21 Nisan 2013, Pazar 13:45:21

BİR AĞAÇ YIKILIR AMA BİN TANE DİKİLİR!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, İstanbul'a yapılacak yeni havalimanının 3 Mayıs olarak belirlenen ihale tarihinde erteleme olmayacağını bildirdi...
  • sayın müsteşerın doğa ile alakası yok galiba bir ağacın ne kadar zamanda yetiştiğinden pek bilgisi yok herhalde.hv.limanının 100 yıl hizmetini düşünürken etrafı çöle çevirmeninde gereği yok bence.malesef gereğince düşünmeden yatırımlara geçiyoruz,herişimiz aynı.ama akfa yapısı değişmediği için ne söylesen boş.zamanında Atatürk hv limanı içinde kesilenlerin yerine sormak lazım kaç adet ağaç dikildi acaba?anca kesmeyi biliyoruz yerine yenisi gelmiyor.
  • Müsteşar Yardımcısı beyefendi hiç hayatında bir tane bile ağaç dikmiş mi dikmiş ise eğer kaç senede yetişiyor biliyor mu......maşallah her şeyi oldu bittiye getirmeyi seviyorlar.....
  • İstanbul 3. havalimanı 2007 de gündeme geldi.Sayın yetkililer o zaman buraya havaalanı olmaz dediler.Yıl 2012 aynı yetkililer Buraya Karar verdiler. Ne kadar büyük teknik bilgiye sahipsinizde 1 yılda Proje hazırladınız.Geçin bunları...Gerçekleri görün.. Havaalanı yapıpta bunları, bizlere Hava limanı yaptık diye söyledikçe sizlerin sözlerine asla inanmıyorum.Böyle büyük projenin 1 yılda projelerinin hazırlanması İMKANSIZ.... Neden oldu bittiye getiriyorsunuz..Yanıt tabiki yok.
  • agac dikince hemen iki haftada orman haline geliyor.orman olunca dereyi, golu vesaireyi de allah verir.orada yasayacak canlilari da ithal ediveririz afrikadan.oldu bitti. peki agac dikacek yer nerde?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, İstanbul'a yapılacak yeni havalimanının 3 Mayıs olarak belirlenen ihale tarihinde erteleme olmayacağını bildirdi.

Aka, 3. havalimanı için 17 firmanın şartname aldığını söyledi.

Bazı firmaların ihalenin ertelenmesi için başvurduğunu ancak bunun düşünülmediğini belirten Aka, yeni havalimanının yapılacağı yere ilişkin haberlere de değindi. Aka, şöyle devam etti:

"Dünyanın en büyük projelerinden birisi yapılıyor. Böyle küçük kusurlar atfederek, bu tip büyük projeler lekelenemez. Tabii ki ağaç kesilmesi gerekiyorsa kesilir ama 1 kesilir yerine bin dikilir. Yeni havalimanının yeriyle ilgili iddialarda bulunularak, projenin uygulama detayları hakkında bilgi sahibi olmadan, bu aşamada ağaç kesilecek demek spekülasyondan öteye bir şey değil."

Aka, projenin çağdaş mühendislik teknikleriyle hayata geçirileceğini ifade ederek, "canlı yaşamının yok olacağı" iddialarının hiçbir bilimsel veriye dayanmadığını söyledi.

"100 yıllık ihtiyaç dikkate alındı"

Türk havacılık sektörünün son 10 yılda dünyayı hayran bırakacak hızla büyüdüğünü dile getiren Aka, bu büyümenin yeterli altyapı ve kapasiteyle karşılanabileceğini ifade etti. Aka, şunları kaydetti:

"Bu ihtiyaçlar, şimdiden görülür ve geleceğe yönelik yeterli büyüklükte havalimanları yaparsanız gelişme devam eder, yoksa baskı altına girer. Onun için 3. havalimanı yüksek kapasiteli tutuldu. İstanbul'da dördüncü havalimanı yapamazsınız. 10-20 yıllık ihtiyaç için mi havalimanı yapacaksınız? 50-100 yıllık ihtiyacı göz önünde bulundurmanız lazım. Bu nedenle ulaşım altyapı ihtiyaç analizleri yaparak ve ileriyi görerek, iyi hesaplanmış projeleri hayata geçiriyoruz.

BİR AĞAÇ YIKILIR AMA BİN TANE DİKİLİR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

havacı ~ 5 yıl önce
sayın müsteşerın doğa ile alakası yok galiba bir ağacın ne kadar zamanda yetiştiğinden pek bilgisi yok herhalde.hv.limanının 100 yıl hizmetini düşünürken etrafı çöle çevirmeninde gereği yok bence.malesef gereğince düşünmeden yatırımlara geçiyoruz,herişimiz aynı.ama akfa yapısı değişmediği için ne söylesen boş.zamanında Atatürk hv limanı içinde kesilenlerin yerine sormak lazım kaç adet ağaç dikildi acaba?anca kesmeyi biliyoruz yerine yenisi gelmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çevreci........ ~ 5 yıl önce
Müsteşar Yardımcısı beyefendi hiç hayatında bir tane bile ağaç dikmiş mi dikmiş ise eğer kaç senede yetişiyor biliyor mu......maşallah her şeyi oldu bittiye getirmeyi seviyorlar.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 5 yıl önce
İstanbul 3. havalimanı 2007 de gündeme geldi.Sayın yetkililer o zaman buraya havaalanı olmaz dediler.Yıl 2012 aynı yetkililer Buraya Karar verdiler. Ne kadar büyük teknik bilgiye sahipsinizde 1 yılda Proje hazırladınız.Geçin bunları...Gerçekleri görün.. Havaalanı yapıpta bunları, bizlere Hava limanı yaptık diye söyledikçe sizlerin sözlerine asla inanmıyorum.Böyle büyük projenin 1 yılda projelerinin hazırlanması İMKANSIZ.... Neden oldu bittiye getiriyorsunuz..Yanıt tabiki yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 5 yıl önce
agac dikince hemen iki haftada orman haline geliyor.orman olunca dereyi, golu vesaireyi de allah verir.orada yasayacak canlilari da ithal ediveririz afrikadan.oldu bitti. peki agac dikacek yer nerde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000