27 Mayıs 2008, Salı 08:12:06

Yolcular Anadolu Jet'ten şikayetçi!

Ankaralı yolcular, THY'nin, İstanbul dışındaki iç hatlara alt markası Anadolu Jet'le sefer düzenlemesine tepkili. Seçeneksiz bırakıldıklarını belirten yolcular, uygulamayla mil puan da toplayamadıklarını belirtiyorlar.
  • Sitem yazımı yayınlayacağınıza dünkü yorumumu bulup sistemden onu yayınlasaydınız ya!!! Hiç olmazsa habere bi katkısı olurdu... hayret bişey...
  • Bu haberiniz üzerine dün (27.05.2008) gece 23.00 civarında "emrecan" ın yorumundan sonra güzel bir yorum yazmıştım. Herhangibir aşağılama, hakaret, küfür, kötü söz vs.. içermeyen, detaylı, güzel (en azından ben öyle olduğunu düşünüyorum) bir yorum da ben eklemiştim. Ancak üzülerek görüyorum ki yorumum yayınlanmamış. Gecenin bi saatinde eşimizden, çoluğumuzdan, çocuğumuzdan vakit ayırıp sitenizi takip ediyoruz, kendimizce katkımız olsun diye de yorumlarımızla renk katmak, sesimizi dile getirmek istiyoruz, ancak ne yazık ki yayınlamıyorsunuz!!! Ben sitenizin üyesiyim. Bari maille bir bilgilendirme yapılsa yayınlanmamasıyla ilgili diyeceğim ama, üyelik olayını da rafa kaldırdınız. Bundan sonra da böyle devam edecekse, yani yazdıklarımızı keyfinize göre yayınlayacaksanız ya da yayınlamayacaksanız bilelim de ona göre davranalım. Boşuna zaman harcamayalım yorum yazacağız diye. Herkesin zamanı çok kıymetli. Saygılarımla,
  • YoSayın Topçu; Aşağıda sizin, Diyarbakır da yapmış olduğunuz bir tanıtım toplantısında yapmış olduğunuz açıklamalar hem İHA ve Anadolu Ajansında yayımlanmıştır. İhlas Haber Ajansının Yayınlandığı Tarihi:1 Nisan 2008 03:25 Güncelleme :11 Nisan 2008 Cuma 3:26 yayımladığı haberde ” Anadolujet ile yolculuk yapacakların THY konforuna sahip olacağını dile getiren THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili Topçu, ” diye ifade ediliyor. Ayrıca aynı haberde; “23 Nisan'da başlayacak olan Anadolujet uçuşlarının Ankara merkezli olmak üzere hergün İzmir, Bodrum, Dalaman, Antalya, Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Erzincan, Batman, Muş, Van, Erzurum, Kars ve Trabzon'a karşılıklı olarak 29-54 YTL arasında yapılacağı ifade edildi.” THY yönetim kurulu vekilinin söylemlerini dikkate almak ve doğru kabul etmek en doğal olanıdır diye düşünüyorum. Ancak sizlere sormaktan kendimi alamıyorum hiç anadolu jet ile uçtunuz mu? Kepazeliği ve rezilliği gördünüz mü? 18 mayıs 2008 tarihinde Hürriyet Gazetesi Ekonomi sayfasında Metehan Demir imzalı “Anadolujet yolcusunu sinirden uçuruyor “ yazıyı sanırım takip etmişinizdir. Burada yazılan her şey doğru olup insanlarımızın elinde seçme hakkının alınması konusundaki düşünceleriniz nereden kaynaklanıyor bir anlam veremedim. Sloganımız olan “tek bayrak tek vatan” düşüncesine ne oldu diye sormaktan kendimi alamıyorum. İstanbul’ da yaşan insanlar ile anadoluda yaşayan insanlar için yapmış olduğunuz ayrımı bir tüelü anlayamıyoruz. Birkaç şişe su, veya birkaç bardak çay ile reklam geliri ile basılan SKY LİFE dergisinin sizlere maliyeti nedir merak ediyorum ve bilgi edinme kanununa göre bunları öğrenmek istiyorum. Sayın Topçu; Miles Smiles millerini sadece İstanbul yolcuları mı? Mil toplayacaklar ve imkanları ile CIP salonlarından sadece İstanbul yolcularımı yararlanacak bunun bir benzer uygulaması var mı? Ayrıca; 29-54 YTL olarak ifade ettiğiniz rakamlar aslında kaç YTL çıkıyor hiç internet sayfanızdan baktınız mı? THY inin uçuş fiyatından farkı nedir? Daha önce sizlere yazmıştım belki okuma fırsatı bulamamışınızdır. Anadolujet ile uçuş deneyimimi tekrardan sizlere göndermek istiyorum. Bu olumsuzlukları gidermek için neler düşündüğünüzü veya neler yaptığınızı merak ediyor ve merakla bir şeyler yapmanızı görmeyi bekleyeceğim. Çünkü bir kurumun Yönetim Kurulu vekilinin söylemlerinin gerçekliğini yaşamamak ve yaşatmak kadar mutlu bir duygu olmasa gerek. Diğer bir yaklaşım ise Anadolujetin Ankaralı ve Anadolulu yolcularına uyguladığı 2. Sınıf vatandaşlık muamelesi hem THY ye hemde sizlere yakışmamaktadır. Saygılarımla ANIL DAĞLAR
  • En son uçuşumda Adana'ya (45 dk uçuş) iki saat rötarlı, dönüştede bir saat rötarlı yolculuk ettim. Zamandan kazanmak için havayolunu seçmiştim ama bana daha fazla zaman kaybına sebep oldu.Zamanla düzeleceğine inanıyorum ancak alternatifsiz olması büyük sorunlara yol açabilir. Burada ucuz uçmak isteyen vatandaşı düşünerek yapılmış (iyi niyetli kabul edersek tabi) bir hizmet var. Ayrıca iç hatların en uzun süren yolculuğu kaç saattir yahu.? Büyük konfor içinde uçmak isteyen varsa buyursun VIP Airlines şirketi kursun.

Türk Hava Yolları'nın (THY) yeni alt markası Anadolu Jet'i, Ankara'dan İstanbul dışındaki iç hatlara uçuşta zorunluluk haline getirmesi, Ankaralı yolcuların tepkisini çekti. Ankara'dan İstanbul dışındaki iç hatlarda seyahat etmek isteyen tüm yolcular artık sadece Anadolu Jet ile uçabiliyor. Business classla yolculuk etmek isteyen yolculara İstanbul aktarmalı uçuşlar tahsis ediliyor. Miles&Miles sahipleri ise hem mil toplayamadığı hem de belli bir limitin üstünde uçuş yapanların yararlandığı CIP salonuna girmek için ekstra 20 YTL talep edildiği için uygulamadan şikayetçi.

Nisan ayı sonunda Ankara merkezli olarak iç hatlarda uçuşa başlayan THY'nin ucuz maliyetli havayolu markası Anadolu Jet'te de THY'de alıştıkları konforu isteyen yolcular, "Hem Ankara uçuşlarında alternatifsiz bırakıldık hem de Miles & Smiles'a, Business Class'a ciddi kısıtlama getirildi. Eski düzene geri dönülmesini talep ediyoruz" diyerek şikayetlerini dile getirdiler. Konseptin bunu gerektirdiğini vurgulayan THY Basın Müşaviri Ali Genç ise şikayetlerin değerlendirileceğini belirtmekle yetindi. Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) eski Başkanı Şahabettin Bolukçu, THY'nin şimdilik bir bilgilendirme sancısı çektiğine işaret etti.

THY'nin maliyetleri düşürmek ve havayolu taşımacılığını ülke geneline yaymak için faaliyete geçirdiği alt markası Anadolu Jet, halen iç hatlarda 20 noktaya uçuyor.

Dayatma rahatsız etti

İsminin tam olarak yazılmasını istemeyen Ankaralı iş adamı E.T, THY'nin yurtiçindeki havayolu ulaşımını geliştirmek için attığı bu adımı desteklediklerini ancak kendilerine de seçim şansı sunulması gerektiğini söyledi. THY yolcusu işadamı, "Ankara'dan istediğimiz sıklıkla uçamıyoruz. Uçağa 16 yeni sıra eklendiği için koltuklar itiş kakış bir halde.  Alternatifimiz kalmadı" diye konuştu.

Ankara'dan uçuş için THY'nin internet sitesinden bilet aldıklarını, ancak ardından biletin Anadolu Jet olarak teyit edildiğine dair bilgi geldiğini anlatan yolcu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Anadolu Jet'in THY'nin yeni bir markası dense bile, kazanılan haklarınız burada geçerli olmuyor. Elit Plus kartım var, 200 bin mil kazanmışım, ancak Anadolu Jet ile uçtuğum için CIP'i kullanamıyorum. 'Siz bu hakları elde ediyorsunuz ancak hakkınızı kullanamazsınız' deniyor. 20 YTL ücret ayrıca korkunç bir şey."

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Bölüm Başkanı Güven Arif Sargın da, Ankara'da altnernatifsiz bırakıldıklarını söyledi.

Talepleri değerlendireceğiz

Taleplerin ve şikayetleri dikkate alacaklarını kaydeden THY Basın Müşaviri Ali Genç, "İlave olarak sefer yapabileceği bir ticari hacim görülürse, bu değerlendirilir" dedi. Ankara'dan business uçan yolcu sayısının çok sınırlı olduğunu belirten Genç, her uçakta 1-2 business uçan yolcu olduğunu, o yolcular için de bir konsepti delmenin ve başka bir şeye dönüştürmenin diğer yolculara haksızlık olacağını savundu.

Eski TÖSHİD Başkanı ve Onur Air Genel Müdürü Şahabettin Bolukçu da, THY'nin şimdilik bir bilgilendirme sancısı çektiğini söyledi. "THY'nin yolcunun o markadan beklentilerini ve yolcuya onun dışında ne beklememesi gerektiğini çok iyi anlatması lazım" diyen Bolukçu, "Ben yolcu olarak Anadolu Jet ile uçarken CIP'den istifade etmeyeceğimi, yemeğimin olmayacağını, fiyatın farklı olacağını bilmeliyim" diye konuştu.


Kaynak: Referans

Yolcular Anadolu Jet'ten şikayetçi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

inspector ~ 10 yıl önce
Sitem yazımı yayınlayacağınıza dünkü yorumumu bulup sistemden onu yayınlasaydınız ya!!! Hiç olmazsa habere bi katkısı olurdu... hayret bişey...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
inspector ~ 10 yıl önce
Bu haberiniz üzerine dün (27.05.2008) gece 23.00 civarında "emrecan" ın yorumundan sonra güzel bir yorum yazmıştım. Herhangibir aşağılama, hakaret, küfür, kötü söz vs.. içermeyen, detaylı, güzel (en azından ben öyle olduğunu düşünüyorum) bir yorum da ben eklemiştim. Ancak üzülerek görüyorum ki yorumum yayınlanmamış. Gecenin bi saatinde eşimizden, çoluğumuzdan, çocuğumuzdan vakit ayırıp sitenizi takip ediyoruz, kendimizce katkımız olsun diye de yorumlarımızla renk katmak, sesimizi dile getirmek istiyoruz, ancak ne yazık ki yayınlamıyorsunuz!!! Ben sitenizin üyesiyim. Bari maille bir bilgilendirme yapılsa yayınlanmamasıyla ilgili diyeceğim ama, üyelik olayını da rafa kaldırdınız. Bundan sonra da böyle devam edecekse, yani yazdıklarımızı keyfinize göre yayınlayacaksanız ya da yayınlamayacaksanız bilelim de ona göre davranalım. Boşuna zaman harcamayalım yorum yazacağız diye. Herkesin zamanı çok kıymetli. Saygılarımla,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ANIL DAĞLAR ~ 10 yıl önce
YoSayın Topçu; Aşağıda sizin, Diyarbakır da yapmış olduğunuz bir tanıtım toplantısında yapmış olduğunuz açıklamalar hem İHA ve Anadolu Ajansında yayımlanmıştır. İhlas Haber Ajansının Yayınlandığı Tarihi:1 Nisan 2008 03:25 Güncelleme :11 Nisan 2008 Cuma 3:26 yayımladığı haberde ” Anadolujet ile yolculuk yapacakların THY konforuna sahip olacağını dile getiren THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili Topçu, ” diye ifade ediliyor. Ayrıca aynı haberde; “23 Nisan'da başlayacak olan Anadolujet uçuşlarının Ankara merkezli olmak üzere hergün İzmir, Bodrum, Dalaman, Antalya, Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Erzincan, Batman, Muş, Van, Erzurum, Kars ve Trabzon'a karşılıklı olarak 29-54 YTL arasında yapılacağı ifade edildi.” THY yönetim kurulu vekilinin söylemlerini dikkate almak ve doğru kabul etmek en doğal olanıdır diye düşünüyorum. Ancak sizlere sormaktan kendimi alamıyorum hiç anadolu jet ile uçtunuz mu? Kepazeliği ve rezilliği gördünüz mü? 18 mayıs 2008 tarihinde Hürriyet Gazetesi Ekonomi sayfasında Metehan Demir imzalı “Anadolujet yolcusunu sinirden uçuruyor “ yazıyı sanırım takip etmişinizdir. Burada yazılan her şey doğru olup insanlarımızın elinde seçme hakkının alınması konusundaki düşünceleriniz nereden kaynaklanıyor bir anlam veremedim. Sloganımız olan “tek bayrak tek vatan” düşüncesine ne oldu diye sormaktan kendimi alamıyorum. İstanbul’ da yaşan insanlar ile anadoluda yaşayan insanlar için yapmış olduğunuz ayrımı bir tüelü anlayamıyoruz. Birkaç şişe su, veya birkaç bardak çay ile reklam geliri ile basılan SKY LİFE dergisinin sizlere maliyeti nedir merak ediyorum ve bilgi edinme kanununa göre bunları öğrenmek istiyorum. Sayın Topçu; Miles Smiles millerini sadece İstanbul yolcuları mı? Mil toplayacaklar ve imkanları ile CIP salonlarından sadece İstanbul yolcularımı yararlanacak bunun bir benzer uygulaması var mı? Ayrıca; 29-54 YTL olarak ifade ettiğiniz rakamlar aslında kaç YTL çıkıyor hiç internet sayfanızdan baktınız mı? THY inin uçuş fiyatından farkı nedir? Daha önce sizlere yazmıştım belki okuma fırsatı bulamamışınızdır. Anadolujet ile uçuş deneyimimi tekrardan sizlere göndermek istiyorum. Bu olumsuzlukları gidermek için neler düşündüğünüzü veya neler yaptığınızı merak ediyor ve merakla bir şeyler yapmanızı görmeyi bekleyeceğim. Çünkü bir kurumun Yönetim Kurulu vekilinin söylemlerinin gerçekliğini yaşamamak ve yaşatmak kadar mutlu bir duygu olmasa gerek. Diğer bir yaklaşım ise Anadolujetin Ankaralı ve Anadolulu yolcularına uyguladığı 2. Sınıf vatandaşlık muamelesi hem THY ye hemde sizlere yakışmamaktadır. Saygılarımla ANIL DAĞLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emrecan ~ 10 yıl önce
En son uçuşumda Adana'ya (45 dk uçuş) iki saat rötarlı, dönüştede bir saat rötarlı yolculuk ettim. Zamandan kazanmak için havayolunu seçmiştim ama bana daha fazla zaman kaybına sebep oldu.Zamanla düzeleceğine inanıyorum ancak alternatifsiz olması büyük sorunlara yol açabilir. Burada ucuz uçmak isteyen vatandaşı düşünerek yapılmış (iyi niyetli kabul edersek tabi) bir hizmet var. Ayrıca iç hatların en uzun süren yolculuğu kaç saattir yahu.? Büyük konfor içinde uçmak isteyen varsa buyursun VIP Airlines şirketi kursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000