01 Şubat 2012, Çarşamba 10:01:35

"CEZA YEMEMEK İÇİN UÇAK İÇİNDE BEKLETİYORLAR"

Radikal gazetesi köşe yazarı Cüneyt Özdemir, bugünkü köşe yazısında dün Onur Air uçağının camını kıran İranlı yolcunun haklı olduğuna dikkat çekmiş. İşte Özdemir'in o yazısı...
  • Nedense sadece Onur Air de oluyor böyle olaylar. Aşağıda Onur air çalışanı bir yazı yazmış. Zaten o yazıdan da onur airin ne durumda olduğu ortaya çıkıyor. Aynen şöyle yazmış. "Söylüyoruz ama anlamıyorlar" Demek bütün uçak anlayışsız, sadece onur air anlayışlı. Neden biz anlatamıyoruz demiyorsunuz ? Herkes yanlış anlıyorsa problem sizdedir. Onur air bu kafayla uzun süre yaşamaz. Biraz yönetimin güncellenmesi lazım.
  • ben bir onur air çalışanıyım türk ve arap yolcular hep böyle sanki bizler kabin içinde bunlarla iyi vakit geçiriyoruz ya o yüzden birlikte bekleyelim diyoruz yan yana oturan yolculara bile teker teker anlatıyoruz ama anlamıyolar çünkü cahiller kafasını çevirip onur airin arkasında kalkış sırasını bekleyen tyh uçağını göremeyecek kadar 60 lira verip uçağı satın aldığını düşünen insanlar size bi tavsiyem var bırakın uçağa binmeyin kendiniz uçun ama sıkı giyinin :))
  • Türkiye dışında 2 kez ABD 1 kere de Londra/Ist uçuşunda karşılaştığım uygulama. "Dünyanın başka bir ülkesinde görmeyeceğimiz cin fikirli bir uygulama" değil, kendisi rastlamamış henüz demek. "hatta o yolcu biz oluruz!" bu nasıl bir tehdit?? buyrun olun, hem uçuşu daha fazla rötara sokarsınız hemde memurlar eşliğinde uçuştan men edilir hakkınızda işlem yapılır...
  • O konu hiç de öyle olmuyor böyle hava şartlarında uçakta bekletilme olayı kalkış için çok min. zaman olduğundan yolcuyla kapılar kapalı halde bekleme olur aksi halde daha karmaşık bir hal alır. ve ayrıca ne olursa olsun yolcu uçağın pencerelerini kırar bende kıraraım ne demek. O sefer o yolcu yüzünden iptal oldu içinde onca yolcu vardı hepsi madur oldu. BİNMEYİN KARDEŞİM KARLI HAVADA UÇAĞA BİNMEYİN YANİ....İŞİNE GELİYORSA
Dün İranlı bir yolcu, Onur Air’e ait bir uçağın içinde 3 saat bekletildikten sonra çıldırmış, camları kırmış, kabin ekibine saldırmış.

Kusura bakmayın ama İranlı yolcunun suçu yok. Hatta adam haklı. Nedeni, Türk havayolu şirketlerinin son yıllarda alışkanlık haline getirdiği bir uygulamada.

Havayolu şirketleri rötar yapıp ceza yememek için yolcuları zamanında uçağa alıyor ve rötar uçak içinde bekleniyor. Dünyanın elbette başka bir ülkesinde göremeyeceğiniz cin fikirli bir havacılık kaçamağı.

Uçağın içinde saatlerce beklemek, Türkiye’de havayolunu kullanan bütün yolcular için birer kadere dönüşmüş durumda. İranlı yolcu 3 saat beklediği için çıldırmış; emin olun, böyle giderse yakında biz daha çok çıldıran yolcu haberi okuruz.

Hatta bizzat o yolcu biz oluruz. Bu konuya Ulaştırma Bakanlığı artık el koymalı, uçak içinde yolculara bekleme eziyeti çektirilerek rötar yokmuş gibi yapma komedisi bitirilmeli.

Cüneyt Özdemir / Radikal
"CEZA YEMEMEK İÇİN UÇAK İÇİNDE BEKLETİYORLAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

Misafir ~ 6 yıl önce
Nedense sadece Onur Air de oluyor böyle olaylar. Aşağıda Onur air çalışanı bir yazı yazmış. Zaten o yazıdan da onur airin ne durumda olduğu ortaya çıkıyor. Aynen şöyle yazmış. "Söylüyoruz ama anlamıyorlar" Demek bütün uçak anlayışsız, sadece onur air anlayışlı. Neden biz anlatamıyoruz demiyorsunuz ? Herkes yanlış anlıyorsa problem sizdedir. Onur air bu kafayla uzun süre yaşamaz. Biraz yönetimin güncellenmesi lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ben bir onur air çalışanıyım türk ve arap yolcular hep böyle sanki bizler kabin içinde bunlarla iyi vakit geçiriyoruz ya o yüzden birlikte bekleyelim diyoruz yan yana oturan yolculara bile teker teker anlatıyoruz ama anlamıyolar çünkü cahiller kafasını çevirip onur airin arkasında kalkış sırasını bekleyen tyh uçağını göremeyecek kadar 60 lira verip uçağı satın aldığını düşünen insanlar size bi tavsiyem var bırakın uçağa binmeyin kendiniz uçun ama sıkı giyinin :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Türkiye dışında 2 kez ABD 1 kere de Londra/Ist uçuşunda karşılaştığım uygulama. "Dünyanın başka bir ülkesinde görmeyeceğimiz cin fikirli bir uygulama" değil, kendisi rastlamamış henüz demek. "hatta o yolcu biz oluruz!" bu nasıl bir tehdit?? buyrun olun, hem uçuşu daha fazla rötara sokarsınız hemde memurlar eşliğinde uçuştan men edilir hakkınızda işlem yapılır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
O konu hiç de öyle olmuyor böyle hava şartlarında uçakta bekletilme olayı kalkış için çok min. zaman olduğundan yolcuyla kapılar kapalı halde bekleme olur aksi halde daha karmaşık bir hal alır. ve ayrıca ne olursa olsun yolcu uçağın pencerelerini kırar bende kıraraım ne demek. O sefer o yolcu yüzünden iptal oldu içinde onca yolcu vardı hepsi madur oldu. BİNMEYİN KARDEŞİM KARLI HAVADA UÇAĞA BİNMEYİN YANİ....İŞİNE GELİYORSA

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000