02 Aralık 2013, Pazartesi 15:12:00

'BATININ KAYGISI 3. HAVALİMANI'

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, İstanbul’a yapılacak olan 3’üncü havaalanının Batı’yı kaygı içerisine soktuğunu söyledi.
  • inanmak :D gördül masalı yapılıyor
  • Sadece batidaki batililar olsa neyse içimizdeki batililarda isin iptal'i pesinde
  • dünyada üretmeden kalkınabileceğini inanan tem milletiz sanırım :) abd, japonya, almanya, ingiltere, rusya, çin, kore... bunlar üretmiyor. bunlar limanlarını, fabrikalarını, yollarını, rafinerini, madenlerini satıyor öyle kalkınıyorlar. üretmiyorlar. aldığın hemen her şeyi bu yukarıda yazanlar üretmiyor gökten zembille düşüyor. bu sebeple biz hizmet sektörüne bağlı hiç halt üretmeyen havalimanları kurarak rahat rahat gelişir kalkınırız. ığdıra hakkariye yüzlerce milyon liraya fabrikalar değil havalimanları kurmalıyız. zembille gükten düşen şeyler bu alanlara iniş yapacak. sonumuzu hiç hayırlı görmüyorum.
  • Hala bu masala inanlar var mı ? Bu kadar parayı nereden bulacaklar ? Kim kredi verecek ? İnşaat vs. İyi masallar.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, İstanbul’a yapılacak olan 3’üncü havaalanının Batı’yı kaygı içerisine soktuğunu söyledi.

Havacılıkta transfer merkezinin İstanbul olacağını belirten Müsteşar Habip Soluk, “Havacılık bir ticarettir. Fısıltı gazetelerinden yayıldığı kadarıyla Batı’yı bizim üçüncü havaalanımız oldukça ticari kaygının içerisine soktuğu söyleniyor. Gerçek payı olabilir. Çünkü transfer merkezi İstanbul olacaktır” dedi.

Amerika’da olan havacılık merkezinin 1995 yılından sonra Batı’ya kaydığının altını çizen Soluk, şöyle konuştu:

“Havacılık sektöründe yapılan yasal düzenlemeler ile sektör dünya havacılık sivil örgütlerinin tahmin ettiği 2015’i biz 2005 yılında yakaladık. Arkasından üçüncü havaalanı ile dünyanın en büyük havaalanını inşa etmeye koyulduk ve üçüncü havaalanımızın inşası İstanbul’da olacak. 1995’ten önceki havacılık merkezinin ticareti Amerika’daydı. Bu 95 yılından sonra Batı’ya kaydı. Şuanda Türkiye’ye kaymış durumda. İnşallah uzun süre Türkiye’den daha uzak doğuya kaymadan kalacaktır diye düşünüyoruz. Üçüncü havaalanımız özellikle transfer yolcusunda Türkiye’ye çok büyük katkılar sağlayacaktır. Ayrıca 60 noktaya bizim İstanbul 3. havaalanımızdan ya da ülkemizin herhangi bir havaalanından kalkıldığında 3 saatlik uçuş ile rahatlıkla varılacaktır.”

'BATININ KAYGISI 3. HAVALİMANI'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

dadada ~ 2 yıl önce
inanmak :D gördül masalı yapılıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O EM ~ 4 yıl önce
Sadece batidaki batililar olsa neyse içimizdeki batililarda isin iptal'i pesinde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tyler ~ 4 yıl önce
dünyada üretmeden kalkınabileceğini inanan tem milletiz sanırım :) abd, japonya, almanya, ingiltere, rusya, çin, kore... bunlar üretmiyor. bunlar limanlarını, fabrikalarını, yollarını, rafinerini, madenlerini satıyor öyle kalkınıyorlar. üretmiyorlar. aldığın hemen her şeyi bu yukarıda yazanlar üretmiyor gökten zembille düşüyor. bu sebeple biz hizmet sektörüne bağlı hiç halt üretmeyen havalimanları kurarak rahat rahat gelişir kalkınırız. ığdıra hakkariye yüzlerce milyon liraya fabrikalar değil havalimanları kurmalıyız. zembille gükten düşen şeyler bu alanlara iniş yapacak. sonumuzu hiç hayırlı görmüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İnanmak ~ 4 yıl önce
Hala bu masala inanlar var mı ? Bu kadar parayı nereden bulacaklar ? Kim kredi verecek ? İnşaat vs. İyi masallar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000