25 Ocak 2014, Cumartesi 13:54:14

BAKANLIK KAZA RAPORLARINI HAZIRLADI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme (UDH) Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu, "Hava Aracı Kazası Araştırma ve İnceleme Raporları" hazırlandı.
  • Sorumlularla ilgili tazminat davası açılacak gibi, şirket ve göz göre göre adeta ölüme giden gözükara kaptan pilot sanırım dava edilecek. Bakalım ne çıkacak zaman gösterecek.
  • BU RAPORLARDAN DERSLER ÇIKARTILIR ! DUYURUSU AMACINA YÖNELİK DEĞİL. PAYLAŞILMALIKİ HER ŞİRKET KENDİNE TEDBİR ALSIN.
  • SHGM den Resmi Gazetede yayınlanan bu raporların TSK de olduğu gibi Havacılıkla ilgili tüm işletmelere ve bilhassa uçuş olullarına dağıtım yapılarak gönderilmesi uygun olur.İlaveten daha önceki yıllarda da meydana gelmiş kazaların raporlarınında bir kitapçıkta toplanarak gönderilmesi çok yerinde olur.Sayın yetkililer HADİ GELİN BİR İLKE DAHA ADIM ATIN.Emniyetli uçuşlar...
  • İşte bunun için gerçek anlamda bağımsız Kaza İnceleme Kuruluna ihityacımız var. Ulaştırma Bakanlığına bağlı değil.

Toplam 3 kişinin hayatını kaybettiği 2 hava taşıtı kazasına ilişkin "Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu Hava Aracı Kazası Araştırma ve İnceleme Raporları" hazırlandı. Kazalarla ilgisini kanıtlayan şahıslar ve kurumlar söz konusu "Kaza Raporu"nu incelemek istedikleri takdirde Bakanlığa başvuruda bulunabilecek.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın "Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu Hava Aracı Kazası Araştırma ve İnceleme Raporları" ile ilgili duyuruları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre 12 Ağustos 2012 tarihinde sahibi Sema Karahan ve işletmesi Top Servis Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.'de bulunan TC-SAS tescil işaretli Cirrus SR-22 tipi seri numarası 2681 olan uçağın Hezarfen Hava Meydanı-Ayvalık Toprak Meydanı VFR uçuşu sırasında Tekirdağ İli Marmara Ereğlisi İlçesi yakınlarında Marmara Denizi'ne düşerek iki kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili olarak, "Hava Aracı Kazası Araştırma ve İnceleme Raporu", Kaza Araştırma ve İnceleme Grubu tarafından ilgili kişi ve kuruluşların bilgisine sunulmak üzere hazırlandı. Konu ile ilgisini kanıtlayan şahıslar ve kurumlar söz konusu "Kaza Raporu"nu incelemek istedikleri takdirde Bakanlığa başvuruda bulunabilecek.

Bakanlığın Resmi Gazete'de yayımlanan diğer duyurusunda 6 Nisan 2011 tarihinde Ciner Hava Taşımacılık A.Ş. envanterinde yer alan TC-HET tescil işaretli EUROCOPTER EC155-B1 tipi seri numarası 6780 olan helikopterin VFR uçuş planına göre LTBA (BOZBURUN 40° 33" 30' N 028° 45" 00' E üzerinden)-LTBR uçuşunda uçuş planında belirtilmemesine rağmen Paşalimanı Adası Narlı İskelesi karşısında bulunan bir düzlüğe iniş yaparak yolcu indirmesine müteakip İznik vadisi üzerinden VFR uçuşuna devam etmesi sırasında Bursa İli Orhangazi İlçesi Bayırköy Köyü yaklaşık 1.16 km güney-güney batısı 40° 20' 50.50" K 29° 24' 50.57" D koordinatlarına düşerek bir kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili olarak, "Hava Aracı Kazası Araştırma ve İnceleme Raporu", Kaza Araştırma ve İnceleme Grubu tarafından ilgili kişi ve kuruluşların bilgisine sunulmak üzere hazırlandı. Bu nedenle konu ile ilgisini kanıtlayan şahıslar ve kurumlar söz konusu Kaza Raporu'nu incelemek istedikleri takdirde Bakanlığımıza başvuruda bulunabilecek.

BAKANLIK KAZA RAPORLARINI HAZIRLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

ahmet ~ 4 yıl önce
Sorumlularla ilgili tazminat davası açılacak gibi, şirket ve göz göre göre adeta ölüme giden gözükara kaptan pilot sanırım dava edilecek. Bakalım ne çıkacak zaman gösterecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TG ~ 4 yıl önce
BU RAPORLARDAN DERSLER ÇIKARTILIR ! DUYURUSU AMACINA YÖNELİK DEĞİL. PAYLAŞILMALIKİ HER ŞİRKET KENDİNE TEDBİR ALSIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seneca3 ~ 4 yıl önce
SHGM den Resmi Gazetede yayınlanan bu raporların TSK de olduğu gibi Havacılıkla ilgili tüm işletmelere ve bilhassa uçuş olullarına dağıtım yapılarak gönderilmesi uygun olur.İlaveten daha önceki yıllarda da meydana gelmiş kazaların raporlarınında bir kitapçıkta toplanarak gönderilmesi çok yerinde olur.Sayın yetkililer HADİ GELİN BİR İLKE DAHA ADIM ATIN.Emniyetli uçuşlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
İşte bunun için gerçek anlamda bağımsız Kaza İnceleme Kuruluna ihityacımız var. Ulaştırma Bakanlığına bağlı değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000