26 Kasım 2008, Çarşamba 13:06:33

ISPARTA BAŞSAVCISI: RAPOR BİZE ULAŞMADI

Isparta kazasıyla ilgili basın toplantısı yapacağı belirtilen Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, raporun henüz ellerine geçmediğini, şu aşamada açıklama yapmasının mümkün olmadığını söyledi.
  • Bu rezillikten utanacak bir yetkili kisi yok mu bu ulkede? Neden gercekler gizleniyor, neden bu kazadan ders alinip hicbir tedbir alinmiyor, neden herkes sanki birsey olmamis gibi davraniyor. Bu ulkede neden insan hayati bu kadar ucuz? Daha once olan kazalardan ders alinip gerekli tedbirler alinsaydi bu kaza olmazdi. Ama bir sure sonra bu da unutulacak ve bir sonraki kazada yine ayni konular konusulacak.
  • Gelir başsavcım gelir merak etmeyin gerekli düzeltmeler yapılsın ondan sonra rapor size de gelir.Tbii ki sizde bir şey bulamaz ve olayı kapatırsınız.Burası TÜRKİYE yapan yapanının yanına kar kalıyor.
  • nastaraniyna cevap işi bilen varmı??? ucak kazasında yakınumı kaybettim pilot katası dendi.kara kutu yok ses kayıt sistemi calışmıyor kule ucağı görüyor yok olduğunu kac saaat sonra bildiriyor...biz Türkiye de casıyor olabiliriz ama salak asla ...M. KEMAL ATATÜRK hakkımızı aramamızı da öğretti susup oturmayı değil.Giriş ucak niye o kadar saay rotarlı kalktı..gelişme ucaktan bassediyoruz arabadan değil görülerek yol gidilmez cihazlarla rotayla gidilir....Sonuç para ???? derşeyi değiştirir.Saygılarla
  • bize okullarda öğretilen nitelikli kavram.ülkemde giriş her zaman vardır ama gelişme o kadar çok uzun sürerki,bir olayı ucundan yakalayan herkes burnunu sokuverir.bu gelişme gelişmez,gelişsede sonucu kimse beğenmes.bıraksalar romanı yazarına ki bırakmazlar,onların başka bir meslekleri vardır ama herşeydende acaip anlarlar.arkadaşlar işi ehline bırakın demiş M.KEMAL ATATÜRK

Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde oluşturulan kaza soruşturma kurulunun Türbe Tepe Mevkii'nde düşen uçak kazasına ilişkin raporunun henüz ellerine ulaşmadığını söyledi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, dün akşam saatlerinde düzenlediği basın toplantısında 7'si mürettebat 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan kaza raporunun tamamlandığına ilişkin raporun elektronik ortamda gönderildiğini açıklamıştı. Rapor ile ilgili açıklama yapan Isparta Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, altında imzası bulunan bilirkişi raporunun henüz kendilerine ulaşmadığını fakat postada olabileceğini söyledi. Raporun postadan gelmesinin birkaç gün alabileceğini belirten Şahin, incelenecek raporda eksikliklerin tespiti halinde Kurul'dan eksiklikleri tamamlamalarının da istenebileceği açıkladı.

Raporun incelenmesinden sonraki sürece ilişkin bilgi veren Şahin, "Kazaya ilişkin soruşturmayı yürüten Keçiborlu Cumhuriyet Başsavcılığı rapor incelemesini tamamladıktan sonra, rapora göre kusurlu bulunan tarafların tespiti durumunda, Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince kamu davası açılacak" dedi.

Şifre

ISPARTA BAŞSAVCISI: RAPOR BİZE ULAŞMADI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bir Vatandas ~ 9 yıl önce
Bu rezillikten utanacak bir yetkili kisi yok mu bu ulkede? Neden gercekler gizleniyor, neden bu kazadan ders alinip hicbir tedbir alinmiyor, neden herkes sanki birsey olmamis gibi davraniyor. Bu ulkede neden insan hayati bu kadar ucuz? Daha once olan kazalardan ders alinip gerekli tedbirler alinsaydi bu kaza olmazdi. Ama bir sure sonra bu da unutulacak ve bir sonraki kazada yine ayni konular konusulacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
Gelir başsavcım gelir merak etmeyin gerekli düzeltmeler yapılsın ondan sonra rapor size de gelir.Tbii ki sizde bir şey bulamaz ve olayı kapatırsınız.Burası TÜRKİYE yapan yapanının yanına kar kalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
nastaraniyna cevap işi bilen varmı??? ucak kazasında yakınumı kaybettim pilot katası dendi.kara kutu yok ses kayıt sistemi calışmıyor kule ucağı görüyor yok olduğunu kac saaat sonra bildiriyor...biz Türkiye de casıyor olabiliriz ama salak asla ...M. KEMAL ATATÜRK hakkımızı aramamızı da öğretti susup oturmayı değil.Giriş ucak niye o kadar saay rotarlı kalktı..gelişme ucaktan bassediyoruz arabadan değil görülerek yol gidilmez cihazlarla rotayla gidilir....Sonuç para ???? derşeyi değiştirir.Saygılarla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
nastaraniyna ~ 9 yıl önce
bize okullarda öğretilen nitelikli kavram.ülkemde giriş her zaman vardır ama gelişme o kadar çok uzun sürerki,bir olayı ucundan yakalayan herkes burnunu sokuverir.bu gelişme gelişmez,gelişsede sonucu kimse beğenmes.bıraksalar romanı yazarına ki bırakmazlar,onların başka bir meslekleri vardır ama herşeydende acaip anlarlar.arkadaşlar işi ehline bırakın demiş M.KEMAL ATATÜRK

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000