15 Nisan 2011, Cuma 13:08:03

PİLOTLAR ÖZEL SEÇİLDİ

Türk Hava Kuvvetleri'nin dünyaca ünlü gösteri timi 'Türk Yıldızları'na bir yenisi daha ekleniyor. 'Solo Türk' adı verilen ve çeşitli donanımlarla güçlendirilen F-16 savaş uçağı, tek başına sergileyeceği gösterilerle, Türk Yıldızları gibi nefesleri kesecek.
  • diğerleri de bunun gölgesinde övgü paylaşıyor bence bu gerçek pilot kişiler hava otobüsü pilotlarından farklı anılmalı isim değişmeli. hak geçmesin, anlayan için arada dağlar kadar fark var
  • PİLOT'un PİLOT'u eleştirmesi kadar doğal ne var? Asıl garip olan PİLOT olmayan SENİN gibi FARKLI meslek guruplarından insanların YORUMLARI...
  • http://www.youtube.com/watch?v=EprRB4MAZPU&feature=related Best Of Low Pass Jet Fighters (Fast & Low)..
  • Canım, NASA da senin deyiminle ay mekik egitimi aldım :) İnan bana F 16 hadi onu da bırak savas uçağı kullanmak çok daha zor.
Hava Kuvvetleri Komutanlığı, kuruluşunun 100.yıldönümünde 'Solo Türk'ü günışığına çıkaracak. Kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 4.Ana Jet Üs Komutanlığı'nda bugün gerçekleştirilecek olan törende, rengi değişen ve bir takım donanımlarla güçlendirilen bir F-16 C tipi savaş uçağı ilk gösterisini yapacak.

Akıncılar'daki etkinliğe Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de katılacak.

En etkin ve güçlü savaş uçakları arasında yer alan F-16'nın manevra kabiliyeti ve Türk pilotlarının eğitim seviyesini sergileyecek 'Solo Türk' adlı tim, etkinlikler kapsamında nefes kesici gösteriler icra edecek. Dünyada çok az sayıda F-16 solo gösteri uçağı bulunurken, Türkiye'de 'Türk Yıldızları'nın ardından 'solo' alanında da dünyada söz sahibi bir duruma gelecek.

Gösteri timindeki uçağın tasarımında siyah, altın sarısı ve gümüş renkleri kullanılırken, timin pilotları ve bakım ekibi özel olarak seçildi. 'Solo Türk' sadece ulusal değil, uluslararası etkinlere de katılarak gösteriler icra edecek. 

İŞTE SOLO TÜRK'ÜN TANITIM VİDEOSU
PİLOTLAR ÖZEL SEÇİLDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 7 yıl önce
diğerleri de bunun gölgesinde övgü paylaşıyor bence bu gerçek pilot kişiler hava otobüsü pilotlarından farklı anılmalı isim değişmeli. hak geçmesin, anlayan için arada dağlar kadar fark var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
PİLOT'un PİLOT'u eleştirmesi kadar doğal ne var? Asıl garip olan PİLOT olmayan SENİN gibi FARKLI meslek guruplarından insanların YORUMLARI...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
http://www.youtube.com/watch?v=EprRB4MAZPU&feature=related Best Of Low Pass Jet Fighters (Fast & Low)..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Canım, NASA da senin deyiminle ay mekik egitimi aldım :) İnan bana F 16 hadi onu da bırak savas uçağı kullanmak çok daha zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000