12 Aralık 2008, Cuma 16:00:53

"Yolcular çığlık çığlığaydı!"

Ankara-Batman seferini yaparken kokpit camının kırılması sonucu Esenboğa Havalimanı'na zorunlu iniş yapan Anadolujet'e ait TK 952 sefer sayılı TC-JEV kuyruk tescilli Efes adlı yolcu uçağında bulunan Şehmus Özmen, dehşet anlarını anlattı.
  • pireyi deve yapin siz ondan sonra millet paniklesin.. gozunu sevdigiminin amerikalilari.. adamlara anlatirsin sorunu, meydana donuyoruz dersin, giklari cikmaz. Cazgir millet olduk ciktik..
  • Acemi pilot lafına takıldım kaldım!!!Herkes mahaşallah herşeyin en iyisini biliyor!!!pes yani!! AliEkber Ulusoy yılların en deneyimli kaptanıdır!!! Biraz saygı lütfen!!!
  • Tekpilot ağzına sağlık .Pilotların uyması gereken kurallar ve şirket prosüdürleri vardır de olay kapansın bu kadar basit bir cevabı allandırıp budaklandırmanın ne anlamı var.Hepimizin yaptığı işi kurallar belirler.Kuralları bir olduğuna göre neyin yorumunu yapıyoruz hala.Aç kitabı bak kitap ne derse o.
  • Arkadaşlar,yazılan üsluplarda kaba veya birbirimizi rencide edici yazılar yazmamız,hen kendi içerimizdeki hiyerarşiye hemde bu tip yazıları okuyan okurlar için örnek olmuyor.THY uçuş işletme başkanlığının yayınladığı prosedüre istinaden uçak en yakın yedek meydane divert etmiştir..Cam katmanlarının kalınlığı,iç ve dış katmanlara göre değişir..çatlak boyu ve derinliği ilgili AMM'lerde zaten yazıyor..Bu kararı o anda kaptanın verebilmesi güç olduğundan doğru bir karar vermiştir...

Şehmus Özmen, Ankara'dan havalandıktan yaklaşık 30 dakika sonra uçağın hafif bir şekilde savrulduğunu hissettiklerini, uçağın aniden 'U' dönüşü yaptığını belirtti. Özmen'in verdiği bilgilere göre, uçak dönüş yaptıktan sonra Kaptan Pilot Ali Ekber Ulusoy yolculara anons yaparak uçağın kokpit camının çatladığını söyledi. Kaptan Pilot Ulusoy yolculara yaptığı anonsta Ankara'ya dönerek acil iniş yapmaları gerektiğini ve aynı uçuş için tahsis edilecek başka bir uçakla tekrar Batman'a hareket edeceklerini bildirdi.

Pilot Ulusoy'un anonsundan sonra yolcular arasında panik yaşandığını söyleyen yolcu Özmen, uçakta bulunan kadınlardan birkaçının ağlamaya ve çığlık atmaya başladığını kaydetti. Özmen, ''Uçakta yaşanan gürültüden ben de korkmaya başladım. Hostesler anons yaptı. Hosteslerin her şey yolunda lütfen panik yapmayın demeleri üzerine uçakta bulunanlar sakinleşti ve uçak hiçbir şey yokmuş gibi seyrine devam etti. Ardından Esenboğa Havalimanı'na normal bir iniş yaptık" dedi.

Yolcular daha sonra THY'ye ait Boeing 737-800 tipi 'Tunceli' isimli uçakla Batman'a ulaştırıldı.

"Yolcular çığlık çığlığaydı!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

si atil ~ 9 yıl önce
pireyi deve yapin siz ondan sonra millet paniklesin.. gozunu sevdigiminin amerikalilari.. adamlara anlatirsin sorunu, meydana donuyoruz dersin, giklari cikmaz. Cazgir millet olduk ciktik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
slideaarmed ~ 9 yıl önce
Acemi pilot lafına takıldım kaldım!!!Herkes mahaşallah herşeyin en iyisini biliyor!!!pes yani!! AliEkber Ulusoy yılların en deneyimli kaptanıdır!!! Biraz saygı lütfen!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
muzur ~ 9 yıl önce
Tekpilot ağzına sağlık .Pilotların uyması gereken kurallar ve şirket prosüdürleri vardır de olay kapansın bu kadar basit bir cevabı allandırıp budaklandırmanın ne anlamı var.Hepimizin yaptığı işi kurallar belirler.Kuralları bir olduğuna göre neyin yorumunu yapıyoruz hala.Aç kitabı bak kitap ne derse o.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tekpilot ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar,yazılan üsluplarda kaba veya birbirimizi rencide edici yazılar yazmamız,hen kendi içerimizdeki hiyerarşiye hemde bu tip yazıları okuyan okurlar için örnek olmuyor.THY uçuş işletme başkanlığının yayınladığı prosedüre istinaden uçak en yakın yedek meydane divert etmiştir..Cam katmanlarının kalınlığı,iç ve dış katmanlara göre değişir..çatlak boyu ve derinliği ilgili AMM'lerde zaten yazıyor..Bu kararı o anda kaptanın verebilmesi güç olduğundan doğru bir karar vermiştir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000