25 Kasım 2008, Salı 11:20:50

Isparta kazası raporunda yeni karar!

Isparta'da 49'u yolcu 7'si mürettebat toplam 56 kişinin ölümüne neden olan uçak kazasına ilişkin Ulaştırma Bakanlığı'nın hazırladığı "Hava Aracı Kazası Nihai Raporu" kazayla ilgisini kanıtlayan kişi ve kuruluşlara verilecek.
  • soru soru da rapor açıklansın da bu muamma ortadan kalksın.Yoksa suçlamalar devam edecek.Bilen bilmeyen yorum yapacak.
  • bu GÜNE KADAR GÖRDÜĞÜM UÇAK KAZALARINDA HEP YANGIN ÇIKARDI.bU OLAYDA NİYE ÇIKMADI ACABA.YOKSA UÇAK YAKITSIZLIKTAN MI DÜŞTÜ.
  • teknik de hangi teknik kırımdaki teknik hangi teknikti world focus teknik mi act teknikmi.Yetki kimdeydi.Bir önceki bakımı kim yapmıştı.Acaba bakım gerçekten yapılmışmıydı.Yoksa kağıt evrak üzerinde yapılmış mı gösterilmişti.Bunu world focus kalite md.lüğü ve shgm açıklamalıdır.
  • Kazanın nedeniniAydın haricinde teknik ve kaliteyede sormak gerek.keza kalite sivil havacılığın bir nevi elemanı durumundadır.gerekli denetlemeleri kurallara uygun yapsaydı durum bu olmazdı.WFA/ANK

Ulaştırma Bakanlığı tarafından Resmi Gazete'de yayınlanan ilan da, Dünyaya Bakış Hava Taşımacılığı A.Ş.ye ait TC-AKM tescil işaretli KKK4203 çağrı adlı MD-83 tipi uçağın 29.11.2007 tarihinde Isparta'da düştüğü anımsatıldı. İlanda, "Söz konusu hava aracı kazasıyla ilgili olarak, Hava Aracı Kazası Nihai Raporu Ulaştırma Bakanlığınca görevlendirilen Kaza Soruşturma Kurulu tarafından ilgili kişi ve kuruluşların bilgisine sunulmak üzere hazırlanmıştır. Bu nedenle konu ile ilgisini kanıtlayan şahıs ve kurumlar söz konusu Kaza Raporu'nu incelemek istedikleri takdirde Bakanlığımıza başvuruda bulunabilirler" denildi.

Isparta kazası raporunda yeni karar!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Rumuz ~ 10 yıl önce
soru soru da rapor açıklansın da bu muamma ortadan kalksın.Yoksa suçlamalar devam edecek.Bilen bilmeyen yorum yapacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
bu GÜNE KADAR GÖRDÜĞÜM UÇAK KAZALARINDA HEP YANGIN ÇIKARDI.bU OLAYDA NİYE ÇIKMADI ACABA.YOKSA UÇAK YAKITSIZLIKTAN MI DÜŞTÜ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
teknik de hangi teknik kırımdaki teknik hangi teknikti world focus teknik mi act teknikmi.Yetki kimdeydi.Bir önceki bakımı kim yapmıştı.Acaba bakım gerçekten yapılmışmıydı.Yoksa kağıt evrak üzerinde yapılmış mı gösterilmişti.Bunu world focus kalite md.lüğü ve shgm açıklamalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Kazanın nedeniniAydın haricinde teknik ve kaliteyede sormak gerek.keza kalite sivil havacılığın bir nevi elemanı durumundadır.gerekli denetlemeleri kurallara uygun yapsaydı durum bu olmazdı.WFA/ANK

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000