31 Ocak 2016, Pazar 14:37:33

THY Teknik'ten 'yetkili teknisyen' genelgesi

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş yönetimi yayınladığı genelge ile teknisyen tanımlarındaki değişiklikleri duyurdu.
  • Sayin yetkili hiç bile le bilmeyen bir olurmu allah aşkına 10 1 den 10 0 düşürülmek 4 yılını vermiş insanlara haksizlik değilmi ise daha yeni giren tecrubesizler 4 yıllık insanlara emeğinin karşılığı
  • Hadisi serifte Layik oldugunuz sekilde yonetilirsiniz buyurulmus,bizim yazismalarimiz,yorumlarimiz bir ucak teknisyenine yakismiyor arkadaslar,selamlar.
  • Arkadaşlar merhaba, Ben havacılık sektöründe çalışmak istiyorum. THY Habom diye bir firma varmış, oraya nasıl başvuru yapabilirim?
  • karakter yetmediği için devam ediyorum :) birde bahçıvan kadrosundan geçerek bir gecede lisansı gelmiş abilerimiz var ve ayrıca lisansını alamayan ve yine aynı kadrodan gelen abilerimiz biz habom döneminde iken bize çok mantıklı akıl verenleriniz oldu onlardan allah razı olsun tuzu kuru oldugunu düşünüp çalışın işte bu maaşa diyenlerde oldu şimdi bir kaçının yetkisi yok ve kara kara düşünüyorlar ki hak etmediğini düşündüğüm gelip 8 saatini şirkette gezerek dolaşan ve ben teknisyenim sen yardımcı teknisyensin çalış diyen arkadaşlarım sizler de şimdi kara kara düşünüyorsunuz sizlere şuan o kadar gülüyorumki nedenmi zamanındabiz çelik işin atmış olduğu sahte imza ile kandırıldık ve çıkar yol aradık hani istifa etsek sendika düşse tis iptal olsa falan şimdi aynısını bize soruyorlar istifa etsek sendika düşse tis iptal olurmu alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler ayrıca şunuda belirteyim şuan aglanılacak bir haldeyiz ve birbirimizedestek çıkmalıyız sadece içinden gelenleri yazdm.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş yönetimi yayınladığı genelge ile teknisyen tanımlarındaki değişiklikleri duyurdu.

Teknik A.Ş ile Çelik İş Sendikası arasında imzalanan 5. dönem Toplu İş Sözleşmesi'nde teknisyen tanımları yeniden düzenlendi. Yeni düzenleme ile teknisyenleri lisanslı ve lisanssız teknisyen olarak tanımlamak yerine yetkili yetkisiz olarak tanımı getirilmişti.

TİS'te yer alan bu madde sonrası THY Teknik AŞ yönetimi de bir genelge yayınlayarak meslek tanımlarına ilişkin değişiklikleri açıkladı.

İşte Teknik A.Ş'nin yayınladığı o genelge;
©AirportHaber

THY Teknik'ten 'yetkili teknisyen' genelgesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (90)

Kıdem nerede ~ 9 ay önce
Sayin yetkili hiç bile le bilmeyen bir olurmu allah aşkına 10 1 den 10 0 düşürülmek 4 yılını vermiş insanlara haksizlik değilmi ise daha yeni giren tecrubesizler 4 yıllık insanlara emeğinin karşılığı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A330cu ~ 2 yıl önce
Hadisi serifte Layik oldugunuz sekilde yonetilirsiniz buyurulmus,bizim yazismalarimiz,yorumlarimiz bir ucak teknisyenine yakismiyor arkadaslar,selamlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni Havacı ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar merhaba, Ben havacılık sektöründe çalışmak istiyorum. THY Habom diye bir firma varmış, oraya nasıl başvuru yapabilirim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eski habomcu ~ 2 yıl önce
karakter yetmediği için devam ediyorum :) birde bahçıvan kadrosundan geçerek bir gecede lisansı gelmiş abilerimiz var ve ayrıca lisansını alamayan ve yine aynı kadrodan gelen abilerimiz biz habom döneminde iken bize çok mantıklı akıl verenleriniz oldu onlardan allah razı olsun tuzu kuru oldugunu düşünüp çalışın işte bu maaşa diyenlerde oldu şimdi bir kaçının yetkisi yok ve kara kara düşünüyorlar ki hak etmediğini düşündüğüm gelip 8 saatini şirkette gezerek dolaşan ve ben teknisyenim sen yardımcı teknisyensin çalış diyen arkadaşlarım sizler de şimdi kara kara düşünüyorsunuz sizlere şuan o kadar gülüyorumki nedenmi zamanındabiz çelik işin atmış olduğu sahte imza ile kandırıldık ve çıkar yol aradık hani istifa etsek sendika düşse tis iptal olsa falan şimdi aynısını bize soruyorlar istifa etsek sendika düşse tis iptal olurmu alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler ayrıca şunuda belirteyim şuan aglanılacak bir haldeyiz ve birbirimizedestek çıkmalıyız sadece içinden gelenleri yazdm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kafa ~ 2 yıl önce
ne kadar saf adamsın. asıl olan sana oluyor. adam evini almış arabasını almış bu saatten sonra maaşını düşürsen iş grubunu değiştirsen ne olur. ama senin önünde 40 sene var. cebinde adam gibi paran yok.. evin yok.. istanbulda en dandik ev 300 bin..şimdi kimi örnek göstereceksin ben de şunun kadar maaş istiyorum diye. birazcık kafanı kullan. bu sendikayı thy tekniğin başına musallat eden badem bıyıklı yeni işe giren habomcu tayfa ile emekliliği gelip aman bana kimse dokunmasın diyen yaşlı grubudur. bunu o şirkette çalışan herkes bilir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000