaş toplantıya ilgi gösterdi. ÇED bilgilendirmesinin ardından vatandaşlara söz hakkı verildi.

Söz alan bir gencin havaalanı yapıldığında istihdama bir katkısı olmayacağı ve yöre insanının sadece işçi olarak burada kapı açıp kapatacağı yönündeki sözleri salonda büyük tepki çekti.

Bazı vatandaşlar gencin elindeki mikrofonu alıp konuşmasını engellemeye çalışınca ilçe Kaymakamı Selçuk Aslan araya girerek gerilen ortamı sakinleştirdi.

Moderatörlük görevini üstlenen ve gencin sorusunu sorarak sözlerini tamamlamasını isteyen Kaymakam Aslan, “Bölgemize ivme kazandıracak gerçekten önemli bir yatırım. Pek çok sektörü dinamik hale getirecek bir yatırım. Olumsuz yönleri noktası, kısa brifingden benim edindiğim kayda değer olumsuz bir durum yok. En azından somut olarak şunu görebiliyoruz ki bizden önce Ordu Giresun havaalanı benzeri bir yöntemle yapıldı. Ekolojik yapıya etkileri orada az çok analiz edilebiliyor” dedi.

Toplantıyı izlemeye gelen 75 yaşındaki Gülsen Hacıbekiroğlu adlı bir kadın ise, “Pazar’ın gelişmesini istemeyenler var. Ben her partiye oy verdim. Burada siyaset yapmaya gerek yok. Pazar’ın gelişmesini istiyorlarsa böyle konuşmasınlar. Burada iş sahası olmadığı için çoluk çocuğumuz diyarı gurbette. Her şeyimizi elimizden aldılar. Çocuğum İstanbul’da, ben burada hasret çekiyorum. Tayfun gelse benim evim deniz kenarında. Bu havalimanını yapan gerekeni düşünmüştür herhalde” diye konuşurken, konuşması alkışlandı.

Toplantı karşılıklı değerlendirmelerin sonunda olaysız şekilde sona erdi.

RİZE'DE HAVALİMANI GERGİNLİĞİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Çifttgmg

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rize ~ 4 yıl önce
Rize aslinda cok farkli bir memlekettir. Anadolunun her yaninda ekmek firini ve pastacilik basta olmak uzere hizmet islerinde Rizeliler vardir. Aileler genelde buyuktur ve memleketlerine tutkun insanlardir. Pazar'a havalimani yapilir ise gercekten bambaska bir yer olur orasi. Trabzon falan hikaye. Pazar denen ilce! aslinda Dogu Karadeniz'in bassehri gibidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kapi açacaklarmissss. O kapıyı acamayacak Kamiller müdür oluyor GS de. Akparti ile alakası yok çoğunun. Ya cemaatciler ya ANAP mesutcu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bir an önce açılsın. Coook büyük de olsun. Hergün yuzlerce ucak insin. Ha bu emiceogullari getirildikleri ucakla geri gitsin. Ahl kurulsun. Bedavadan şef müdür doldular. Bide biat edenleri var. Konuşmasıni bilmeyen sistem adamıyim deyip duran hımbıllarini da alıp gitsinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000