31 Ekim 2009, Cumartesi 09:31:29

Havaalanı tartışmalarına tepki geldi!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Tüzmen, Çukurova Bölgesel Havaalanı ile ilgili 'yer' tartışmalarına sert tepki göstererek, bunun artık geride bırakılması ve havaalanın bir an önce hayata geçirilebilmesi noktasında çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.
  • SİZ ÖNCE ADANA YA BAKAIN YOLCU İÇİN NE YAPTINIZZZZZ ????????
  • kim bilir yine kimlerin cebi dolacak kim bilir yine kime peşkeş çekilecek..zaten hizmet diyerek yapılan herşeyin altından bir bürokratın yakını çıkmıyormu? yazıklar olsun
  • BU HAVAALANININ TARSUS VE SILIFKE ARASINDA KALAN BOLGEDE OLMASI DAHA MANTIKLI VE DAHA İŞLEK OLACAGINDAN EMINIM.
  • Çok havalimanı yapmak istiyorsanız yanı başınızdaki adanayı bakıma almıştınız orayı bi bitirin tam anlamıyla faliyete geçsin tarlalarıda bırakın yerinde kalsın zaten tarımcıları bitirdiler hepsi kanağlıyor hepsi bankalar olmasa çektikleri krediler olmasa ayakta duramayacak zaten bankalara ödedikleri faizler ayrı bir şey yazık yazık .....

Ulaştırma Bakanlığı tarafından DLH İnşaat Genel Müdürlüğü'nce Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Çiçekli ve Karsavuran köyleri ile Yenice beldesine bağlı Kargılı köyü sınırları içinde kalan toplam 800 hektarlık alanda yapımı öngörülen 'Çukurova Bölgesel Havaalanı' ile ilgili yer tartışması sürüyor. Çevreciler söz konusu yerin birinci derece tarım alanı olması nedeniyle endişelerini dile getirirken, iş dünyası kamulaştırma bedelinin yüksekliği nedeniyle yer seçimine karşı çıkıyor.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kürşad Tüzmen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, havaalanıyla ilgili yürütülen teknik çalışmaların tamamlanmasının beklenmesi ve ortaya çıkacak olan sonuca da herkesin saygı göstermesi gerektiğinin altını çizdi. Tüzmen, burada asıl önemli olan noktanın kente bölgesel ölçekte bir havaalanının kazandırılması olduğunu kaydetti. Yer konusunda yapılan tartışmaları 'zaman kaybı' olarak nitelendiren Tüzmen, araçlar üzerinde değil amaçlar üzerinde durulması tavsiyesinde bulundu.

Tüzmen, havaalanıyla ilgili olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve kendisinin söz verdiğini ve bu sözün de mutlaka yerine getirileceğini belirtti.

Tartışmaların artık geride bırakılarak Mersin'in bir havaalanına kavuşabilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını isteyen Tüzmen, "Yetmeyecek. Bu havaalanı da yetmeyecek. Biz kentin batı bölümünde turizmi patlatacaksak yeni bir havaalanı daha yaptırmak zorunda kalacağız. Ama öncelikle Çukurova Bölgesel Havaalanı'nı bir an önce yapıp hizmete açmamız lazım. 'Tarsus-Kazanlı Turizm Projesi'ni hayata geçirip, turistleri kentimizde ağırlamaya başlayalım, ondan sonra insanlar batıya doğru yani Anamur'a kadar olan bölgeye turlar organize edecektir. İşte o zaman herkes yapılan çalışmaların öneminin farkına varacak ve topyekün bir kalkınma hamlesi içine girecektir" dedi.

Rize örneğini veren Tüzmen, yapmış oldukları çalışmalarla bölgeye turistlerin gelmeye başladığını, önümüzdeki dönemde bölgeye dünyanın çeşitli ülkelerinden turistlerin de gelmeye başlayacağını kaydetti.

Havaalanı tartışmalarına tepki geldi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 9 yıl önce
SİZ ÖNCE ADANA YA BAKAIN YOLCU İÇİN NE YAPTINIZZZZZ ????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kim bilir yine kimlerin cebi dolacak kim bilir yine kime peşkeş çekilecek..zaten hizmet diyerek yapılan herşeyin altından bir bürokratın yakını çıkmıyormu? yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BU HAVAALANININ TARSUS VE SILIFKE ARASINDA KALAN BOLGEDE OLMASI DAHA MANTIKLI VE DAHA İŞLEK OLACAGINDAN EMINIM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Çok havalimanı yapmak istiyorsanız yanı başınızdaki adanayı bakıma almıştınız orayı bi bitirin tam anlamıyla faliyete geçsin tarlalarıda bırakın yerinde kalsın zaten tarımcıları bitirdiler hepsi kanağlıyor hepsi bankalar olmasa çektikleri krediler olmasa ayakta duramayacak zaten bankalara ödedikleri faizler ayrı bir şey yazık yazık .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000