15 Mayıs 2011, Pazar 12:23:46

İLK SİVİL UÇAK NE ZAMAN İNECEK?

İzmit'de Deniz Hava Üs Komutanlığı'nın konuşlandığı askeri amaçlı Cengiz Topel Havaalanı'nın yanında yaklaşık 20 yıl önce yaptırılan, ekonomik olmadığı için de uzun süre kaderine terk edilen sivil amaçlı Cengiz Topel Havaalanı'na ilk sivil uçaklar önümüzdeki ay iniyor.
  • Abd çıkarları için Rusya'ya ve İran'a yıllarca sırtımızı dönmedik mi? Sırf bundan sebep Karadeniz yıllarca ihmal edilmedi mi. Karadenizlileri eleştiriyorsun, övündüğün Cengiz Topel aslen Trabzon'lu değil mi? Utanmadan niye geliyorsunuz diyorsun. Gücün yetiyorsa çıkar bizi buralardan.
  • Merak ediyorum, acaba İzmit'te Karadenizliler mi yoksa İzmitliler mi daha fazla bir nüfusa sahip. Demek ki bu ülkeyi kalkındıran çalışan çabalayan İzmitliler değil. Ha bir de Karadeniz'de sanayi kuramazsınız bunda hem coğrafi koşullar ve hem de zamanında yıllarca yanlış uygulanan "devletcilik ilkesi'nin büyük etkisi vardır. 1955 nüfus sayımında Trabzon bu ülkenin nufüs büuyüklüğü bakımından 3. sırasındaydı, şimdi ise çok gerilerde. Ne yani insanlar memleketlerinde çalışmıyorlar da perişan olup göç ediyorlar çalışmak için öyle mi. Kocaelindeki tesislerin büyük bir kısmı devlet tarafından kuruldu. Kimse bunları Ordu'ya veya Rize'ye kurmadı. Dünya'nın en eski ve en büyük ticaret yoluna bu devlet sırtını dönmedi mi yıllarca.
  • karadenizin nüfusu 1 milyon diyen kişi tüik e girsin ve araştırıp konuşssun.türkiyenin 2010 nüfusu 75 milyondur.Ve karadeniz bölgesi nüfus olarak Türkiyenin %15 ini kapsar bud 19 milyon kişi yaparlütfen cahilce komikçe yorum yapmayın bu ülkenin en zeki en başarılı en akıllı en merhametli en cömert insanı karadenizlilerdir.Evet cengiz topel havaalanı senin neyine lazım 45 km ileride sabiha gökçen havalimanı duruyor zaten.Ayrıca Kocaelinin tek dayanağı yıllardır sırtını İstanbula dayamış olması maramara bölgesinin 1/4 zaten karadenizli.Tekrar diyorum lütfen tenkit edici cahilce fikirler yazmayın çok komik oluyor.Şunuda belirtmek istiyorum önümüzdeki 20 yıl içindem herkes Karadenize göç edecek.Türkiyenin en bereketli toprakları karadenizdir.
  • Karadeniz'de 1 milyon insan yaşıyor cahil arkadaş, araştırmadan konuşma. Ayrıca sırf İstanbul'da 1 milyon Trabzonlu yaşıyor. Marmara bölgesinde 4 milyondan fazla Karadenizli var. Ayrıca Cengiz Topel de aslen Trabzonludur. Bu havaalanı sanıyorum en fazla Karadenizliler tarafından kullanılır. Komiklik yapmaya çalışan soytarılara sesleniyorum. Lazlar Karadenizde çok küçük bir bölgede yaşarlar ve hepsi de çok onurlu ve şerefli insanlardır. Komiklik yapacağım diye rezil olma.
Atıl durumda bırakıldıktan sonra 17 Ağustos Marmara Depremi'nde de hasar gören Cengiz Topel Sivil Havaalanı, geçtiğimiz yıl Ulaştırma Bakanlığı ile yapılan bir dizi görüşmelerin ardından sivil havaalanı olarak işletilmek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmişti. Haavalanı'ndaki eksikliklerin giderilmesi için gerçekleştirilen ihalenin ardından burada yoğun bir çalışma başlatılmıştı.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, bugün Kocaeli Valisi Ercan Topaca ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte havaalına giderek çalışmaları inceledi. Bakan Ergün yaptığı açıklamada, ilk sivil uçakların Haziran Ayı'nda deneme amaçlı inip kalkmaya başlayacağı havaalanından Sakarya, Yalova, Düzce ve Bolu'ya kadar geniş bir coğrafyanın yararlanacağını, büyük bir eksikliği gidereceğini söyledi. Havaalanında 3 bin metre uzunluğuna ve 30 metre genişliğe sahip pist bulunduğunu, bunun iç hat seferlerine uygun olduğunu anlatan Bakan Ergün, havaalanının Kocaeli'nin mevcut değerini de ikiye katlayacağını söyledi.
İLK SİVİL UÇAK NE ZAMAN İNECEK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
Abd çıkarları için Rusya'ya ve İran'a yıllarca sırtımızı dönmedik mi? Sırf bundan sebep Karadeniz yıllarca ihmal edilmedi mi. Karadenizlileri eleştiriyorsun, övündüğün Cengiz Topel aslen Trabzon'lu değil mi? Utanmadan niye geliyorsunuz diyorsun. Gücün yetiyorsa çıkar bizi buralardan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Merak ediyorum, acaba İzmit'te Karadenizliler mi yoksa İzmitliler mi daha fazla bir nüfusa sahip. Demek ki bu ülkeyi kalkındıran çalışan çabalayan İzmitliler değil. Ha bir de Karadeniz'de sanayi kuramazsınız bunda hem coğrafi koşullar ve hem de zamanında yıllarca yanlış uygulanan "devletcilik ilkesi'nin büyük etkisi vardır. 1955 nüfus sayımında Trabzon bu ülkenin nufüs büuyüklüğü bakımından 3. sırasındaydı, şimdi ise çok gerilerde. Ne yani insanlar memleketlerinde çalışmıyorlar da perişan olup göç ediyorlar çalışmak için öyle mi. Kocaelindeki tesislerin büyük bir kısmı devlet tarafından kuruldu. Kimse bunları Ordu'ya veya Rize'ye kurmadı. Dünya'nın en eski ve en büyük ticaret yoluna bu devlet sırtını dönmedi mi yıllarca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
karadenizin nüfusu 1 milyon diyen kişi tüik e girsin ve araştırıp konuşssun.türkiyenin 2010 nüfusu 75 milyondur.Ve karadeniz bölgesi nüfus olarak Türkiyenin %15 ini kapsar bud 19 milyon kişi yaparlütfen cahilce komikçe yorum yapmayın bu ülkenin en zeki en başarılı en akıllı en merhametli en cömert insanı karadenizlilerdir.Evet cengiz topel havaalanı senin neyine lazım 45 km ileride sabiha gökçen havalimanı duruyor zaten.Ayrıca Kocaelinin tek dayanağı yıllardır sırtını İstanbula dayamış olması maramara bölgesinin 1/4 zaten karadenizli.Tekrar diyorum lütfen tenkit edici cahilce fikirler yazmayın çok komik oluyor.Şunuda belirtmek istiyorum önümüzdeki 20 yıl içindem herkes Karadenize göç edecek.Türkiyenin en bereketli toprakları karadenizdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Karadeniz'de 1 milyon insan yaşıyor cahil arkadaş, araştırmadan konuşma. Ayrıca sırf İstanbul'da 1 milyon Trabzonlu yaşıyor. Marmara bölgesinde 4 milyondan fazla Karadenizli var. Ayrıca Cengiz Topel de aslen Trabzonludur. Bu havaalanı sanıyorum en fazla Karadenizliler tarafından kullanılır. Komiklik yapmaya çalışan soytarılara sesleniyorum. Lazlar Karadenizde çok küçük bir bölgede yaşarlar ve hepsi de çok onurlu ve şerefli insanlardır. Komiklik yapacağım diye rezil olma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000