24 Haziran 2015, Çarşamba 17:31:08

Çelik İş: "5. Dönem TİS'ni hep birlikte imzalayacağız"

THY Teknik'te yetki davasının ardından sendika savaşları son sürat devam ederken, Çelik İş'ten iddialı bir hamle geldi.
  • bugün hangarlara gelemeyen çelik-iş başkanını,çalışanların soruları karşısında cevap dahi veremeyen temsilcileri.tekniğin isyanını da haber yap airporthaber!
  • Hangi yüzle yukarıdaki maddeleri alacağız diye daha önce kandırdığınız insanları karşısına çıkıyorsunuz.Aynı maddeler Habom sözleşmesinde yok muydu indirimli uçacağız diye milleti kandırmadınız mı.Siz bir an önce teknikten elinizi ayağınızı cekin asli göreviniz olan çelik tencere tava üretimi yapan iş yerlerin de örgütlenin.
  • Çelik iş bu yüzsüzlüğünü önceki dönemde Hamdi beye karşı kullanmış olsaydı bizden alası olmazdı galiba.
  • Birleşik metal iş tek çıkış yoludur.

THY Teknik A.Ş.'nin hangi iş koluna bağlı olduğuna dair mahkeme sürecinin tamamlanması ve Yargıtay'ın Metal İş kolunda olması konusunda hüküm vermesinin ardından DİSK, Hak-İş ve Türk İş'e bağlı metal sendikaları THY Teknik çalışanları üzerinde etki kurmak için çalışma başlattı.

DİSK, Hak-İş ve Türk İş konfederasyonlarının THY Teknik üzerinde üye kapma yarışı başlarken davanın sahibi Çelik İş sendikasından bütün sendikaları gölgede bırakacak bir hamle geldi.

THY Teknik A.Ş'nin metal iş kolunda olduğunu iddia ederek mahkemeye başvurup başarı elde eden sendika, bir bildiriyle tamemen çalışanlar tarafından organize edilen ve Toplu İş Sözleşmesi'nde olmasını istediği maddeleri kabul edeceğine dair resmi deklarasyon yayınladı.

Mahkeme sürecinden önce de çok sayıda THY teknisyeninin Çelik İş sendikasına üye olması sendikanın avantajı olarak gösterilirken bu deklerasyondan sonra da üye sayısının katlanarak artacağı söyleniyor.

İşte Çelik'in bildirisi:

DEĞERLİ THY TEKNİK A.Ş ÇALIŞANLARI

Çelik-İş Sendikası olarak;

1. 5. Dönem TİS'de, 4. Dönem TİS ile elde edilen
-4 İkramiye
-Pass Hakları
-Sosyal Haklar ve diğer haklar korunarak, yeni kazanımlar elde edilecektir.

2. Siz THY Teknik A.Ş. çalışanlarından gelen talepler değerlendirilerek sendika aidat oranı %1 olarak kararlaştırılmıştır.

3. THY Habom A.Ş'den THY Teknik A.Ş'ye geçiş sırasında yetkisi olmadığı halde Hava-İş Sendikası tarafından imzalanan Ek Protokolün yarattığı mağduriyetlerin giderilmesi adına sizlerle beraber tüm çabamızı ortaya koyacağız.

4. Mühendis, Uzman, Memurlar ile ilgili var olan sorunların 5. Dönem T.İ.S'te düzeltilmesi için girişimler başlatılacaktır.

5. AHL Lokasyonun da çalışan üyelerimizin sorunlarını daha yakından takip edebilmek adına, AHL Lokasyonu yakınlarında "Çelik-İş Sendikası Havacılık 2 No'lu Şube Başkanlığı" nın açılması kararlaştırılmıştır.

6. THY Teknik A.Ş'nin tüm lokasyonlarında çalışan üyelerimizi kapsayan ve tüm üyelerimizce kabul görecek 5. Dönem TİS'ni hep birlikte imzalayacağız.

Siz THY Teknik A.Ş emekçilerine, Çelik-İş Sendikası tarafından duyurur, çalışmalarınız da başarılar dileriz.

ÇELİK-İŞ SENDİKASI
GENEL YÖNETİM KURULU


Çelik İş: "5. Dönem TİS'ni hep birlikte imzalayacağız"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (112)

t ~ 3 yıl önce
bugün hangarlara gelemeyen çelik-iş başkanını,çalışanların soruları karşısında cevap dahi veremeyen temsilcileri.tekniğin isyanını da haber yap airporthaber!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çelik işe ~ 3 yıl önce
Hangi yüzle yukarıdaki maddeleri alacağız diye daha önce kandırdığınız insanları karşısına çıkıyorsunuz.Aynı maddeler Habom sözleşmesinde yok muydu indirimli uçacağız diye milleti kandırmadınız mı.Siz bir an önce teknikten elinizi ayağınızı cekin asli göreviniz olan çelik tencere tava üretimi yapan iş yerlerin de örgütlenin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gariban habomcu ~ 3 yıl önce
Çelik iş bu yüzsüzlüğünü önceki dönemde Hamdi beye karşı kullanmış olsaydı bizden alası olmazdı galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Metalci ~ 3 yıl önce
Birleşik metal iş tek çıkış yoludur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000