30 Ağustos 2009, Pazar 11:52:05

Göklerdeki gururumuz: Türk Yıldızları

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi "Türk Yıldızları", yaptıkları gösterilerle Türkiye'yi tüm dünyada başarıyla temsil ediyor.
  • saydığınız timleri iyi araştırırsanız evet hepsi süpersonik uçaklarla uçuyor ancak uçak sayıları en fazla 6. Bizim (Türk Milletinin) timi ise süpersonik ve 8 uçakla oluşuyla İLK ve TEK.
  • Allah yeryüzünde gökyüzünde yıldızlarımızı ve onları yetiştirenleri korusun...
  • İyi ki varsınız, dosta düşmana en büyük güvencemiz sizlersiniz. Allah kaza bela vermesin..
  • kardeşlerimiz muhteşemler ve bizlerin gururları onlar.tebrik ediyor ve gözlerinden öpüyoruz. ama ilk ve tek değiller malesef. thunderbirds, blue angels, black knights, ukranien falcons vs vs...supersonik uçak kullanan bir çok ekip var. merak eden internetten baksın.

Kendilerini "Türk Milletinin Cesur Kanatları" olarak tanımlayan bu kahramanlar, ulusal egemenliğimizin en güzel sembolleri arasında yer alıyor.

Dünya çapında yaptıkları gösteriler ile büyük beğeni toplayan göklerdeki temsilcilerimiz, 24 Ağustos 2001 tarihinde Bakü/Azerbaycan'da gerçekleştirdiği gösteri sayesinde aynı anda 1 milyondan fazla kişi tarafından izlenen dünyanın tek akrobasi timi olma başarısını gösterdi.

Gösterilerini "Sekiz" süpersonik (ses üstü) uçak ile gerçekleştiren ekip, bu özelliği ile dünyadaki ilk ve tek akrotim olma özelliğini de taşıyor.

Türk Yıldızları - Turkish Stars

Göklerdeki gururumuz: Türk Yıldızları

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
saydığınız timleri iyi araştırırsanız evet hepsi süpersonik uçaklarla uçuyor ancak uçak sayıları en fazla 6. Bizim (Türk Milletinin) timi ise süpersonik ve 8 uçakla oluşuyla İLK ve TEK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Allah yeryüzünde gökyüzünde yıldızlarımızı ve onları yetiştirenleri korusun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İyi ki varsınız, dosta düşmana en büyük güvencemiz sizlersiniz. Allah kaza bela vermesin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kardeşlerimiz muhteşemler ve bizlerin gururları onlar.tebrik ediyor ve gözlerinden öpüyoruz. ama ilk ve tek değiller malesef. thunderbirds, blue angels, black knights, ukranien falcons vs vs...supersonik uçak kullanan bir çok ekip var. merak eden internetten baksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000