07 Ekim 2011, Cuma 07:59:06

YÜZDE 10 THY, YÜZDE 30 KKTC VE YÜZDE 60 ÖZEL...

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, yeni havayolunun kurulması ile ilgili prosedürün işlediğini açıkladı...
  • yeni kurulucak havayolunda 13. ve 14 maaş olacakmı bilgisi olan varmı?
  • umarız dediği gibi Ercan Havalimanı gelişir ve standartları artar birde özel bekleme salonlarıda açılması lazım tıpkı türkiye ve diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi madem ki uluslar arası standartta olacak ve son olarak 8 tane körük yetecek mi yeni kurulacak hava yolu şirketi ile birlikte malumunuz çok yoğun dönemleride düşünmek lazım her zaman için
  • NASIL Kİ CTP HÜKÜMETİ ZAMANINDA BİR GEÇİTKALE HAVAALANI İHALESİNİ YAPAMAYIP YÜZÜNE GÖZÜNE BULAŞTIRDI ERSAN SANER DE BU İŞİ YAPAMAYACAK.UBP HÜKÜMETE GELDİ GELELİ NEYİ YAPTI ZATEN BECERİKSİZLER ORDUSU BUNLAR.
  • İnanalım mı? Çok Duyduk Bu Masalları....
Saner, yüzde 10 THY, yüzde 30 KKTC ve yüzde 60 özel sektörden oluşan yeni şirketin, Rekabet Kurulu’ndan 25 Eylül’de onay aldığını söyledi.
 
Bakan Saner, önümüzdeki hafta gayrı resmi yönetim kurulu toplantısında, yeni şirketin ana sözleşmesinin imzalanacağını ve Türk Sivil Havacılığı’na uçuş izni için müracaat yapılacağını belirtti.
 
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, bakanlığının icraatlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
 
Karayollarının standartlarını yükseltmek için Türkiye ile çalışmaların sürdüğünü ve iyi bir noktaya gelindiğini belirten Saner, Gazimağusa - İskele Anayolu’nun New Jersey tipi korkulukları ve aydınlatmaları ile prototip olacağını söyledi.
 
Saner, 2012 yılının ilk çeyreğinde, karayollarının yüzde 75’inin aydınlatılmış olacağını da aktardı.
 
Ersan Saner, Güzelyurt - Lefke ve Lefkoşa - Kuzey Çevre Yolu’nun yapılması için de gerekli adımları atmak zorunda olduklarını ifade etti.
 
Ercan’ın yenilenmesine de değinen Saner, Ercan’ın uluslararası standartlara göre yenilenmesinin gerekliliğine dikkat çekti.
 
Saner, Ercan’ı yap - işlet - devret modeli ile modern, 152 bin metre kare kapalı alana sahip, 8 körüklü yeni bir havalimanı olarak inşa edeceklerini açıkladı.
 
Ersan Saner, yenileme için teknik çalışmaların tamamlandığı bilgisini de verdi.
 
Yeni havayolunun kurulması ile ilgili olarak da Saner, şirket oluşması yönündeki sıkıntıları anımsatırken, “Bu konu hakkında, artık konuşmamayı ve işe odaklanmayı şiar edinerek yolumuza devam ediyoruz” dedi ve şöyle devam etti:
 
“Yönetim ilk beş yıl tamamen THY’de olacak şekilde yüzde 10 THY, yüzde 30 KKTC’nin kurduğu Kantara Hava Taşıma Şirketi ve yüzde 60 özel sektörden oluşacak yeni şirketin, sivil havacılıktan izin almak için önce, Rekabet Kurulu’na başvurduk ve 25 Eylül’de onayımızı aldık. Önümüzdeki hafta THY Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri adamızı ziyaret edecek ve burada gayrı resmi yönetim kurulu toplantısı yaparak, yeni şirketin ana sözleşmesi imzalanacak ve Türk Sivil Havacılığı’na uçuş izni için müracaat yapılacak
 
“Bu konuda, net açıklamalarla, ilgili süreç içinde halka birebir bilgi verilecek ve gerçekleştikçe de açıklanacak”.
YÜZDE 10 THY, YÜZDE 30 KKTC VE YÜZDE 60 ÖZEL...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
yeni kurulucak havayolunda 13. ve 14 maaş olacakmı bilgisi olan varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
umarız dediği gibi Ercan Havalimanı gelişir ve standartları artar birde özel bekleme salonlarıda açılması lazım tıpkı türkiye ve diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi madem ki uluslar arası standartta olacak ve son olarak 8 tane körük yetecek mi yeni kurulacak hava yolu şirketi ile birlikte malumunuz çok yoğun dönemleride düşünmek lazım her zaman için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
NASIL Kİ CTP HÜKÜMETİ ZAMANINDA BİR GEÇİTKALE HAVAALANI İHALESİNİ YAPAMAYIP YÜZÜNE GÖZÜNE BULAŞTIRDI ERSAN SANER DE BU İŞİ YAPAMAYACAK.UBP HÜKÜMETE GELDİ GELELİ NEYİ YAPTI ZATEN BECERİKSİZLER ORDUSU BUNLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İnanalım mı? Çok Duyduk Bu Masalları....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000