27 Ocak 2014, Pazartesi 12:01:19

YERLİ ÜRETİM KOLTUKLAR THY UÇAKLARINA KONULDU

THY Teknik ile Assan Hanil ortaklığında ilk uçak koltuğu üretildi ve Boeing 737-800 uçağına konuldu.
  • orta koltukta oturmanızı önermem. o ne yaa öyle tam atak koyacak yerde kocaman birşey.. diğer koltuklarda öyle birşey görmemiştim. bence çok rahatsız..
  • Mühendisliğe bir nebze önem verilse daha neler yapılabilecek, sanki Teknik A.Ş. bu tarz inovatif çalışmaları destekliyor gibi bir portre çizilmiş bravo. Peki Teknik A.Ş.'nin içerisinde son 6 ayda Tasarım Geliştirme'den kaç kişi ayrıldı? Onu da yazarsanız bi zahmet..
  • toprağımda üretilen herseye helal olsun .....
  • Iyi olmuş harika...kumandasi varmi.yokmu bilmiyorum ama 321 lerdeki gibi chime dugmesi olmasin abi...:))

THY Teknik ile Assan Hanil ortaklığında ilk uçak koltuğu üretildi ve Boeing 737-800 uçağına konuldu.

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş ile Kibar Holding bünyesindeki Assan Hanil ortaklığında kurulan TSI uçak koltuğu üretim şirketi ilk üretim ekonomi sınıfı koltukları THY uçağına yerleştirdi.

EASA onayını başarıyla geçen ilk üretim uçak koltukları THY’nin Boeing 737-800 tipi uçağına konuldu.

Ocak 2012’de kurulan Uçak Koltuk Üretim Sanayii ve Ticaret A.Ş (TSI) tarafından üretilen koltuklar, Türk Hava Yolları’nın yanı sıra Anadolujet ve SunExpress Havayolları filosunda yer alan uçaklara da monte edilecek.

25 Boeing 737-800 tipi uçakta, Mayıs’a kadar 4 bin 125 Türk yapımı koltuk, yolcuların hizmetine sunulacak. Yıllık 10 bin koltuk kapasiteli üretim hattı da 2024'te 30 bine çıkarılacak. İlk etapta sadece filodaki uçakları yenileyecek şirket, Boeing ve Airbus ile geçen eylülde sağlanan anlaşma ile Temmuz 2015'ten itibaren fabrika çıkışlı uçaklara da yerli koltukları monte etmeye başlayacak.

Rakiplerine göre yüzde 40 daha ucuza üretilen koltuklarda yüzde 70 oranında yerli malzeme kullanılıyor.

YERLİ ÜRETİM KOLTUKLAR THY UÇAKLARINA KONULDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

irreplaceable ~ 4 yıl önce
orta koltukta oturmanızı önermem. o ne yaa öyle tam atak koyacak yerde kocaman birşey.. diğer koltuklarda öyle birşey görmemiştim. bence çok rahatsız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
irreplaceable ~ 4 yıl önce
orta koltukta oturmanızı önermem. o ne yaa öyle tam ayak koyacak yerde kocaman birşey.. diğer koltuklarda öyle birşey görmemiştim. bence çok rahatsız..
Başarı? ~ 4 yıl önce
Mühendisliğe bir nebze önem verilse daha neler yapılabilecek, sanki Teknik A.Ş. bu tarz inovatif çalışmaları destekliyor gibi bir portre çizilmiş bravo. Peki Teknik A.Ş.'nin içerisinde son 6 ayda Tasarım Geliştirme'den kaç kişi ayrıldı? Onu da yazarsanız bi zahmet..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yuhhh ~ 4 yıl önce
toprağımda üretilen herseye helal olsun .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Iyi olmuş harika...kumandasi varmi.yokmu bilmiyorum ama 321 lerdeki gibi chime dugmesi olmasin abi...:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TSIENG ~ 4 yıl önce
Kısa mesafe ekonomi koltugu olduğu için IFE kumandası bulunmuyor. Uzun mesafe koltuk çalışması devam ediyor, bu koltukta olacak.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000