10 Ekim 2011, Pazartesi 09:20:14

"YOLCULAR UCUZ UÇUŞ DİYE KANDIRILIYOR"

Türkiye'nin genç ve başarılı özel havayolu şirketi Atlasjet yeni uygulamasını Bodrum'da tanıttı...
  • Anlattıklarına tamamen katılıyorum geçen hafta atlasjet ile uçtum uçak temizliği,hizmet kalitesi,ikramlar ve en önemlisi koltuk aralığı harikaydı tebrikler atlasjet izmirden daha fazla uçuş ve nokta istiyoruz
  • nedeni tüm havayolları erken bilet satmak için ucuz sınıfta yer açıyor ve kademeli olarak artıyor.bu low cost a en büyük örnek. Bunun haricinde ATLASJET gerçekten iyi hizmet veriyor.fazla bagaj ücretsiz servisler ve farklı uygulamalarla bir çok yeniliğe örnek olmuştur. . Diyeceğim odirki ATLASJET yapar diğer havayolları geriden takip eder. SUdan ücret alınıyor denmeside çok yanlış çünkü devlette sudan ücret alıyor.....
  • AtlasJet masa başında böyle konuşuyor ama hizmetlerden haberi yok herhalde ? Ben olsam KKTC hattını kapatırım. Neden mi ? Gidinde görün ercanı.
  • harcırahlar da yarıya inmiş.yakında(aralık sonu) maaşlarda aksar sa iş aramaya başlarsınız.ozaman görürüz low cost u high cost u.
Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy ve Genel Müdür Orhan Coşkun'un ev sahipliğini yaptığı tanıtım gezisinde gazetecileri Voyage Torba otelde ağırlayan şirket, 'Ekonomi Plus' adı verilen uygulamasını da burada sundu.

Tanıtım amaçlı düzenlenen basın toplantısında Atlasjet adına konuşan Yönetim  Kurulu Başkanı Murat Ersoy, 'Biz zaten hiçbir zaman low cost olmadık' dedi.
Konforlu bir uçuş deneyimi için sunduğu tüm hizmetleri ekonomi Plus adıyla tek çatı altında topladıklarını ifade eden genç patron Ersoy; 'Biz yolcusunu en çok seven havayoluyuz' dedi.
 
Ekonomi Class'ın dışında bir uygulamanın da olduğunun altını çizen Atlasjet, 77 cm koltuk aralıkları, 14 içecek seçeneği ile sandviç ve keklerin olduğu ücretsiz ikram, ücretsiz servis ve 20 kilogramlık bagaj hakkının yanı sıra 12 saat öncesine kadar saatinde değişiklik yapılan biletlerden ücret alınmamasını ekonomi class olarak değil Ekonomi Plus olarak adlandırdı.


 
Konu hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Murat Ersoy; 'Buraya kavram karmaşasını noktalamak adına toplandık. Havacılık sektöründe bir kavram karmaşası var. Buna son vermek için buradayız. Havacılık sektörü büyüdükçe karmaşa da arttı. 5 yıl öncesine kadar şirketlerde business ve ekonomi class uygulamaları vardı. Sonra first class uygulaması ona eşlik etti.
 
Daha sonra ortaya bir low cost sistemi çıktı. Önce koltuk aralıkları daraldı, sonra ikramlardan hatta sudan bile ücret alınmaya başlandı. Oksijenin haricinde herşey paralı oldu. Ama bizde bu durum hiçbir zaman böyle olmadı' dedi.
 
ÖZEL ŞİRKETLERİN HEPSİ LOW COST MU?
 
Özel şirketlerin yavaş yavaş ortaya çıkması ve ardından oluşan ucuz bilet furyasının yolcunun kafasını karıştırdığını ifade eden Ersoy; 'Yolcu artık bütün özel havayolu şirketlerini low cost sanmaya başladı. Hatta sektör THY ve low cost olarak görüldü. Ancak biz hiçbir zaman low cost mantığıyla çalışmadık. Maliyetten çok yolcu memnuniyetini düşündük. Yolcu gibi düşünüp o mantıkla hareket ettik. Örneğin koltuk aralıklarını açtık. 77 cm. yaptık. Bunun havacılıktaki karşılığı 33 inch'tir. Çünkü biz yolcusunu gerçekten en çok seven havayolu şirketiyiz. Seferlerimizi ve bazı noktalarda günlük uçuş sayımızı artırdık' şeklinde konuştu.

255 BİN HACI TAŞIDIK
 
Bu yılın Şubat ayından itibaren Hacı taşımaya başladıklarını da belirten Ersoy, 'Bu anlamda THY çok önemli bir sayıya sahipti. Biz de Şubat ayından itibaren 255 bin Hacı taşıdık ve low cost mantığından hep uzak durduk. Dediğimiz gibi, biz hep yolcu gibi düşündük. Mesele havaalanı yapmak değil, oraya ulaşımdır. Biz bu konuyu da hallettik. Ücretsiz servsilerimiz yolcularımızı havaalanına, havaalanından da gideceği yere son derece konforlu şekilde ulaştırıyor. Ayrıca servis hizmeti sağlayan otobüslerimiz sıfır olup konfor da ön planda tutuluyor' dedi.
 
PEKİ EKONOMİ PLUS NEDİR?
 
Yeni başlatılan uygulama hakkında konuşan Ersoy; 'Ekonomi Plus, yolcuya low cost'un üzerinde hizmet vermek ve bundan bedel almamaktır. Aslında amacımız var olan uygulamamızı tanıtmak. Yani koltuk aralıklarının geniş, ikramın ve havaalanlarından yapılan servis hizmetinin ücretsiz olduğu bir uygulamadır. Biz hiçbir zaman low cost olmadık. Hiçbir zaman ikramdan para almadık. Koltuk aralıklarını dar tutmadık. İşte ekonomi Plus budur. Normal seyahat ile Low cost seyahatin arasında olan bir uygulamadır. 


 
EN DAKİK ŞİRKET BİZİZ
 
Atatürk Havalimanı'nda en dakik havayolu şirketinin Atlasjet olduğunu hatırlatan Murat Ersoy, 'DHMİ verilerine göre Atatürk Havalimanı'ndan en dakik kalkış yapan şirket biziz. İşte bir farkımız da bu. Low cost'tan bizi ayıran seçeneklerden bazıları da bilet saatini değiştirme konusunda uyguladığımız yöntemdir. Uçuştan 12 saat öncesine kadar yapılan herhangi bir değişiklikten para almıyoruz. Bizde bagaj hakkı 20 kilodur. Diğer şirketlerde ise bu 15'tir. Diğer şirketler bazen 1 kilo için yolcuyla kavga edecek noktaya geliyor. Bizde böyle birşey mümkün değil.Çünkü yolcusunu en çok seven havayolu şirketiyiz. 1. sınıf hizmet verip 3. sınıf ücret alıyoruz. Bunun adı da ekonomi plus'tır. Şimdiye kadar low cost mantığıyla çalışan şirketler yolcuları ucuz uçuş diye sürekli kandırdı. Ama aslında bakarsanız, online check-in, bagaj sınırı ve yolcunun uçaktan indikten sonra ulaşıma harcayacağı parayı göz önüne aldığınızda ucuz uçuş olmadığını görecekesiniz' dedi.

SORULARI YANITLADI
 
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ersoy, ekonomi plus'ı diğer şirketlerden ayıran özelliğin ne olduğu ve yeni bir uygulama olup olmadığı şeklindeki soruyu; 'Yolcunun kafasında hep bir soru işareti vardı ve konu onlar için çok karmaşıktı. Daha önce de dediğim gibi biz hiçbir zaman low cost olmadık. Bahsettiğim uygulamaları low cost mantığıyla çalışan şirketlerde bulamazsınız. Biz bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bizim derdimiz maliyet değil, yolcu memnuniyeti'  şeklinde yanıtladı.

Yeni Ekonomi Plus uygulamasındaki geniş koltuk aralıklarını sağlamak için toplam 18 koltuktan vazgeçtiklerini ve yolculara sunulan bu ayrıcalıklı hizmetlerin bedelinin yılda yaklaşık 30 milyon doları bulduğunu belirten Ersoy, 2012'de 3 milyon yolcu hedeflediklerini ve doluluk oranında da yüzde 8 ila 9 arasında bir artış beklediklerini açıkladı.

Atlasjet'in iPad uygulamasına geçtiğini de hatırlatan Ersoy, güncel uçuş tarifelerinin iPad ile görüntülenebileceğini ve uçuşlar ile ilgili iniş-kalkış saatlerine ulaşılabileceğini de açıkladı.©AirportHaber
"YOLCULAR UCUZ UÇUŞ DİYE KANDIRILIYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 7 yıl önce
Anlattıklarına tamamen katılıyorum geçen hafta atlasjet ile uçtum uçak temizliği,hizmet kalitesi,ikramlar ve en önemlisi koltuk aralığı harikaydı tebrikler atlasjet izmirden daha fazla uçuş ve nokta istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
nedeni tüm havayolları erken bilet satmak için ucuz sınıfta yer açıyor ve kademeli olarak artıyor.bu low cost a en büyük örnek. Bunun haricinde ATLASJET gerçekten iyi hizmet veriyor.fazla bagaj ücretsiz servisler ve farklı uygulamalarla bir çok yeniliğe örnek olmuştur. . Diyeceğim odirki ATLASJET yapar diğer havayolları geriden takip eder. SUdan ücret alınıyor denmeside çok yanlış çünkü devlette sudan ücret alıyor.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
AtlasJet masa başında böyle konuşuyor ama hizmetlerden haberi yok herhalde ? Ben olsam KKTC hattını kapatırım. Neden mi ? Gidinde görün ercanı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
harcırahlar da yarıya inmiş.yakında(aralık sonu) maaşlarda aksar sa iş aramaya başlarsınız.ozaman görürüz low cost u high cost u.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000